Jump to content
IGNORED

Najbolji od najboljih


namenski

Recommended Posts

  • Replies 326
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • namenski

    129

  • Lancia

    19

  • Pontijak

    17

  • Radoye

    15

40 minutes ago, Aleksandar88 said:

@namenski jel pravila indija neke kopije po licenci? Negde u glavi mi stoji Mahindra ili tako nešto. Možda i grešim?

Jao, jeste, negde sredinom 70-ih uvezeno nesto indijskih licencnih od one posleratne CJ fele sa onom visom ruznijom haubom, zbog drugacijeg motora.

Bilo sranje neopevano, em nekvalitetno, a na sve to imali su - sto ih je posebno hendikepiralo nesto duzi medjuosovinski razmak.

 

Mahindra-Jeep.png

Nisu potrajali, bili su, sto jes'-jes' bas jeftini, svi obojeni u neku gadnu tamnozelenu boju i - pretpostavljam - deo nekog trgovinskog aranzmana sa Indijom...

I prebaceni na metarske mere umesto colovnih...

Inace, jedinog pravogtm su, koliko znam posle rata radili i to poprilicno dugo - Francuzi.

Hotchkiss, firma od pedigrea, obelezavali su ga M201 i ono njihovo standardno VLTT (Vehicule Leger Tout Terrain)...

Nezvanicno La Jeep... :D 

I to bogami u poprilicnom broju i poprilicno dugo, mislim da im je do 1980. bio glavna kampanjola... :D 

 

Inace, zaboravljeno je, mislim da ni jedan - barem da ja znam - nije sacuvan ovaj Willys:

Kaiser-Jeep.jpg

Uvozeni su, opet svi zeleni, posle 1953, dakle posle Kaiser-Jeep braka i bili su prvi pravi SUV-ovi: prilicno udobniji od praoca, veci...

Cudno, ovde su ih zvali Оверланд: to me dugo zbunjivalo i ako se firma (vidi oglas dole) zvanicno zvala Willys-Overland jer me stalno asociralo na francusku fabriku automobila Auverland...

Verovatno su ih ovde tako zvali da bi ih razlikovali od dzipova, mislim Willys-a...

Ko ce ga znati, soferska posla... :) 

 

Inace, bili su evropeizirana, metalna verzija onih njihovih izumrlih дрвењака:

Jeep-SW.jpg

 

 

  • +1 1
Link to comment
  • 2 weeks later...

Ledwinka-01.jpg

 

 

Duh Hansa Ledwinke, jednog od sigurnih top 10 auto konstruktora svih vremena lebdi nad najvecim prevarantom u istoj oblasti (ne misli se na Adolfa), likom prema kojem je i 1 Enzo bio gospodin covek od formata, stila i nivoa:

Resize-of-Porsche-Hitler.jpg

 

1931-Gantsprototype-beetle.jpg

Link to comment
  • 3 months later...
On 18.10.2021. at 13:07, April said:

Nije kao Toni Soprano Chevy Suburban, ali za nas proletere mašala...

...nije, sto jes'-jes'.

Ali: 1 proleterski, 1937, dok su pikapovi sluzili za pikapovanje i dok su se jos znale mere...

I za auta i za ljude...:sleep:

 

57561116-770-0-2-X.jpg

 

57561082-770-0-2-X.jpg

 

57561106-770-0-2-X.jpg

 

Ono, jeste da je шестак... :D

57561103-770-0-2-X.jpg

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...