Jump to content
IGNORED

povrce


rajka

Recommended Posts

bas sam pre neki dan shvatila da ne postoji(skoro) povrce koje ja necu preliti jajima i kiselom pavlakom ili samo pavlakom i sirom i zapeci u rerni

 

omiljeni je karfiol gratini(kao) obarim karfiol 3minuta u slanoj vodi i prebacim u vatrostalnu pa prelijem smesom jaja i kisele pavlake,moze i sir,parmezan od gore i pece se dok ne porumeni,20tak min

 

tako isto moze i kelj,spanat.tikvica,praziluk samo u tom slucaju dodam slaninicu,u slucaju patlidzana redjam po redovima i pojacam sir,super je feta...moze i boranija samo u nju dodam malo belog vina i crnog luka dok se dinsta a sir narendam odgore i pece se da se uhvati korica od sira

 

sve naravno dobro zaciniti ugl so i sveze mleveni biber a svuda super ide beli luk...ako ces praviti pitaj za detalje ako te zanima sad sam samo nabacala 

 

i ovaj sam pravila mnogo je super http://talistomatoes.blogspot.com/2012/09/greek-baked-eggplant.html

savet je ne stedeti na vremenu pripreme i na to sto pise u receptu dodati 10-15min da se lepo sve ispece i da se ukusi prozmu...super je i sutradan podgrejan!!!

Edited by ivy
Link to comment

i pomfrit od celera!

hvala za recept bety,sreco dugo cu te se secati i spominjati :p

 

celer se isece na trakice/stapice i przi,ja przim na masti,dok ne omeksa ili ne porumeni,treba nekih 5-10min ali nece biti hrskav kao od krompira ali lep,ukusan i sladak hoce :p

Link to comment

pravila sam ovo sa prazilukom, odlicno je! stavise, pravila sam 2x za tri dana, a sada cu da jedem ostatak za dorucak :D

 

a jeste probali rezance od kupusa?, obican kupus se isece na trakice i dinsta (ili kako se to kaze) na mulju sa soli i biberom. kada sam prvi put napravila nisam mogla da verujem koliko je dobro, HT barefoot contessa.

Edited by rajka
Link to comment

pravila sam ovo sa prazilukom, odlicno je! stavise, pravila sam 2x za tri dana, a sada cu da jedem ostatak za dorucak :D

 

a jeste probali rezance od kupusa?, obican kupus se isece na trakice i dinsta (ili kako se to kaze) na mulju sa soli i biberom. kada sam prvi put napravila nisam mogla da verujem koliko je dobro, HT barefoot contessa.

 

Ja tako pravim flekice s kupusom - kupus na rezance, pa izdinstam na luku (obično ulje, ne maslinovo, so, biber, muškatni oraščiš) i onda pred kraj dodam sveže flekice, koje se u onom kupusu skuvaju (ako nisu sveže, mora da se prethodno skuvaju u vodi).

Link to comment

svaki recept koji mi date cu praviti btw.

 

e u tom slucaju uzmi brussels sprouts, preseci na pola i poredjaj na pleh isecenom stranom na gore. u odvojenoj ciniji izmesaj ulje i gnjeceni beli luk, i silikonskom cetkicom premazi po prokulicama. ako nemas silikonsku cetkicu onda gurni sve zajedno u veliku ciniju i izmesaj pa vrati na pleh. i onda posoli. stavis u rernu (recimo na 200). kad spoljasnji listovi postanu crispy gotovo je. 

Link to comment

e u tom slucaju uzmi brussels sprouts, preseci na pola i poredjaj na pleh isecenom stranom na gore. u odvojenoj ciniji izmesaj ulje i gnjeceni beli luk, i silikonskom cetkicom premazi po prokulicama. ako nemas silikonsku cetkicu onda gurni sve zajedno u veliku ciniju i izmesaj pa vrati na pleh. i onda posoli. stavis u rernu (recimo na 200). kad spoljasnji listovi postanu crispy gotovo je.

 

 

ha, to vec radim!

Link to comment
  • 4 weeks later...

nasla knjigicu iz '84. s receptima bez mesa.... ovoe ladno jos uvek 1 od mojih omiljetih jela... daklem isprobano milijon puta, recept je prost i izvrstan..... sad sam ubacila wild blend rice mesto obicnog.. nije mi dobro kolko sam pojela

 

podvarak_zps25fee5f7.jpg

Edited by Hippie
Link to comment

nasla knjigicu iz '84. s receptima bez mesa.... ovoe ladno jos uvek 1 od mojih omiljetih jela... daklem isprobano milijon puta, recept je prost i izvrstan..... sad sam ubacila wild blend rice mesto obicnog.. nije mi dobro kolko sam pojela

 

podvarak_zps25fee5f7.jpg

:thumbup:

 

Sve isto, ali  bez imalo pririnča.

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...