Jump to content
IGNORED

Kriza banaka u Srbiji - zatvaranje filijala, otpuštanja..


ajgor

Recommended Posts

da, ali negde ćeš dobiti rezident vizu tj boravišnu dozvolu (ne i radnu dozvolu) uz to, a negde ne

 

ako dobro shvatam, ta boravisna dozvola, da li je to uslov za otvaranje racuna u banci u budimpesti ili gracu? ili moze lepo da se kupi tamo nekretnina, posle nekog vremena proda i samo stavi u tamosnju banku?

Link to comment

ako dobro shvatam, ta boravisna dozvola, da li je to uslov za otvaranje racuna u banci u budimpesti ili gracu? ili moze lepo da se kupi tamo nekretnina, posle nekog vremena proda i samo stavi u tamosnju banku?

 

da. ali ne znam za te dve zemlje konkretno

Link to comment

ako dobro shvatam, ta boravisna dozvola, da li je to uslov za otvaranje racuna u banci u budimpesti ili gracu? ili moze lepo da se kupi tamo nekretnina, posle nekog vremena proda i samo stavi u tamosnju banku?

Možeš, možeš i izneti pare u kešu i otvoriti tamo račun ali si u prekršaju. E sad kakve su kazne ne znam al mislim da mogu da ti pljunu pod prozor.

Masa ljudi verovatno i ne zna da ne može da otvori račun, problem nastane kad požele da transferišu novac.

Link to comment

da. ali ne znam za te dve zemlje konkretno

 

ma madjarsku i austriju sam naveo tek tako ali stoji to da se treba raspitati o uslovima u odredjenim drzavama

Možeš, možeš i izneti pare u kešu i otvoriti tamo račun ali si u prekršaju. E sad kakve su kazne ne znam al mislim da mogu da ti pljunu pod prozor.

Masa ljudi verovatno i ne zna da ne može da otvori račun, problem nastane kad požele da transferišu novac.

 

ne bih nikada bio blesav da iznosim toliko gotovine iz zemlje, ja sam baksuz covek, uvek mene krenu da pretresaju na granicama :D e sad, ukoliko sam u prekrsaju u srbiji ako otvorim racun u inostranstvu, pa zabole me, sigurno ne bih na sva zvona oglasavao to. mene je interesovalo samo da li postoji legalan nacin da sa racuna u ovdasnjoj banci novac upotrebim za kupovinu stana u inostranstvu

Link to comment

ako dobro shvatam, ta boravisna dozvola, da li je to uslov za otvaranje racuna u banci u budimpesti ili gracu? ili moze lepo da se kupi tamo nekretnina, posle nekog vremena proda i samo stavi u tamosnju banku?

Državljanin Srbije ne sme imati račun u inostranstvu osim ako

 

1) ima neko drugo državljanstvo pored srpskog

2) ima radnu ili boravišnu dozvolu u zemlji u kojoj bi da otvori račun

3) se račun otvara privremeno zbog prodaje ili kupovine nekretnine u inostranstvu

4) račun služi za investiranje na inostranim tržištima

 

I još neke mogućnosti postoje, ima neka uredba NBS o tome.

 

Sad to su domaći propisi. Da li kao strani državljanin u Francuskoj ili Mađarskoj možeš da otvoriš račun zavisi i od propisa tih zemalja.

Link to comment

Državljanin Srbije ne sme imati račun u inostranstvu osim ako

 

 

 

ma jasno je to, tako je bilo i u doba sfrj kao sto je i onda bilo oho-ho ljudi koji su imali racune u inostranstvu ali nisu pricali na sva zvona da imaju te racune

Link to comment

Za keš možeš platiti kaparu, eventualno neku jefitnu nekretninu, 10ak hiljada, sve ide preko računa godinama unazad.

 

kada se kaze da je neko kupio za kes, ne misli se bukvalno da je tresnuo novcanice na sto, nego da nije kupio na kredit, znaci kupio je za kes, a uplatio preko racuna.

Link to comment

ako dobro shvatam, ta boravisna dozvola, da li je to uslov za otvaranje racuna u banci u budimpesti ili gracu? ili moze lepo da se kupi tamo nekretnina, posle nekog vremena proda i samo stavi u tamosnju banku?

 

mozes da stavis na offshore racun bez rezidentne dozvole.

Link to comment

mozes da stavis na offshore racun bez rezidentne dozvole.

 

e tako. ma ja sam ionako samo mozgao o legalnim nacinima za iznosenje vece sume novca iz zemlje a pomislio sam da je kupovina nekretnine u inostranstvu dobar nacin pa kasnije prodaja te nekretnine i stavljanje u tamosnju banku.

Link to comment

pa mozda nije legalno, ali kada su zakoni nerazumni, ljudi pribegavaju izigravanju istih. a nerazumno je da ne mozes da slobodno raspolazes sopstvenim novcem. 

Link to comment

pa mozda nije legalno, ali kada su zakoni nerazumni, ljudi pribegavaju izigravanju istih. a nerazumno je da ne mozes da slobodno raspolazes sopstvenim novcem. 

 

ma ako je legalno sa racuna u ovdasnjoj banci uzeti sredstva za kupovinu stana u inostranstvu a da ne moram da budem rezident zemlje u kojoj kupujem stan, to je meni dovoljno. ok, treba da postoje neke kontrole u svrhu sprecavanja pranja prljavog novca ali ako je novac cist zaista je suludo ogranicavati pravo raspolaganja sopstvenim novcem

Link to comment

pa mozda nije legalno, ali kada su zakoni nerazumni, ljudi pribegavaju izigravanju istih. a nerazumno je da ne mozes da slobodno raspolazes sopstvenim novcem. 

 

Samo u lalalendu postoji apsolutna sloboda raspolaganja sopstvenim novcem, u realnom svetu poreznike jako zanima koliko si novca zaradio.

 

npr. FATCA. 

Link to comment

Samo u lalalendu postoji apsolutna sloboda raspolaganja sopstvenim novcem, u realnom svetu poreznike jako zanima koliko si novca zaradio.

 

npr. FATCA. 

 

pa dobro, ako ja prodam stan i platim sve sto drzava ocekuje da joj se plati tokom te transakcije + sto je taj stan kupljen isto tako cistim novcem i tako dalje onda valjda imam dokaz da je taj novac legalno stecen i da nije iz crne ili sive ekonomije?

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...