Jump to content
IGNORED

Pitanje geografije i filmova


Ajant23

Recommended Posts

Kakva je pozicija Linča u oslikavanju iščašenog, ili baš možda upravo zato, pravog Holivuda, odnosno LA? On pre svega snima krive karaktere koji kao duhovi lutaju tim bulevarima u potrazi za starim, dobrim Holivudom. Linč je naravno savest i spomenik Holivuda i ima svo pravo ovoga sveta da im to njihovo licemerje natrljava na nos. Jer, geografija LA su i te palme i ti moteli po obodima grada, kao i sva ostala skrivena mesta po brdima iznad koja posmatraju tu nestašnu psihodeliju. Čak mislim da je taj beskonačni niz ulica koje idu gore-dole, sve te drvene bandere i spora vožnja (uživanje!) ključno za razumevanje LA. Ustolaom, koliko nas iz glave može da nabroji 5 znamenitosti tog grada. Cenim jako malo. LA je kad auto prosto zastane i glavni lik pretrčava ulicu da kupi cigarete u radnji. Tačno znaš da je to - to.

ne mora auto...moze i peske. jeste da ne mozes bez auta bog zna sta da postignes u toku dana....ali ljudi su ovde dosta napolju...btw, LA ima i metro sto retko ko u usa zna. ali sve gore napisano se slazem sa tobom. neverovatno je zivopisan, nepredvidljiv, dobrocudan ali i surov kad hoce, mikro klima neverovatna...ja predjem kilometar (bukvalno) na dve strane i za minimum par celzijusovih podeoka temperatura je drugacija. sva ta brdasca, drvece, ljudi, miris grada, raspad sistema u nekim delovima, sudar  istoka i zapada (kicha i jednostavnih linija) ... cine ovaj grad jedinstvenim. da bi uopste osetio ovaj grad moras minimum dve nedelje da ostanes jer je nemoguce da vidis ista sto ima smisla za pravi LA u 3 dana. 

 

mislim da end of watch i the informers najrealnije opisuju dusu LA. dva surova kontrasta i sve izmedju njih. 

 

 

....inace sjajna tema...hvala za citanje :)

Edited by mustang
Link to comment

prison break i the good wife (koja jedino sto se navodno desava u cikagu i cesto se spominje korupcija po kojoj je grad poznat, ali mislim da se snima u ny) obe serije mogu da budu smesteni u bilo koji drugi grad. nema onog cikaskog duha, cak ni nalik. dovoljno mi je hidrant u kadru da vidim ili znak na ulici da me prebaci u ny. a da ne pricam o pogresnim tablicama na kolima. 

 

blues brothers ima dusu cikaga. betmen sa heath ledger, candyman, the untouchables, soul food,  lake house. high fidelity....david mamet bih rekla da najbolje razume i prestavlja cikago i ljude u njemu.

Edited by mustang
Link to comment

meni je mozda najfilmicniji grad rio sa svojim favelama.

grad bogova mi je sigurno 23 posto bolji zbog samog ambijenta.

 

jebiga, mislim da bi pre warriorsi mogli biti snimljeni u la, taksista u cikagu a bilo koji vudi alen u bugarskoj negoli cidade de deus na nekom drugom mestu. ok, ima i ona prica da su zbog karizme ganferi u kadru pola posla, al svejedno.

 

elem, mali trol, da uvedem i biologiju, mustang, reci mi lebati de su bolje cice, u cikagu ili u la?

ono, no fat chicks, samo fit chicks. 

iam neku ortakinju iz pasadene i veli da su kalifornikankinje najzgodnije posto je tu kao povrce najjeftinije jer kalifornija kao hrani resto amerike.

Link to comment

ma u LA su bolje. ovaj moj ima pik na azijatkinje  ...ushinuce se jednog dana. ...sa kilometra prepoznas tu negovanost i seksipilnost. 

ja sam tezak waspovac....ali ima i ovih meleskinja belo-crno-zuto sto izgledaju ko zmaj.  surferi...mamu im...vezbaju mi srce samo tako kad ih gledam. bruka, bruka, bruka.

osim sto je sunce 350 dana u godini pa je logicno da ces vise da pases....ima i toga sto se lepota ovde prodaje...muzicka i filmska industrija su ovde i svi bi da uspeju. lepi ljudi generalno bolje prolaze. 

 

 obzirom da sam znala samo jednu osobu u LA kada sam dosla, bila sam prinudjena (sto je odlicno) da sama cunjam i pretrazujem, a da ne pricam sto sam dosla bez kinte i ostavila sve sto sam finansijski postigla, zarad slobode moje duse, u cikagu. i tako, nisam imala moderan telefon pa mapice na njemu, nego papirnu mapu pa se izgubim...zavrsim u comptonu, bel airu kod quincy jones-a...itd...ali secam se, stojim u redu da kupim kafu u picki materini od mesta u kome spavam, samo da bih omirisala i popila najbolju kafu u americi (intelligentsia coffee shop)...i stojim u redu, u silver lake (odakle je btw krenula moda sa bradama) ...i gledam ljude oko sebe i divim se kako su lepi, vitki, negovani, originalni (originalni u poredjenju sa ostalim gradovima ali u poredjenju sa ljudima u LA svi su klonirani)...

Edited by mustang
Link to comment

molim te onda da prestaneš.

 

lep pozdrav,

maltezer

 

 

++++

 

 

nisam al imam ortaka sto je bio  :fantom:

ne seri da znaš keksi krema?

Edited by Ravanelli
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...