Jump to content
IGNORED

Kriza banaka u Srbiji - zatvaranje filijala, otpuštanja..


ajgor

Recommended Posts

21 minutes ago, Shan Jan said:

Mobilna aplikacija radi takodje sasvim dobro, imaju i onaj net devizni racun itd.. 

 

Inteza mobi je težak krš od aplikacije. Nepregledna je i konfuzna, da ne pričam kako se vrlo često dešava da je nedostupna. Aplikacija Telenor banke zato radi kao sat, sa opcijom plaćanja na klik što nijedna druga banka trenutno nema u ponudi.

Link to comment
5 hours ago, Frank Pembleton said:


Očekuje se da se reše problemi sa njihove strane, očekuje da se kad pitaš najobičnija pitanja ne bude "sačekajte molim vas" i ode kod drugog u filijali i nema ga 25 minuta . Očekuje se da kad neko ko je vodio tvoj zahtev za kredit ode u drugi sektor/ filijalu, službenica koja ga zamenjuje, ne kreće "od nule" sa stalnim zapitkivanjem i zvanjem telefonom...

 

OK. Ja nisam ni blizu imao slična loša iskustva, ali je fakat da šetaju ljude po ekspoziturama i da to može da smara. Pri tome, mene niko nikad nije zvao telefonom iz Unicredita, a da nije bilo tipa da podignem karticu ili tako nešto.

Link to comment
 
OK. Ja nisam ni blizu imao slična loša iskustva, ali je fakat da šetaju ljude po ekspoziturama i da to može da smara. Pri tome, mene niko nikad nije zvao telefonom iz Unicredita, a da nije bilo tipa da podignem karticu ili tako nešto.

Ovo je bilo tipa : Jeste doneli papire , ali ja mislim, ne vidim gde su, pa ajde donesite opet..
Link to comment

Meni su rekli da su SoGe u Srbiji imali običaj da daju velike kredite pojedinim pravnim licima za koja je bilo izvesno da su nenaplativi. Sigurno su se osigurali za slučaj nenaplativosti, izgleda da je sankcionisana politika upravljanja.

Link to comment

Sumnjam, nije to Aik pa da kole može dati milion evra šurnjaji ako hoće, ovo je ozbiljna banka u 100% stranom vlasništvu, verovatno sa top menadžmentom iz Francuske. Drugo ovo je strateška odluka banke o povlačenju iz regiona, nema ovo veze samo sa Srbijom.

Link to comment
9 hours ago, čekmeže said:

Sumnjam, nije to Aik pa da kole može dati milion evra šurnjaji ako hoće, ovo je ozbiljna banka u 100% stranom vlasništvu, verovatno sa top menadžmentom iz Francuske. Drugo ovo je strateška odluka banke o povlačenju iz regiona, nema ovo veze samo sa Srbijom.

+1

 

SoGe je, kao i npr Intesa imao zaista veliki udeo NPL negde 2009-2012 kada je kriza udarila iz sve snage (sto znaci da je kreditna politika bila losa u periodu pre toga), ali poslednjih 5-6 godina obe Banke su se prilicno utegnule i dosta su ozbiljne, naravno u nasim, srpskim okvirima.

 

Potencijalni izlazak, ako ga bude, nema veze sa ovim, SoGe je danas stabilna, prilicno dobro organizovana Banka koja pravi profit u Srb.

Link to comment

Info je iz banke, a reč je o milionskim iznosima.

Izuzetno ozbiljna banka, makar ova u Srbiji, jedan od zaposlenih u centrali banke završio srednju prehrambenu u Kruševcu, a njegov kolega (Čačanin) zatečen sa spuštenim pantalonama tokom seksa sa koleginicom koja se tek vratila sa porodiljskog odsustva.  Nema mnogo veze sa temom, makar da se nasmejemo.

Link to comment

Ne znam šta da ti kažem za ovu srednju?prehrambenu? u Kruševcu? ali u centrali svake banke ima poslova koje može da obavlja svako prosečne inteligencije, bez ikakvog prethodnog stručnog znanja ili kvalifikacije. Nije to pravo pa da moraš biti pravnik.

Link to comment

Ne pričam o tome, pričam o bilo kojem poslu nižeg nivoa sem recimo kreditnih analitičara. Koja vajna škola ti treba da bi radio u trezoru, kol-centru, pisanju ugovora, skeniranju dokumentacije i šta sve ne još od poslova u 1 centrali. 

 

edit kums

ni to nije nikakav problem, znam takve slučajeve gde kolege bez visoke škole krenu od šaltera i dođu do šefa poslovnice. Ranije je toga bilo i više, stari direktori sa srednjom školom koji su držali posao u malom prstu. Kod mene npr. i dan danas u oglasima je uslov za šefa ekspoziture SSS.

Edited by čekmeže
Link to comment
6 minutes ago, kud u maglu Simoviću said:

pa nije baš. znam tipa koji je bio šef bg ekspoziture u soge sa završenim faksom unutrašnjih poslova u skopju

 

 

 

cuveni Nesa Strah je  neki sef, zaboravih sad koje banke u bgd (mislim Unikredit). ko zna sta je tek taj sebi sredio preko Zeke da je zavrsio

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...