Jump to content
IGNORED

Kriza banaka u Srbiji - zatvaranje filijala, otpuštanja..


ajgor

Recommended Posts

Kad ćemo više završiti due diligence Komercijalne, nikad kraja, poslednji slobodan dan mi je bio 13. oktobar...:frust:
Možda zadire u segment poslovne tajne, a koliko vas radi to?



... Shiit has hit the fan...

Link to comment
  • 3 weeks later...
10 hours ago, nenad said:

 

sto tako malo? :D sreca je sto je kod kombank sve cisto sa pravne strane, pa ne morate mnogo da se cimate. :jova:

 

mrzim due diligence banaka. 

Zato što nas toliko ima, svi radimo :) Poreski i finansijski deo rade drugi konsultanti, sa mnogo većim timom.

 

Ne mogu ovde da pišem šta smo sve videli, naročito ne dok je postupak privatizacije u toku, ali nije bilo nekih epohalnih otkrića...

Link to comment
16 hours ago, Ayatollah said:

Zato što nas toliko ima, svi radimo :) Poreski i finansijski deo rade drugi konsultanti, sa mnogo većim timom.

 

Ne mogu ovde da pišem šta smo sve videli, naročito ne dok je postupak privatizacije u toku, ali nije bilo nekih epohalnih otkrića...

 

Ne znam koji je BIG4 u pitanju, nije ni bitno, ali nesto ne verujem da im je tim mnogo veci, osim ako nisu nabacali gomilu dece da drljaju portfolio. :)

Meni su uvek ti due diligenci banaka bili teska dosada, posebno kada sam ja bio taj koji drlja portfolio, mada se ni posle nije bog zna kako promenilo.

Link to comment
On 22.11.2019. at 14:18, nenad said:

 

Ne znam koji je BIG4 u pitanju, nije ni bitno, ali nesto ne verujem da im je tim mnogo veci, osim ako nisu nabacali gomilu dece da drljaju portfolio. :)

Meni su uvek ti due diligenci banaka bili teska dosada, posebno kada sam ja bio taj koji drlja portfolio, mada se ni posle nije bog zna kako promenilo.

Pa bila je gomila dece :D, valjda da se opravda fee quote sa njihove strane.

 

Meni su due diligence-i generalno teška dosada, verovatno najdosadniji posao koji pravnik može da radi, ako izumemo pravnike koji rade na izdavanju registracionih nalepnica na tehničkim pregledima, i  na štancanju rešenja u PIO, ZO i prekršajima (kod advokata bez izuzetka najdosadniji). U ozbiljnim i velikim firmama na Zapadu, DD-ove uglavnom rade juniori i pripravnici, dok ih seniori nadziru i koriguju, a partneri samo znaju da se radi DD i vode računa da se uradi na vreme. Kod nas, i partneri znaju da zarone u Data Room...

Link to comment
Quote

Država je na Beogradskoj berzi upravo kupila 34,5 odsto akcija Komercijalne banke od dva akcionara EBRD i IFC. Kako saznaje "Blic Biznis", Srbija je kupila akcije za 25,5 milijardi dinara odnosno 211,8 miliona evra i na taj način dodatno zahuhtala i privela kraju priču oko prodaje treće po veličini banke u Srbiji.

 

Link to comment

otp tj socgen je u ozbiljnoj banani, ne radi im aplikacija, a i bankomati su upitni

 

kakvi paceri

 

e

produžili radno vreme exp do 18 jery je pogibija

Edited by kud u maglu Simoviću
Link to comment

Ja sam u OTPu  jer su bili prekoputa kuce (bravo ja), dugo sam razmisljao da se prebacim u SoGe, ali onda su se spojili i sve je otislo dovraga. Zapravo ozbiljno su se pogorsali od kad je bilo spajanje sa Vojvodjanskom.

 

Rado bih pobegao, ali ne znam vise gde. 

Link to comment
4 minutes ago, goofs said:

Ja sam u OTPu  jer su bili prekoputa kuce (bravo ja), dugo sam razmisljao da se prebacim u SoGe, ali onda su se spojili i sve je otislo dovraga. Zapravo ozbiljno su se pogorsali od kad je bilo spajanje sa Vojvodjanskom.

 

Rado bih pobegao, ali ne znam vise gde

+1 na oba bolda

 

 

e

sad mi je najbliža uni credit

Edited by kud u maglu Simoviću
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...