Jump to content
IGNORED

Kriza banaka u Srbiji - zatvaranje filijala, otpuštanja..


ajgor

Recommended Posts

Sve u redu, ceniš da ti je vreme vrednije od kursne razlike. Samo kažem da ne očekuješ od banaka povoljne kurseve, pa da se na njih ni ne žališ, barem ne kao fizičko lice ili preduzetnik. Ko uzima stambeni kredit, npr. pozove dilera u filijalu kad treba da kupi evre.

Link to comment

MTS

kup 117,29

sred 117,59

prod 117,7

 

zato sam kod njih, i samo zato, za sve ostalo su spori ili imaju zanimljiva resenja problema..npr. treba ti overeno 6-mesecno stanje, ne moze sluzbenica, a ni upravnica (vise), samo salju mejl na podrsku i nadaju se najboljem. Doduse one barem mogu da pozovu tu podrsku i zamole za brzu obradu, ja na mejl nisam dobio odgovor pet radnih dana, sto mi je neprihvatljivo za banku. A ako zovete call centar kazu da posaljete mejl. Znaci banka samo za primi platu/potrosi platu.

Link to comment

OTP pustio obaveštenje kako je mbanking osposobljen, no vuče se ko prebijen. Dal smo svi navalili ili teraju na Celeron 400 izvučenom iz podruma, ostaje da se vidi.

Stanje na računima ispravno, jutros pokupio izvode i nešto keša iz banke u kraju. Čudan osećaj.

 

Link to comment

Ja sam imao, pre 2 nedelje, sranje sa Erste, nije radila kartica, ali je trajalo smao pola sata-sat... Naravno, uhbvatilo me u najglupljem mogućem trenutku, u servisu, kad treba da platim račun... Sva sreća, mbank je radio, samo sam pustio sa računa na račun... ALi, koliko se čovek debilno oseća, kad ga izda nešto što misli da će da radi bez problema...

Link to comment

Videh pre neki dan da su se žalili ljudi koji su u inostranstvu, a kartice im ne rade. To je tek zajebano. Ja išao do sada vrlo opušteno, onomad na Hitrou sleteo samo sa SG Visa, pa onda usput ojster busplus, sića za picu kod Arapa itd.

No, za takve zajebe su obično krivi ovakvi kao ja, tako da...:dry:

Edited by Zabalujev
Link to comment
7 minutes ago, Zabalujev said:

Videh pre neki dan da su se žalili ljudi koji su u inostranstvu, a kartice im ne rade. To je tek zajebano. Ja išao do sada vrlo opušteno, onomad na Hitrou sleteo samo sa SG Visa, pa onda usput ojster busplus, sića za picu kod Arapa itd.

No, za takve zajebe su obično krivi ovakvi kao ja, tako da...:dry:

Ja uvek imam nešto™ keša, od kad su mi dvojica kolega pre par godina najebali, kad su sleteli u Vegas i nisu nigde mogli da plate ili podignu keš sa našim karticama...

 

Tu moram da pohvalim Kombank (mada su kolege VIP klijenti, ali ipak svaka čast banci) koja im je posle jednog telefonskog poziva omogućila da uzmu pare u zalagonici vrlo blizu mesta gde su bili... To je na mene ostavilo neviđeni utisak i naklon do poda za banku...

Link to comment
On 1.12.2019. at 1:07, garmonbozia said:

Ne žalim se, samo tražim povoljnije. :)

U RF je sad npr 114-115, u OTP valjda oko 117.2, dosta velika razlika.

RF u aplikaciji ima "dinamicki" kurs ovisno o kolicini EUR koji se menja.

 

Link to comment
On 1.12.2019. at 1:48, desboj said:

Kod Madžara kurs na aplikaciji između deviznog i dinarskog računa 117/118

 

Isto i u intezi preko mob aplikacije. Inace idiotluk inteze je da imaju odvojene aplikacije za pravna i fizicka lica, cak je i interfejs potpuno drugaciji. Cemu to?

 

On 1.12.2019. at 9:07, Vapad said:

MTS

kup 117,29

sred 117,59

prod 117,7

 

:ziga:

Link to comment

opet mrtvi otp, kombinat uplatio platu u ponedeljak(oko 15 kako su mi rekli), a meni stigao sms juče oko 23

 

 

 

prošlo mi kroz glavu da hr nije zaboravio da  me obavesti da nisam član više

Link to comment
2 hours ago, kud u maglu Simoviću said:

opet mrtvi otp, kombinat uplatio platu u ponedeljak(oko 15 kako su mi rekli), a meni stigao sms juče oko 23

 

 

 

prošlo mi kroz glavu da hr nije zaboravio da  me obavesti da nisam član više

to ti je nasledje vojvodjanske banke, kod njih je meni trebalo 2-4 dana da mi sistem "providi" uplatu :s_w:

pri svakom ujedinjenju zadrzavaju samo najbolja reshenja :hihi:

 

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...