Jump to content
IGNORED

Kriza banaka u Srbiji - zatvaranje filijala, otpuštanja..


ajgor

Recommended Posts

Pre dve  nedelje stigao mi je SMS da mi je reizdata kartica i da mogu da je podignem u filijali RFB u Pozeskoj.

Problem je sto ja vec 12 godina zivim u sasvim drugom delu grada. Licni bankar (kojega su mi menjali jedno cetiri puta) je u filijali kod B92, radim na NBG i smor mi je da idem na brdo po karticu.

Zovnem call centar i zamolim da karticu prebace u Merkator, posto mi je to najblize.

Nema problema, znate, ovo je zbog DINA kartice, duzni smo da Vam urucimo pa je prosledjena u Vasu maticnu filijalu. Probajte za dva dana, trebalo bi da Vam kartice stignu u filijalu koju ste izabrali.

 

Hm, vracam film, te godine sam imao racun u SG banci i zeleo sam da se raspitam u vezi kredita. Filijala banke je imala neko ludacko radno vreme, i ja sam pet puta izlazio sa posla, da bi obavio razgovor sa bankarima i kada i posle pet pokusaja nisam dobio korisnu informaciju, resio sam da promenim banku. Filijala RFB u Pozeskoj je tada radila do 19 h i subotom ako se dobro secam i to mi je pomoglo da se odlucim. 

 

I tako posle tri dana, svratim u Merkator, srecom nije bila guzva, dodjem na red, kazem sta mi treba i sluzbenica ode da proveri. Nikakve kartice nisu stigle za mene. Zovne filijalu u Pozeskoj; nisu ni dobili zahtev da se kartice proslede, jos uvek me cekaju tamo. Da li zelite da ih posalju?

 

Da ne bih ostao bez kartice preko vikenda, odlucim da ipak odem sam. Sednem da proverim radno vreme filijale na brdi i gle cuda. Ne rade subotom, radnim danima od 09:00 - 16:30 osim ponedeljkom 09:00 - 18:00. 

 

Znaci moram da izadjem sa posla da bih podigao karticu. Cekaj, a zasto sam ono bese promenio banku? Da ne bi morao da izlazim sa posla zbog gluposti.

 

I juce zapalim sa posla ranije, (sto ce me dodatno kostati kasnije), dovucem se nekako do brda (autobusi ne krecu sa Zelenjaka ovih dana), udjem u filijalu i stanem u red.

Ispred mene pet klijenata, koji su se magicno povecali na sedam, posto su neka dva klijenta bili vec ranije, pa samo jos nesto ......

 

Nakon 45 minuta cekanja, dodjem na red, sluzbenica nadje moje kartice i saopsti mi da sam duzan da platim 1000 dinara reizdavanje kartice.

 

Ne znam kako da u potpunosti izrazim svoje nezadovoljstvo uslugom banke bez koristenja psovke.

Link to comment

sad mi je samo dilema mts ili unicredit


ne znam dal mi je rjfzn blizu gajbe, ako jeste ondak će se oni baktati mojim milionakim računom

 

madžare ću da otkačim

Link to comment
sad mi je samo dilema mts ili unicredit

ne znam dal mi je rjfzn blizu gajbe, ako jeste ondak će se oni baktati mojim milionakim računom
 
madžare ću da otkačim
Jbga mts nemoj to je ishitreni projekat kontra telenor banke, unicredit je davnih dana bila prevashodno orijentisana ka privredi, možda se nešto promenilo...



... Shiit has hit the fan...

Link to comment

pa to, znači nema plebsa da čeka red

tocmi ide u prilog

 

 

e

jel rajf ima sms o korišćenju kartice uplate/isplate

Edited by kud u maglu Simoviću
Link to comment
1 hour ago, pavel said:

 

 

Čudno. I ja sam u Rf banci i stigla mi je poruka da me kartice (visa i dina) čekaju u toj i toj filijali. Nisam morala ništa da platim. Izvolite kartice, potpišite tu i tu i ćao.

 

Link to comment
RF ima najgori kurs za evre, uvreda za zdrav razum.

Meni kombank deluje kao dobra opcija (i za firmu i za fizičko lice)
Ljudi imaju rezerve prema kombank, ali imaju dosta ekspozitura i bankomata, a imao sam i vrlo prijatno iskustvo kad sam imao vanrednu situaciju sa kevinim računom. Službenici su bili maksimalno predusretljivi...



... Shiit has hit the fan...

Link to comment
49 minutes ago, garmonbozia said:

RF ima najgori kurs za evre, uvreda za zdrav razum.

Meni kombank deluje kao dobra opcija (i za firmu i za fizičko lice)

Pare se menjaju u menjačnici, ne banci.

Link to comment
Pare se menjaju u menjačnici, ne banci.


Hvala na objašnjenju, ali pošto ne živim u 19. veku i koristim banke i za preduzetnički i lični račun, biram da za dinar manje menjam novac iz svoje fotelje, a ne da gubim vreme u banci da podignem dinare, odem u menjačnicu, pa onda uplatim u banci.
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...