Jump to content
IGNORED

Kriza banaka u Srbiji - zatvaranje filijala, otpuštanja..


ajgor

Recommended Posts

9 minutes ago, jms_uk said:


Super. Zaboravih da pomenem da su mi rekli da ce morati da se dodje u banku da se potpise taj zahtev kad sve ovo prodje.


Sent from my iTelephone using Tapatalk

 

 

Njemu nisu rekli da će morati da dođe, a to nisam video ni u uputstvu na sajtu banke. Možda ima veze s tim što je njegov broj telefona još ranije registrovan u banci, prilikom otvaranja računa, ali me ne bi iznenadilo ni da ga pozovu da dođe da ispotpisuje papire.

Link to comment
 
 
Njemu nisu rekli da će morati da dođe, a to nisam video ni u uputstvu na sajtu banke. Možda ima veze s tim što je njegov broj telefona još ranije registrovan u banci, prilikom otvaranja računa, ali me ne bi iznenadilo ni da ga pozovu da dođe da ispotpisuje papire.

I moj je bio. Imao onlajn banking godinama unazad, ali samo uvid u racun. Videcemo kad prodje sta ce traziti.


Sent from my iTelephone using Tapatalk
Link to comment
1 hour ago, jms_uk said:

Odavno je bilo - pa ne zna gde je papiric...


Sent from my iTelephone using Tapatalk

sad sretnem lika iz kraja, na njegovu prichu da nije uspeo ocu da digne na poshtanskom bankomatu ni dinar sa rachuna, mada imao pin, i moju sa 4 kartice sa 8 bezuspeshnih pokushaja, lik rekonstruishe josh nekoliko ortaka, znachi mi svi cirka 10 penzionerskih kartica koje nisu radile na poshtanskim bankomatima shirom srbije. da li je moguce da su 65+ odsekli sa bankomata, jer koj ce im kad ne izlaze, a ostavili dostavu i prodavnicu za svaki sluchaj, a da im nije palo na pamet da nas/ih o tome obaveste??? to bi mi realno bilo vece krshenje svih prava od celog korpusa krshenja za 65+, vrste helouuu???. da li je to realno?  i da li je njihovo da predvidjaju da li ce neko da izlazi i krshi policijske dane ili nece? shta se to njih tiche???

Edited by gospa buba
Link to comment

Ja sam 9. aprila podigao novac sa caletovog racuna, doduse koristio sam svoju karticu za njegov racun. Nadam se da nisu toliko pobenavili da odseku bankomate za 65+, to bi stvarno bilo suludo.

Uostalom, zar ne mogu penzioneri od 4 do 7 u danu kad im je dozvoljena nabavka da odu do bankomata i podignu novac?

Ovo stvarno postaje sve ludje i ludje.

Link to comment

ne znam. ja sam mislila da pinovi nisu dobri. iispucala po 2 dobra pokushaja za svaku karticu (nemam ovlashcenje, nego njihove kartice njihovi pinovi). a onda sam chula za josh 4 ljudi.

Edited by gospa buba
Link to comment
16 minutes ago, gospa buba said:

ne znam. ja sam mislila da pinovi nisu dobri. a onda sam chula za josh 4 ljudi.

 

Ma ne mogu svi da omanu oko pina, to nema sumnje. ja nisam koristio kartice matorih, uvek sam podizao sa mojim ovlascenim karticama.

Na kraju, cak i da su veci katolici od pape sto se tice zabrane kretanja i uskracivanja prava ljudima starijim od 65 godina, ima i onih kojima je dozvoljeno kretanje (da ne navodimo "popularne" likove koji se setkaju po televizijama), a postoji i termin za kupovinu kad se moze otici do bankomata. Ne znam stvarno sta bi moglo biti objasnjenje. Pokusavaju da povecaju okupljanje u redovima posti gde ce isti ti umesto kartica nositi rucno ispisana ovlascenja i podizati novac? 

 

 

 

Edited by Nesh
Link to comment
6 minutes ago, Nesh said:

 

Ma ne mogu svi da omanu oko pina, to nema sumnje. ja nisam koristio kartice matorih, uvek sam podizao sa mojim ovlascenim karticama.

Na kraju, cak i da su veci katolici od pape sto se tice zabrane kretanja i uskracivanja prava ljudima starijim od 65 godina, ima i onih kojima je dozvoljeno kretanje (da ne navodimo "popularne" likove koji se setkaju po televizijama), a postoji i termin za kupovinu kad se moze otici do bankomata. Ne znam stvarno sta bi moglo biti objasnjenje. Pokusavaju da povecaju okupljanje u redovima posti gde ce isti ti umesto kartica nositi rucno ispisana ovlascenja i podizati novac?

ne znam, drzavna je firma, mozda je neki shraf vrhunske inteligencije pokushao da pomogne :unsure:

 

mislim nedelju dana kenjam kevi kako nema dobre pinove i zashto nije chuvala i sve tako neshto :isuse: :rolf:

 

idem da se izvinjavam!

