Jump to content
IGNORED

Kriza banaka u Srbiji - zatvaranje filijala, otpuštanja..


ajgor

Recommended Posts

zato što je to privatna stvar i jedini odgovor na to bi trebalo da bude "šta te boli kurac" :lol:

 

jedino ako nemaju neke povoljnije uslove™ za članove pojedinih stranaka :fantom:

 

Nije privatna privatna stvar, tj jeste isto koliko je i davanje novca  jedan intiman odnos zasnovan na poverenju, u kome ne sme da bude tajni

Moraju da znaju s kim imaju posla.

 

Zaštita privatnosti dolazi posle, između banke i trećih™ lica, a ne između banke i klijenta

Link to comment

Nije privatna privatna stvar, tj jeste isto koliko je i davanje novca  jedan intiman odnos zasnovan na poverenju, u kome ne sme da bude tajni

Moraju da znaju s kim imaju posla.

 

Zaštita privatnosti dolazi posle, između banke i trećih™ lica, a ne između banke i klijenta

 

Kako politicka [ne]aktivnost utice na kreditnu sposobnost?

Link to comment

Kako politicka [ne]aktivnost utice na kreditnu sposobnost?

Dosta :)

 

To je uopšteno ispitivanje novog klijeta bez obzira kojim poslom je došao, nema konkretno veze sa kreditom

Link to comment

To je uopšteno ispitivanje novog klijeta bez obzira kojim poslom je došao, nema konkretno veze sa kreditom

 

Ovo je onda jos gore - kakve tek veze ima politicka [ne]aktivnost sa time da li je neko dobar klijent banke ili ne.

Link to comment

Sećam se da je Čanak u nekoj emisiji kukao kako su ili njega ili mu kuma Koleta u banci rešetali sa takvim pitanjem oko povezanosti sa politikom...

 

....shit has hit the fan...

Link to comment

Nije privatna privatna stvar, tj jeste isto koliko je i davanje novca  jedan intiman odnos zasnovan na poverenju, u kome ne sme da bude tajni

 

 

Ovaj, izvini?  :mellow:

 

Oce li banka mozda da trazi i da im dam uzorak DNK na analizu? Ili da potpisujem ugovor o kreditu krvlju?

 

Postoje na ovom svetu mnogo ozbiljnije finansijske veze ukljucujuci i raznorazne zajmodavce i duznike medju kojima itekako postoje raznorazne tajne, tj. ne traze se medjusobno ovakve informacije. Jedino u banana drzavama poput Srbije banke mogu da se izivljavaju nad klijentima pitajuci tako sve i svasta.

 

Pritom, ovde JEDINO KLIJENT otkriva sve svoje tajne i "tajne", dok postoje bancine poslovne tajne koje klijent nikako ne moze saznati...OK, ja cu vama reci da sam politicki aktivan a vi meni recite, za pocetak, koliko platu u dinar sa svim bonusima i stimulacijama je imao svako u ovoj filijali? A, sta, ne moze? A tek nesto ozbiljnije? Kod koliko kredita ste omanuli? Koliki % kredita odobrava osoba ili osobe koje ce odobriti moj kredit? Koliko je kredita koji su oni odobrili (bas te osobe konkretno) postalo nenaplativo? Mislis da ce banka klijentu dati ijednu od ovih informacija?

 

I najbolje da u jebenoj partokratskoj Srbiji gde ti stranacka knjizica treba da bi dosao na pola radnih mesta u drzavi treba neko u banci da me pita da li sam politicki aktivan...pa sta treba da pomislim? Naravno da cu da pomislim da clanovi partije na vlasti dobijaju kredit, a ostali ne (bez obzira da li je to tacno ili nije), ili da preko banke neko pokusava da sazna moja politicka uverenja (opet, bez obzira da li je to tacno ili ne, jer - opravdana paranoja).

Link to comment

I najbolje da u jebenoj partokratskoj Srbiji gde ti stranacka knjizica treba da bi dosao na pola radnih mesta u drzavi treba neko u banci da me pita da li sam politicki aktivan...pa sta treba da pomislim? Naravno da cu da pomislim da clanovi partije na vlasti dobijaju kredit, a ostali ne (bez obzira da li je to tacno ili nije), ili da preko banke neko pokusava da sazna moja politicka uverenja (opet, bez obzira da li je to tacno ili ne, jer - opravdana paranoja).

 

:D Ne

Link to comment

Pošto se u ovoj banana državi uglavnom sve prepisuje od drugih,  verovatno je ovako svuda u svetu™. Ovo karikiranje ko treba kome šta da otkrije...pogledaj odnos lekar-pacijent.

Edited by čekmeže
Link to comment

Sa sajta Raiffeisen banke:

 

 

27. 07. 2017.

Informacija o pružanju platnih usluga

 

Poštovani,
Imajući u vidu Zakon o platnim uslugama, obaveštavamo Vas da servise elektronskog bankarstva Raiffeisen banke (RaiffeisenOnline, Moja mBanka i Call Centar Servis) ne možete koristiti za pružanje platnih usluga drugim fizičkim licima.

Neovlašćeno pružanje platnih usluga predstavlja kršenje Zakona o platnim uslugama, zbog čega možete trpeti zakonske posledice.

Ukoliko želite da se bavite pružanjem platnih usluga i vršite plaćanja za račun različitih fizičkih lica, a ne za svoj račun, iste možete da obavljate kao zastupnici neke od platnih institucija sa kojom o tome treba da zaključite ugovor, u protivnom to nije dozvoljeno.

S poštovanjem,
Raiffeisen banka a.d. Beograd

 

 

Edited by Friend
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...