Jump to content
IGNORED

Kriza banaka u Srbiji - zatvaranje filijala, otpuštanja..


ajgor

Recommended Posts

Ne znam da li je bilo pomenuto, ali MTS banks se pripaja Postanskoj stedionici i prestace da postoji od 1. jula.

 

Poslali su PDF od 10 strana sa punom tabelom koji troskovi poskupljuju od tada.

  • +1 1
Link to comment
Ne znam da li je bilo pomenuto, ali MTS banks se pripaja Postanskoj stedionici i prestace da postoji od 1. jula.
 
Poslali su PDF od 10 strana sa punom tabelom koji troskovi poskupljuju od tada.
Njihovo postojanje je isforsirano postojanjem Telenor banke.
Čudi me da su i ovoliko opstali.

.... Shiit has hit the fan!

Link to comment

Da li bih mogao nekoj inspekciji (i kojoj) da prijavim menjačnice koje ne žele da prihvate CHF odlazeće 8. serije? Iznervirali su me na par mesta koliko su džukele bezobrazne. 
Neki tvrde i da NBS neće njima da prihvati te franke, što svakako nije tačno, prihvataju do kraja maja bez nadoknade. Čuvam par stotina od ko zna kad, i sasvim slučajno pročitah da izlaze iz opticaja, pojma nisam imao. :isuse:

Edited by mraki
Link to comment

Švajcarski franak, povlače tu 8. seriju i to nešto brzo.

U menjačnicama je faktički nemoguće zameniti ih iako ih NBS uzima bez provizije do kraja meseca, a ti kao gradjanin moraš da ideš preko menjačnice ili preko banke. Do te mere su drski da sam ostao zatečen, samo što me nisu u materinu oterali u dve menjačnice gde godinama svraćam.

Do banke još nisam stigao da odem, mislio sam da ću ovako lakše rešiti. Nadam se da će bar oni ako već ne budu imali nove, dozvoliti da ih položim na devizni račun. 

Ko uma u šteku neke franke nek proveri, prilično je verovatno da je baš ta odlazeća serija u pitanju.

Edited by mraki
  • +1 1
Link to comment
1 hour ago, mraki said:

Da li bih mogao nekoj inspekciji (i kojoj) da prijavim menjačnice koje ne žele da prihvate CHF odlazeće 8. serije? Iznervirali su me na par mesta koliko su džukele bezobrazne. 
Neki tvrde i da NBS neće njima da prihvati te franke, što svakako nije tačno, prihvataju do kraja maja bez nadoknade. Čuvam par stotina od ko zna kad, i sasvim slučajno pročitah da izlaze iz opticaja, pojma nisam imao. :isuse:

Пријави их НБС - они их контролишу и сви их се боје као ђавола. Имаш Инфо центар НБС на телефону 0800 111 110, па се распитај.

  • Hvala 1
Link to comment
2 hours ago, gospa buba said:

kakve su to pare?

sent from bubamoto
 

mnogo lepe, šarene, ljubičaste, tirkizne... moja majka se izložila onomad kad je skakao franak pa i dalje stalno kupuje. izgledaju kao neke sličice za spomenar.

  • +1 2
Link to comment
1 hour ago, mraki said:

Do banke još nisam stigao da odem, mislio sam da ću ovako lakše rešiti. Nadam se da će bar oni ako već ne budu imali nove, dozvoliti da ih položim na devizni račun. 

Ko uma u šteku neke franke nek proveri, prilično je verovatno da je baš ta odlazeća serija u pitanju.

 

Ja danas probao u Komercijalnoj banci da položim franke, prvo su mi rekli da je rok prošao 30.04.2021. pa tek posle nekog tel. poziva bili su sigurni da mogu da ih prime, a onda me  radnica na šalteru odjebala pričom da moj devizni račun ( otvoren u okviru nekog seta usluga) mogu samo evre položim "zbog nekog skandala sa kreditima u švajcarcima" :wacko:.

Gledam na sajtu Kombanke koje valute mogu da položim i jasno piše da prihvataju franke čak i rublje i juane.

  • +1 1
Link to comment

Jebeno neverovatno, nadam se da će u Intesi biti razumniji.

Neki prvobitni rok jeste bio do kraja aprila, ali je produžen do kraja maja, i do tad ih NBS prima od menjačnica i banaka bez ikakve naknade.

Ispada da je najjednostavnije rešenje (bar za nas koji nemamo veću sumu) da ih promenimo u dinare tamo gde prihvate, i gotovo.

 

 

Link to comment

Dobro je da sam uzeo da čitam ovaj topik. Imam ovde u kraju dve "razumne" menjačnice, valjda se neće praviti pametni.

Link to comment

E, najpre da im se najebem majke svima, sa državom na čelu.

U Intesi kažu da oni jedini imaju uredbu odobrenu od NBS da ne posluju sa CHF od 2015. zbog nestabilnosti valute i problema sa kreditima koje je zadavala, a do ostale banke moraju. Oni moraju samo ako već imaš devizni račun u švajcarcima. U Eurobanci ne jebu živu silu, ništa njima ne znači šta je NBS rekla i objavila dok oni lično ne dobiju dopis, a do sad ga nisu dobili. Komercijalna isto neki besmislen odgovor ima, nisam se udubljivao jer sam pitao preko kilometarskog reda i jedva izbegao linč razjarenih sugradjana.

U dve manje banke rekli da mogu da ih položim na račun ali moraju još da provere, a i procedura je, zakazuje se… tek sledeće nedelje, možda.

Menjačnice bolje da i ne komentarišem, bagra bezobra, jedva nadjoh jednu normalnu gde su mi ih zamenili u dinare pošto novih franaka nemaju.

 

Link to comment

Što su otmene službenice Rajfajzen banke na Slaviji (Bul. oslobođenja). Pošto ne smeju da puše u filijali, izašle na ulicu, zapalile cigarice, ogrnule sakoiće, poređale se u polukrug kao mini forum a sve onim identifikacionim karticama sa logom banke, a šolje sa kafom stavile na uličnu kantu za otpatke.

Edited by halloween
  • +1 1
Link to comment

oće li u Švici moći da se troše te stare novčanice posle tog roka?

 

Imam negde nešto ali mislim da nije puno, ali mi lakše da čuvam do sledećeg odlaska gore pa da potrošim nego da jurim ovde da menjam sada.

Link to comment
59 minutes ago, Далибор said:

oće li u Švici moći da se troše te stare novčanice posle tog roka?

 

Imam negde nešto ali mislim da nije puno, ali mi lakše da čuvam do sledećeg odlaska gore pa da potrošim nego da jurim ovde da menjam sada.

Quote

  Национална банка Швајцарске 28. априла 2021. године на свом званичном сајту издала саопштење да ће 30. априла 2021. године повући из оптицаја новчанице осме серије. Новчанице у апоенима 10, 20, 50, 100, 200 и 1000 швајцарских франака, које су издате у периоду од 1995. до 1998. године на тај начин ће изгубити статус законског средства плаћања у Швајцарској и моћи ће да се мењају, за сада без временски ограниченог рока, у Националној банци Швајцарске, у испоставама у Берну и Цириху, као и у агенцијама које се налазе у већим градовима Швајцарске. Новчанице повучене из оптицаја могу се  послати и поштом  на адресу централне банке Швајцарске, а износ који представља укупну номиналну вредност поднетих новчаница уплаћује се на рачун  подносиоца.

За детаљније информације посетите веб презентацију Националне банке Швајцарске:

 

  • +1 1
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...