Jump to content
IGNORED

Najbolji od najboljih


namenski

Recommended Posts

  • Replies 326
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • namenski

    129

  • Lancia

    19

  • Pontijak

    17

  • Radoye

    15

29 minutes ago, namenski said:

@Caligula

Tipicno.

Taj deo ce po definiciji glupitm masinci i ostali inzenjeri... :fantom: 

I_Tehnika_Je_Remek_Delo.jpg

 

 

do jaja :D

 

inace ti profesor na prvom casu indistrijskog dizajna kaze da u dizajnu lepota dolazi samo i jedino i funkcionalnosti. Od escajga preko oruzja do automobila ili aviona. Dakle, inzinjer se svakako pita.

 

@ToniAdams duvaj ga :fantom: ,

 

Spoiler

sad slao namenskom na PM koji ti nemas, ja sam bre radio dizajn automobila za konkurse i razumem se™

 

front

 

back

 

otvoren

 

otvoren 2

 

Pezo konkurs pre 10+ godina, tema je bila mali gradski auto, sve moje, i dizajn i koncept i 3D van men šou

 

Stavljam u spojler iako na neki uvrnut nacin zasluzuje da se nadje na ovom divnom topiku :fantom:

 

 

Edited by Caligula
Link to comment
  • 2 weeks later...

1950, Lancia Aurelia, izmedju ostalog i prvi Lancia serijski шестак, i jedan po malo zaboravljeni dizajner: Felice Mario Boano.

 

Lancia_Aurelia_001_resize.jpg

 

Lancia_Aurelia_002.jpg 

 

Lancia_Aurelia_003.jpg

 

Lancia_Aurelia_004.jpg 

 

Lancia_Aurelia_005.jpg  

 

Lancia_Aurelia_006.jpg

 

Lancia_Aurelia_007.jpg

 

Lancia_Aurelia_008.jpg

 

Lancia_Aurelia_009.jpg

 

 

 

 

 

Link to comment
  • 1 month later...

Sjajna tema namenski.Uzivao sam citajuci.

 

Zanima me,ako mozes da odgovoris,koji su ti najlepsi automobili (marka,model) koji se danas prave i koje bi ti najradije vozio?

Link to comment

:)

 

Ako odgovaram k'o domacintm. koji je ove jeseni hteo da menja auto i meracio povratak na staru nikad prezaljenu ljubav, ali ga zeznulo zdravlje i neki drugi zapoceti projekti, onda reseno, pa odlozeno, boze zdravlja:

 

Outback.jpg

 

Ako odgovaram po sistemu 'au bre, da mi je..', ono duge ture, skitnja ali uz имаштину, hotel gde se zaustavis i dok ti ne dosadi, a s obzirom da se radi o liku u takozvanim ozbiljnim, odgovornim godinama i pod uslovom da ne zna sta ce sa parama :D:

2018-_Bentley-_Continental-_GT.jpg

 

Mada:

 

PTS.jpg

 

 

Mada jos uvek ima nesto i u Amerikancima:

2018-challenger.jpg

 

Sve u svemu, sala na stranu - ne znam, malo si me i zatekao sa pitanjem: na nase oci umire klasican automobil, ceka nas elektrika, elektroniku da ne pominjem, automobili mi, cak i vrhunski, sve vise lice jedni na druge, moderan dizajn definitivno vise nije individualnost nego je ne znam ni ja sta - ovo je, naravno, do mene, a tesko da ima teme, politiku ne racunam, koja je subjektivnija od automobila i prica o njima.

Secam se da me je neko ovde bas na temi o automobilima pitao za dojmove vezane za voznju, ako se dobro secam Sitroenovog Cactus-a i da sam odgovorio nesto u stilu 'svidja mi se, onako umereno, previse plastike, itd, itd...' i dobio kritiku da je sagovornik ocekivao - objektivniji izvestaj :isuse: kao da tako nesto, kad je rec o automobilima postoji. 

Mislim da ce za mene nestanak mirisa benzina/dizela znaciti i nestanak automobila.

 

Na stranu teska vremena, krize i ostala sranja, ko zna sta sve vucemo u svojim automobilskim realnostima, snovima, mogucnostima, a automobil ipak nije samo naprava koja sluzi da nas prebaci od tacke A do tacke B - bio je uvek i mnogo vise od toga, pa i emocija: ja se, recimo, i danas nekako radije secam svog prvog automobila, jedne polovne Dijane, nego mnogih drugih, kudikamo ozbiljnijih naprava...

Sa sve uzivanjem u voznji sta god to za koga znacilo.

 

00874.jpg

 

Edited by namenski
Link to comment

Šokiran sam pojavom B Continentala ovde!?

Ne umem da objasnim, ali mi ne ide uz lik i delo, druže namenski :)

Daleko od toga da imam bilo šta protiv takvog izbora, voleo bih i ja.

Btw viđao sam po Bgdu gospodže u ozbiljnim godinama za volanom ovog Bentlija.

Link to comment
21 minutes ago, Ras said:

Ne umem da objasnim, ali mi ne ide uz lik i delo, druže namenski :)

:D

 

I ja sam iznenadjen, na neki nacin, obaska sto ovde po CG primorju vidjam svasta doslovno neopisivo, gospodje su jos i podnosljiva varijanta.

Nisam ga video u zivo, ali me kupio dizajn, uostalom niko nije savrsen :) 

Edited by namenski
Link to comment

Gospodže su u prethodnom, a ne u novom Continentalu. Nisam ga ni ja video uživo, mislim da je prodaja tek otpočela, iako je predstavljen odavno.

Slažem se da izvanredno izgleda, sudeći po snimcima.

Sudeći po tim istim snimcima, rekao bih da nije pravljen za cg primorje:

 

Mala zamerka odnosi se na originalnost zadnjeg dela automobila. Zadnje staklo, kosina pod kojom se spušta, inkorporirani spojler, gotovo su identični kao kod drugih automobila iz VW grupe: Arteon, A7 i Panamera.

Nešto slično, zapravo u još grubljem obliku već je viđeno kod Bentayga SUV-a. Dok se posmatra silueta vozila, ili zadnji kraj prva asocijacija je Q7 (ili Kodiaq). Naravno, front vozila je nemoguće pomešatii :)

Edited by Ras
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...