Jump to content
IGNORED

Pitanje geografije i filmova


Ajant23

Recommended Posts

 

inače meni je novi sad u filmovima interesantan, u smislu koliko ga nema.

 

 

i stvarno ne znam da se ns negde posebno pojavljivao, kao ni ostali gradovi sfrj.

 

 

 

'Covek u srebrnoj jakni' sa M. Strljicem, cak ima i scena u staroj kafani 'Tašta', pa na Najlon pijaci...

 

edit - sad videh da je ovo u stvari mini serija...

Edited by vookela
Link to comment
  • 3 years later...

Mu gradove volimo zbog režisera a nisu njihovi filmovi dobri zbog gradova. San Francisko nam je lep zbog Vrtoglavice, a u Oženih se ubicom sekirom, SF je Obrenovac. Pariz je lep u Ameliji Pulen, a kod Vudija Alena je - kao i Nevjork - dosadan. Ali prošle nedelje sam ba Palmi plys gledao Statement, koji se odigrava u Nici. E ta NIca svakom filmu daje šarma. Te terasice sa cvećem, stepenaste ulice, žive boje. I Buenos Aures isto radi ali drugim bojama.

Link to comment

Kad smo ko geografije - danas sam po jubilarni milioniti put gledao Die Hard 2 i zapadne mi za uvo detalj koji do sada nisam primećivao - Franco Nero se dovozi iz centralnoameričke države po imenu Val Verde - i tu se setim da je Švarceneger u Commandosu isto krenuo da ruši vlast u Val Verdeu. 

Odem na Gugl a on mi kaže da je Val Verde omiljeno ime lika po imenu Steven E Souza, scenariste.

Inače ga je uzajmio od Kalifornijskog okruga. 

Link to comment
  • 2 years later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...