Jump to content
IGNORED

Kriza banaka u Srbiji - zatvaranje filijala, otpuštanja..


ajgor

Recommended Posts

Intesa daje, moj drugar ima kredit već neko vreme. Uslov je da mesečno kroz račun prolazi par tisuća kešovine. Svakako se raspitaj da li to funkcioniše još uvek, ali možeš da kreneš od Intese.

 

@maheem

Link to comment
37 minutes ago, ragasto said:

Intesa daje, moj drugar ima kredit već neko vreme. Uslov je da mesečno kroz račun prolazi par tisuća kešovine. Svakako se raspitaj da li to funkcioniše još uvek, ali možeš da kreneš od Intese.

 

@maheem

Fala. Prošetaću da se raspitam oko uslova.

Da li možda znaš da li mu je kamata značajno veća od redovne?

Edited by maheem
Link to comment
  • 2 weeks later...

Postoji li mogućnost da se otvori račun, prima plata i sve ostalo u jednoj banci ako sam u drugoj uzeo stambeni kredit, trenutno primam platu i sve ostalo?

Madžari mi opasno idu na kurka, nisam siguran dal više njihovo poimanje ponude i poslovanja ili malobrojni kadar sa kojim sam imao posla, tako da se ozbiljno razmišljam vratiti u Intezu. Ako je moguće.

Link to comment
On 24.4.2020. at 14:25, maheem said:

Fala. Prošetaću da se raspitam oko uslova.

Da li možda znaš da li mu je kamata značajno veća od redovne?

Tek sam sad video pitanje...kaže da je kamata standardna, i da se kredit ni po čemu ne razlikuje od onog koji bi dobio klijent koji je stalno zaposlen. No, rekao mi je i da nije baš bilo jednostavno da mu ga odobre, utisak mu je da nisu svi kreditni savetnici baratali istim informacijama.

Link to comment
11 hours ago, tangodelta said:

Obično može, ali ti isto tako obično povoljnija kamatna stopa vezana za činjenicu da imaš račun u banci u kojoj imaš račun.

To je varijanta da prebacim i kredit?

Link to comment
  • 2 weeks later...

Moje peripetije sa Postanskom stedionicom i dalje traju...

Posle bezbroj poruka koje sam slao na vreme, a oni me upucivali na pozivni centar, prebacivali sa jedne na drugu sluzbu, sastavim juce (reko, verovatno je kasno, al ajd da probam jos jednom) pojedinacne molbe da se kartice dostave na kucnu adresu za caleta i kevu preko onog njihovog elektronskog formulara...(ucinio sam to isto u aprilu za caleta, a u poruci dao i kevine podatke, dakle, prakticno za oboje, ali sipak)...

Danas me pozove sluzbenica i kaze da su kartice vec napravljene da ce stici u filijalu u Nisu, da pozovem njih i da vidim da li oni mogu da mi dostave na kucnu adresu...dala mi je i broj posto na sajtu ima samo famozni pozivni centar...

Onda tamo malo istrazuje i kaze, da su kartice napravljene 8. maja, da mozda u stvari jos nisu poslate u filijalu...

Na kraju, da skratim pricu, kaze da ce pokusati da ih preusmeri na kucnu adresu ako je moguce...(dakle, da su svi oni kojima sam se obracao samo primili i prosledili molbu sve bi bilo OK), dala mi je i svoj broj, ako se ne javi, da proverim sta se desava...Hvala joj, stvarno redak sluacj, iako ne uspe, bar je pozvala i pokusala za razliku od svih ostalih sa kojima sam imao prepisku...

 

Inace, kaze da je danas poslednji dan za koriscenje onih jednokratnih ovlascenja za podizanje kartica, pa ako neko to treba da ucini za svoje, jos danas moze...

Edited by Nesh
Link to comment

Zvala me danas sluzbenica iz stedionice....ukratko, kartice jos nisu poslate, nije poslato ni obavestenje na adresu matorih (dakle, teoretski, stvar je mogla biti resena), ali ne postoji mogucnost slanja na kucnu adresu, niko ne zeli time da se bavi (citiram njene reci), vanredno stanje je ukinuto, ne postoji ni mogucnost ovlascenja uz koje bih ja podigao kartice za njih jer je, je li, vanredno stanje ukinuto, moraju oni da se pojave u filijali i da se malo zabave i druze sa postanskim prijateljima...

Njen savet je da, kad dobijem obavestenje i kad filijale budu radile i popodne, pozovem filijalu i zamolim ih da nam izadju u susret...ona ima na umu da matorce odvezemo do filijale popodne kad je manja guzva, a da neko od sluzbenika izadje i obavi predaju kartica tako da matori ne moraju ni da izlaze iz kola...

Probacu, ali ne verujem da ce uspeti....

U svakom slucaju ova gospodja kaze da je sve pokusala, zvala me je dan posto sam poslao molbu, izvestila o ishodu prvog sledeceg radnog dana, njoj svaka cast!...ostali sa kojima sam razmenjivao poruke i kojima sam upucivao molbe dobri su samo za rasterivanje klijenata...

 

U aprili su starijima od 65 godina slali kartice na kucnu adresu, sada ta mogucnost vise ne postoj (nema  vise Zastitimo se! Zivela Srbija!), a kukaju na nenormalne guzve u postama i filijalama stedionice...

Ostaje nam da se zalimo Upravi vodovoda.

HJvala na paznji, valjda vise necu da vas davim ovim glupostima. Do sledece prilike. :D

 

 

Edited by Nesh
Link to comment

a pa to ce da ti traje, to shto ta jedna hoce neshto da radi, ne chini prolece :sad:

 

moji josh ne znaju zashto su im oboma stigle netrazene vize za internet, poshtom na kucu. ni na koji rachun su vezane, ni kako ni zashto, nit su mislili da kupuju sa neta.

morace da odu peshkice do shtedionice kad prodju guzve da analogno pitaju shta im se desilo :lolol:

Edited by gospa buba
Link to comment
  • 2 weeks later...

Preuzeli matori kartice, odvezo ih burazer do filijale pred pocetak radnog vremena, vec bilo dosta ljudi, obratio se cuvaru, objasnio da su slabo pokretni, da ne mogu da cekaju u redu, ovaj prosledio dalje, ljubazna sluzbenica uzela potrebna dokumenta, a zatim izasla sa karticama, matori potpisali u kolima, nisu uopste izlazili.

Kad sve mogucnosti otpadnu (razmenjivao sam poruke od 15. aprila, zvao pozivni centar, pokusao da dobijem filijalu u kojoj je trebalo podici kartice,...itd), preostane jos samo ljubaznost i razumevanje zaposlenih na prvoj liniji.

Dakle, ma koliko se nadlezni i neke sluzbe trudili, nije sve tako crno u Postanskoj stedionici. :)

Ili bolje da kovertiram prethodni pateticni izliv, dok ne vidimo da li ce kartice "da rade" od 01.06. :D

Edited by Nesh
Link to comment

OTP jeste u problemu. Meni je za klijenta iz Novog Sada neku dokumentaciju tražila filijala u Užicu :blink: zovem troje različitih ljudi ceo dan da vidim u čemu je stvar, u sred radnog vremena svima zvone mobilni telefoni do izbacivanja.

Link to comment
5 hours ago, dvb-t manijak said:

OTP opet u raspadu, nije baš totalni, ali eto tek da žalimo za Socite.

Meni izbacuje aplikacija ono zesce. Cisto da znas da nisi sam.

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...