Jump to content
IGNORED

Kriza banaka u Srbiji - zatvaranje filijala, otpuštanja..


ajgor

Recommended Posts

3 hours ago, čekmeže said:

Ti operativni resursi su uglavnom bili ljudi pred penzijom, njima je u Srbiji bio odmor. Nijedan nije ostao duže od godinu dana, nikakva dugoročna strategija.

Za skandale ne verujem, compliance je jak, odgovaraju direktno Parizu. Sankcionišemo Ruse najjače u Srbiji garantovano. Ne vidim gde bi ostvarili veći profit. Oni su ovde vrlo dobro zarađivali od same banke, zato su i iskazivali manji profit u Srbiji.

Al dobro, jasno mi je da nekom milijarderu pada profit za jotu pa se čovek potresao i doneo odluku.

AXA je između ostalog prodala svoj biznis jer je kupila CA Life koji je pokrenut u banci koja drži par procenata tržišta. Zašto nisu samostalno nastupili?

Pobrkao sam sa CA, izvini.

 

Ja sam govorio uopšteno, ne o konkretnom slučaju. Zaista ne mogu ni da spekulišem koji bi bili razlozi i motivi centrale CA da proda banku u Srbiji, jer nemam ni delić potrebnih informacija za tako nešto - da li postoje opravdani ekonomski ili organizacioni razlozi, ili im je pun kurac NBS, ili nema opravdanih razloga, već samo neki top menadžer hoće da opravda svoje postojanje u sistemu šiljeći patku na najmanjim delovima grupe.  Za AXA-u znam iz prve ruke, jer sam neposredno učestvovao u toj prodaji - došao je novi top menadžment u Parizu koji je doneo odluku da će podružnice AXA-e raditi samo u onim zemljama CEE gde je AXA u tri najveća igrača na lokalnom tržištu, bez obzira na profitabilnost, jer su smatrali da je na globalnom nivou reputacioni problem da AXA u nekoj Srbiji ili Grčkoj ne može da uđe ni u top 5 na lokalu (ono, duvaš se da si na svetu u top 3, a u Srbiji ne možeš da izađeš na kraj sa nekim Triglavom, DDOR-om ili Graveom) + nikad nije došlo do privatizacije Dunav Osiguranja kojoj su se oni nadali.

Edited by Ayatollah
Link to comment

AXA je koristila mrežu banke i bankarski službenici su praktično bili njeni agenti. To je ok za neku nadogradnju, ali osnovno bi valjda trebalo da bude da imaš svoje zaposlene, ovi uopšte nisu bili motivisani, to im je samo bilo dodatno opterećenje na mesečnom nivou. Hoćeš da uđeš u top 5 u lokalu a ne znam ni prostorije dal su imali čestite, pa moraš malo i uložiti, neće svi skinuti gaće zato što je došla AXA. 

Link to comment
5 hours ago, Filozof manijak said:

Raspitao se kod mojih kontakata u CA, kažu da je patka bilo šta o prodavanju/preuzimanju banke.

E sad, koliko kupio - toliko prodao.

Radnici uvek zadnji saznaju...

Link to comment

Jel zna neko šta o tome da banke bojkotuju za kredite one koji su tužili banku (bilo koju) za one troškove obrade kredita što se vrti od prošle godine priča? Navodno imaju neki registar lica koja su podnela tužbe i lade ih banke bez obzira da li su tužili tu konkretnu banku ili bilo koju drugu...

Link to comment
  • 4 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...