 

Link to comment
22 minutes ago, gospa buba said:

ne znam, drzavna je firma, mozda je neki shraf vrhunske inteligencije pokushao da pomogne :unsure:

 

mislim nedelju dana kenjam kevi kako nema dobre pinove i zashto nije chuvala i sve tako neshto :isuse: :rolf:

 

idem da se izvinjavam!

 

 

Ja sam moje naterao da nadju papire (na kraju sam caletov jedva nasao) tako da, ukoliko produze njihove kartice, a moje ovlascene ne, mogu da im podizem penzije.

Vraga, sad ne smem da probam da li "rade", mozda blokiraju racun za bankomat.

 

Inace, igrom slucaja, naidjoh na sajtu Posanske stedionice ono sto me je mucilo (radi se o karticama koje su istekle na kraju marta, a na linku su i obrasci za razna ovlascenja):


 

Quote

 

Понашајмо се одговорно!

  Банка Поштанска штедионица је данас, у сарадњи са ЈП Пошта Србије, извршила припрему и отпрему око 10.000 реиздатих Dina PostCard картица за наше најстарије суграђане који нису у могућности да дођу да их преузму, а које важе од априла месеца.

  Уважавајући апел Министарства трговине и Народне банке Србије, Банка Поштанска штедионица је данас извршила сва плаћања својим партнерима по фактурама које су у валути за март месец.

  Само одговорним приступом према себи, породици, пријатељима и пословним партнерима сви заједно можемо да допринесемо превазилажењу тренутне ситуације и напорима које Влада Републике Србије чини у борби против корона вируса Covid19.

  Чувајући себе чувамо и друге!

  Живела Србија!

 

 

 

04jJJfB.png

 

 

 

U ovom drugom dokumentu pise da karticama koje su istekle mogu da podizu gotovinu iskljucivo na bankomatima do 01.07.2020.

Iz svega ovoga neko bi mozda mogao da izvuce logican zakljucak da li onaj ko nije dobio karticu nego poseduje staru i ima 65+ moze da podigne novac iskljucivo na bankomatu do 01.07. ili ne moze jer ne sme da se krece.

Ja, nazalost, ne mogu da izvucem nikakav zakljucak. A da ga (zakljucak) izvodim ionako ne smem jer je zabrana kretanja. :dry:

Edited by Nesh
Link to comment

onaj ko ima 65+ moze na bankomatu samo u doba kad moze da pristupi bankomatu, a to je najcheshce nikad. mislim, to je to, ne moze da izadje, ne moze da koristi. a kako to sad stoji sa ovim mojim prosvetljenjem na bankomatu, dotle tek ne dobacujem :unsure:

 

ali vidim moze 50k dnevno. vazno je da redovno shalju idiotske poruke u kojima ne pishe nishta korisno :isuse:

Link to comment
3 hours ago, jms_uk said:

Za sada smo uspeli da dobijemo pola informacija potrebnih za aktivaciju - valjda ce i drugi deo da stigne uskoro.

 

Drugi deo dosao mejlom - bar ima ovaj MOBIBANK sada...

Link to comment
onaj ko ima 65+ moze na bankomatu samo u doba kad moze da pristupi bankomatu, a to je najcheshce nikad. mislim, to je to, ne moze da izadje, ne moze da koristi. a kako to sad stoji sa ovim mojim prosvetljenjem na bankomatu, dotle tek ne dobacujem :unsure:
 
ali vidim moze 50k dnevno. vazno je da redovno shalju idiotske poruke u kojima ne pishe nishta korisno :isuse:
Ma nisu blokirali nikome ništa
Link to comment
9 minutes ago, renne said:

Ma nisu blokirali nikome ništa

znachi ja i dalje to ne mogu da verujem (nije normalno, ali je tehnichki moguce) ali iskustvo me uchi da neshto nije u redu sa korisnicima 65+ koji su dali kartice i pinove potomcima da im dignu pare. nekim korisnicima.

 

npr ako se pojavi pristup bankomatu kad korisnik ne sme da izlazi, shta onda? u nashem slozenom sistemu pracenja naroda koji se ponasha. u povoju :hihi:

 

mislim, ako ne mogu da izlaze, logichno je i da ne mogu da podizu pare na bankomatima :s_w:

Edited by gospa buba
Link to comment

Isto i sa karticom moje mame - radi ok (vidim transakciju sa bankomata od pre 4 dana - drugarica jedna mladja joj je to podigla).


Sent from my iTelephone using Tapatalk

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...