Jump to content
IGNORED

Kriza banaka u Srbiji - zatvaranje filijala, otpuštanja..


ajgor

Recommended Posts

4 minutes ago, Friend said:

Moja greska, nisam napomenuo da je placanje karticama preko sajta pruzaoca usluga. Dakle online.

 

Skapirao sam to (i radim gde moze), ali ove dve stavke koje sam pomenuo nemaju tu opciju.

Link to comment

Nadam se da Rajfajzen nema nameru da dize cene, posto su mu cene vec napucane do maksimuma. Devizni racun 350din, paket racun bez deviznog 300din, SMS je 100 kinti sto mu mesecno dodje danak od 750din.

Link to comment

Ženu bombarduju sa nekim ponudama za osiguranje kredita sad kad je na pola otplate.
To kao ako se izgubi posao ili duže bolovanje (pupu).
Jel to ima smisla?

.... Shiit has hit the fan!

Link to comment

Ako imate neku potrebu za pranjem para, ova Alta banka, ex JUBMES, ja još nisam video normalnu transakciju koja uključuje njihove klijente. Ne da peru, centrifugiraju.

  • +1 1
  • Haha 1
Link to comment
33 minutes ago, čekmeže said:

Ako imate neku potrebu za pranjem para, ova Alta banka, ex JUBMES, ja još nisam video normalnu transakciju koja uključuje njihove klijente. Ne da peru, centrifugiraju.

 

Ne možeš ni da zamisliš šta se tu sve radi.

  • +1 1
Link to comment

Zna li neko podrobnije o ovome?
Sa pravnog topika:



Kakve su opcije klijenta banke u slučaju drastične promene tafifa i naknada za usluge poput održavanja računa i provizije za plaćanje?
Konkretno, Inteza je najavila drastično poskupljenje usluga i ono što me je do sad koštalo 300 dinara mesečno, koštaće me preko hiljadu dinara (ako dobro tumačim novi cenovnik). S obzirom da imam stambeni kredit u Intezi i da sam generalno zadovoljan uslugama, nisam rad da menjam banku, ali nemam nameru da plaćam 5 puta više istu uslugu.

To je i meni problem. Kad saberem sve sto sad imam kod njih i sve što koristim, cenim da će me mesečno izaći sigurno ne ispod 1000 dinara, a u najgorem scenariju i do 3 hiljade. Poslao sam im zahtev da mi po novim tarifama obračunaju usluge u martu mesecu, da bih uporedio, ali mi još nisu odgovorili.
Koliko sam shvatio naplaćuje se svaki račun po 120 din bez obzira na promet. A u Intezi uz dobar dan dobiješ dva računa [emoji3] tako da ja imam 5-6 računa, plus imam dosta plaćanja preko aplikacije (za koja do sada nije bilo provizije) pa bi mi i na ime toga uzeli više nego što sad plaćam ukupno.
Meni su to ključne dve stvari, prvo da li uopšte mogu da ugasim sve račune jer imam stambeni kredit, a drugo da li mogu da mi povecaju cenu ako ih pismeno obavestim da nisam saglasan sa tim, a treće je kombinacija prva dva, ako ih obavestim da ne pristajem na nove uslove praktično bi oni bili ti koji raskidaju ugovor pa se postavlje pitanje kako bi se ponašali zbog kredita koji imam.






.... Shiit has hit the fan!

Link to comment

Na temu ovih promena kod Inteze, da li to pocinje posle 31. maja, ili ce obracunati tada (i) za transakcije tokoma maja meseca?

 

Pitam posto obicno ostavim 195 kinti na racunu da se tog poslednjeg dana skine, pa da ne odem u minus (posto verovatno ima i za to nekih dodatnih troskova).

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...