Jump to content
IGNORED

Da li placate porez na imovinu?


yolo

Da li placate godisnji porez na imovinu?  

45 members have voted

  1. 1. Da li placate godisnji porez na imovinu?

    • Da
    • Ne
    • Placao sam ali razmisljam da prestanem
    • Nisam placao ali cu poceti


Recommended Posts

  • Replies 228
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • gospa buba

    23

  • Tribun_Populi

    23

  • Pontijak

    19

  • Dr Arslanagić

    12

Keva dobila za stan od 75 kvadrata na Vračaru oko 14 hiljada. Ja sam to odmah platio u celosti, nemam nameru da arčim vreme u nekakvim kvartalnim plaćanjima. Ono što je zajebanije, a sledi mi uskoro je porez na dohodak za 2014...

Link to comment

Mi smo super prošli, nešto preko 10000, 60 kvadrata, Vračar. (Prastara zgrada je, ali opet)

 

 

Keva dobila za stan od 75 kvadrata na Vračaru oko 14 hiljada. Ja sam to odmah platio u celosti, nemam nameru da arčim vreme u nekakvim kvartalnim plaćanjima. Ono što je zajebanije, a sledi mi uskoro je porez na dohodak za 2014...

 

Dobro ste prosli, ja pogledao kevino resenje, 18,5 hiljada za 48 kvadrata, zgrada gradjena neposredno nakon WWII, isto Vracar.

Link to comment

BTW, moja zena je u jednom od odlazaka u cuvenu sobu 31 imala ozbiljno suzenje svesti i uspela da uzme taj "onlajn pin" i sad uvid preko kompa...

@ordi

na koju adresu si pisala to lokal ili neka centralna?

necu more nikakav onlajn pin, ja u sobu 31 idem da ostanem ^_^

 

majci stiglo nekih rešenje na 28 iljada, što iznosi 1,5 penzija, tako da je izgleda predviđeno da oko 45 dana provede u hibernaciji

 

inače u istoj zgradi su komšije sa istim stanovima dobili da plate oko 22k, pa je išla da se žali

 

dobila je odgovor da je njoj ok obračunato, a da dođu da se žale ovi drugir to

a ako se ne zale, ocel da im dodje plava koverta u novembru, ona za zaposedanje tv aparata i ostalih fotelja? :unsure:

 

jer to bash nece da moze <_<

 

mojoj svekrvi su rekli, da ako joj je samo to problem, ima divnih kuca u unutrashnjosti :ph34r:

 

Keva dobila za stan od 75 kvadrata na Vračaru oko 14 hiljada. Ja sam to odmah platio u celosti, nemam nameru da arčim vreme u nekakvim kvartalnim plaćanjima. Ono što je zajebanije, a sledi mi uskoro je porez na dohodak za 2014...

eto divote. luksuzni centar novog beograda (!), proshle godine +35%, ove godine mizernih +25%

 

sve zajedno, svaka chast aleksandru vuchicu, dvajesedam iljade i petsto dinara, zarez 52 pare. ljucki mi je laknulo, kad je krenuo taj tallas +80% za stanove zidane 1926 po savskom vencu. mora da se zna shta je luksuz, jer inache shta? :unsure:

Edited by gospa buba
Link to comment

Kod mene nije jos bila ostavinska rasprava, moguće da je to razlog za nulti iznos u rubrici "Umanjenje za poreski kredit" na poreskom rešenju za 2015.

 

O tome pišu ovde:

http://www.b92.net/biz/vesti/srbija.php?yyyy=2015&mm=06&dd=04&nav_id=1000604

Taj poreski kredit (umanjenje 50%) sleduje po osnovu prebivanja na adresi stana. Obvezniku mora da bude ista adresa u lk sa adresom nepokretnosti (ako nije treba nova/izmenjena poreska prijava, sa dokazom o prijavi prebivališta). Onda sleduje.

Link to comment

Kod vas bas deru. :isuse:

Kuca u Jagodini, centar, 160 kvadratnih metara, 16 hiljada dinara, za proslu godinu. Jos se ceka ovogodisnji namet, no bice preko 20 hiljada, tu nema zbora.

Link to comment

Opština Voždovac, Trošarina, rešenje o porezu na  imovinu je uvećano za oko 13%   u odnosu na 2014. Navodno je poskupeo  m2 u zoni (III).

Edited by halloween
Link to comment

Opština Voždovac, Trošarina, rešenje o porezu na  imovinu je uvećano za oko 13%   u odnosu na 2014. Navodno je poskupeo  m2 u zoni.

 

To je kao, genericki odgovor ovih iz poreske.Nema veze sto trziste govori drugacije...

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...