Jump to content
IGNORED

Najbolji od najboljih


namenski

Recommended Posts

Sklapali su Bugari i ambicioznije :isuse: renoletm

 

On 17.11.2015. at 12:23, namenski said:

 

Renault_Alpine_A_110_zps5bdfo3yq.jpg
Usputno, tu se negde pojavio i jedan od najlepsih, pa ako se hoce i najboljih evropskih sportskih automobila – Renault Alpine 110.
Opet, nista hiljade kubika, nista ovo, nista ono: ni sa najvecim motorom 110 nije presla 1600 kubika, zapocela je sa 1100, ali i sa zavidnih preko 100 konja, pa ti vidi.

A da ni Prospero i njegova prica o prosperitetu i svekolikoj superiornosti Bugarske ne ostane uskracen: krajem 60-ih, ovaj vrhunski sportski automobil proizvodio se i – u Bugarskoj.
Zvao se Bulgaralpine.

Sa sve transferom tehnologija, pa su tako originalni francuski plasticni delovi kako je serijska proizvodnja odmicala zamenjivani - istocnonemackim.

Alpine_GT_4_zpswdcgacv0.jpg

 

Link to comment
  • Replies 326
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • namenski

    129

  • Lancia

    19

  • Pontijak

    17

  • Radoye

    15

uhhh lepote od auta :wub:  secam se iz detinjstva tih bulgarenault 8 jer sam ziveo tada u sofiji i bilo ih je na ulicama ali bulgaralpine se ne secam, verovatno ih i nije bilo puno na ulicama

Link to comment
1 hour ago, Pontijak said:

ali bulgaralpine se ne secam, verovatno ih i nije bilo puno na ulicama

Pa i nije, ona je onako vise bila za nomenklaturnu zlatnu mladez sa sve po nekim bugaskim :isuse: ucesnikom na nekom od evropskih relija (BTW, 70-ih je, na primer, i sin ondasnjeg poljskog premijera, ne mogu sada da mu se setim imena, bio par sezona poprilicno dobro upisan u evropskom reli prvenstvu) ili je - zahvaljujuci carolijama centralizovanog snabdevanja, inace specijaliteta takozvanog realnog socijalizma) zavrsavala po nekim bugarskim vukojebinama, kao deo kvote automobila.

 

Otprilike nesto slicno, recimo, ondasnjoj ne samo Poljskoj, u kojoj si originalni francuski Gauloises ili Gitanes nalazio po zabacenim selima i palankama, dok u Varsavi nisu ni culi za njega, ili ti se moglo dogoditi da ti neko od ondasnjih putnika u Rumuniju donese, ni manje - ni vise nego originalne egipatske cigarete, od one sorte koja se u svetu cigareta kotira kao bolja vrsta kubanskih cigara...

Kupljene u nekom selu izmedju Temisvara i Arada... :D 

 

Po takozvanom crnom kursu :kecman:

Edited by namenski
Link to comment

@Pontijak :D 

Kad pomenuh socrealizam i njegove drazi, setih se onog starog sovjetskog vica o strancu koji se, boraveci nekoliko dana u Moskvi, pozalio hotelskom osoblju da bi zeleo da vidi i Lenjinov mauzolej, ali da nema sanse da stigne buduci da su redovi ogromni.

I kome su, kada je nagovestio da bi bio spreman i da plati da bi mu se ta zelja ostvarila i kada je pomenuo da bi za tako nesto bio spreman da plati i citavih 100 US$, zabezeknuto odgovorili:

- A, pa vi to zelite da vam se donese u sobu?

Link to comment
50 minutes ago, namenski said:

@Pontijak :D 

Kad pomenuh socrealizam i njegove drazi, setih se onog starog sovjetskog vica o strancu koji se, boraveci nekoliko dana u Moskvi, pozalio hotelskom osoblju da bi zeleo da vidi i Lenjinov mauzolej, ali da nema sanse da stigne buduci da su redovi ogromni.

I kome su, kada je nagovestio da bi bio spreman i da plati da bi mu se ta zelja ostvarila i kada je pomenuo da bi za tako nesto bio spreman da plati i citavih 100 US$, zabezeknuto odgovorili:

- A, pa vi to zelite da vam se donese u sobu?

:rolf:

 

iskreno receno ali bukvalno sam kao ovaj smajli, o da, znam sta su ta socrel vremena :D

Link to comment
1 hour ago, Pontijak said:

:rolf:

 

iskreno receno ali bukvalno sam kao ovaj smajli, o da, znam sta su ta socrel vremena :D

 

tjah, kvotujem sebe, eto znam sta su socreal vremena, moja prva fotka u  zivotu, aparat Zorki 3, ORWO film, lokacija Egzarh Josif ulica, fotkano iz pozicije Mineralne banje koja je iza ledja detetu sa fotoaparatom, vidi se u kadru BulgaRenault :) 1967 godina

Sofija, 1967.jpeg

Edited by Pontijak
Link to comment
4 minutes ago, Pontijak said:

 

tjah, kvotujem sebe, eto znam sta su socreal vremena, moja prva fotka u  zivotu, aparat Zorki 3, ORWO film, lokacija Egzarh Josif ulica, fotkano iz pozicije Mineralne banje koja je iza ledja detetu sa fotoaparatom, vidi se u kadru BulgaRenault :) 1967 godina

Sofija, 1967.jpeg

A, pa ako dobro vidim/pogadjam, ovo je vec Renault 10 koji se iz nekih razloga ili u nekim varijantama zvao jos i Major...

Sto se u Srbiji, verovatno zbog oblika slova i drugih razloga, najozbiljnije citalo kao Ренаулт Мачор :D

 

 1967-Renault-10-sedan.jpg

Link to comment
13 minutes ago, namenski said:

A, pa ako dobro vidim/pogadjam, ovo je vec Renault 10 koji se iz nekih razloga ili u nekim varijantama zvao jos i Major...

Sto se u Srbiji, verovatno zbog oblika slova i drugih razloga, najozbiljnije citalo kao Ренаулт Мачор :D

 

 1967-Renault-10-sedan.jpg

 joj, ne znam sve to ali se secam iz detinjtva tog bulgarenault na kolima, zaista ih bilo u sofiji onda kada sam kao dete ziveo tamo od 1966 do 1969 mada nista kao one cajke sa zavesicama na zadnjim bocnim prozorima :D

 

mada manje vise renault ai ispod drveca u kadru stare mi fotke su rimlanjski ostaci iz 2 veka nase ere, bokte, kada pomislim da sam se tri godine igrao u rimljanskim rusevinama koje su mi bile u dvoristu :D

 

Edited by Pontijak
Link to comment
  • 1 month later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...