Jump to content
IGNORED

Da li placate porez na imovinu?


yolo

Da li placate godisnji porez na imovinu?  

45 members have voted

  1. 1. Da li placate godisnji porez na imovinu?

    • Da
    • Ne
    • Placao sam ali razmisljam da prestanem
    • Nisam placao ali cu poceti


Recommended Posts

Taj poreski kredit (umanjenje 50%) sleduje po osnovu prebivanja na adresi stana. Obvezniku mora da bude ista adresa u lk sa adresom nepokretnosti (ako nije treba nova/izmenjena poreska prijava, sa dokazom o prijavi prebivališta). Onda sleduje.

 

Да ли промена личне карте због адресе повлачи и промену пасоша и возачке дозволе? Здравствена књижица и Дом здравља су повезани са адресом становања, па се ваљда и она мења :huh:

Link to comment
  • Replies 228
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • gospa buba

    23

  • Tribun_Populi

    23

  • Pontijak

    19

  • Dr Arslanagić

    12

Pa u vozačkoj nema adrese, a što se pasoša tiče ne postoji obaveza podnošenja zahteva za novi pasoš zbog promene ličnih podataka, samo pravo na to.

 

Kod zdravstvene knjižice je nešto drugačija situacija, ako se menja mesto prebivališta a ne samo adresa i ako je novo mesto prebivališta pod nadležnošću druge matične filijale RFZO, onda postoji obaveza da se zatraži nova knjižica i promeni izabrani lekar.

 

P.S. Ko ima novu LK sa čipom, ne menja u njoj ništa, podatak o prebivalištu se upisuje na čip.

Edited by Tribun_Populi
Link to comment

Platio prve dve rate za ovu godinu a naknadno mi stiglo resenje po kojem su mi poreske obaveze manje za ovu godinu.Tako sam ja,ispada uplatio nekih stotinak dinara vise za pra dva kvartala.Razmisljao sam da odem da trazim povracaj sa sve onom njihovom kamatom,cisto da ih malo jebavam,posto su oni spremni da uteruju dug i za tih 100 din kad se njima duguje

Link to comment

Platio prve dve rate za ovu godinu a naknadno mi stiglo resenje po kojem su mi poreske obaveze manje za ovu godinu.Tako sam ja,ispada uplatio nekih stotinak dinara vise za pra dva kvartala.Razmisljao sam da odem da trazim povracaj sa sve onom njihovom kamatom,cisto da ih malo jebavam,posto su oni spremni da uteruju dug i za tih 100 din kad se njima duguje

Puno srece sa tim!Jesi ti bas bas dokon?Pa oni kod svojih ociglednih gresaka izloze ljude paklu setanja od jedne do druge kencelarije i beskonacnom cekanju.

Ako imas vremena a ti idi ali nije samo vreme zivci su u pitanju...

Link to comment

Platio prve dve rate za ovu godinu a naknadno mi stiglo resenje po kojem su mi poreske obaveze manje za ovu godinu.Tako sam ja,ispada uplatio nekih stotinak dinara vise za pra dva kvartala.Razmisljao sam da odem da trazim povracaj sa sve onom njihovom kamatom,cisto da ih malo jebavam,posto su oni spremni da uteruju dug i za tih 100 din kad se njima duguje

 

pa ne vraćaju oni preplaćene novce, naročito ne s kamatom. ne maltretiraj se badava već umanji iznos narednog kvartala, šta ćeš :/

Link to comment

Juče mi stiglo rešenje uvećano za 80%, bilo 7k, sada 12,6. Uvećanje je zbog stavke "umanjenje po osnovu stambenog kredita" ili nešto slično, nemam sad rešenje kod sebe. Prošle godine je bilo -8k din, sada 0. Stan nije kupljen na kredit, iz otkupa je, s tim da ga otkupljujemo na rate već nekih 20 god, i ostalo je još 15-tak god. Opština Voždovac, Šumice, 58 kvm.

Link to comment

pa ne vraćaju oni preplaćene novce, naročito ne s kamatom. ne maltretiraj se badava već umanji iznos narednog kvartala, šta ćeš :/

pa cela fora i jeste u tome.drzavni aparat je sam sebi smisao postojanja

Link to comment

"umanjenje po osnovu stambenog kredita"

 

Poreski, ne stambeni kredit. Delimično oslobođenje od plaćanja poreza, pisao sam već o tome. Ne gađa ti se podatak o prebivalištu sa adresom nekretnine.

Link to comment

Poreski, ne stambeni kredit. Delimično oslobođenje od plaćanja poreza, pisao sam već o tome. Ne gađa ti se podatak o prebivalištu sa adresom nekretnine.

 

ili se nekretnina vodi na preminulu osobu.

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...