Jump to content
IGNORED

Kriza banaka u Srbiji - zatvaranje filijala, otpuštanja..


ajgor

Recommended Posts

Pa redovno nego kako. Mislim, ok, uz eventualno mesec-dva pauze. Doduse, tu treba voditi racuna sta se kupuje posto ne ide bas sve isto, mislim jednosobni, trosobni, lokacija, itd

 

Jedan što ga znam iznajmljuje trosoban, nije u strogom centru, ali pristojna lokacija i zgrada i sve ostalo, muku muči da zadrži stanare, malo-malo pa se odsele. Mislim da su samo komunalije blizu 20 hiljada mesečno, +/-.

Link to comment

Ne trosobni van centra, a ako je i daleko od faksova i ostalog nije dobra opcija defo

 

edit: nisam ja gore naveo 3sobni kao primer, nego čisto kao - zavisi i koliko ima soba :)

Edited by MancMellow
Link to comment

Khm, poneki i shvataju, nego čovek u startu rekao da ne bi u (domaću) banku. I delimično ga razumem. 

 

a neko je postavio takvo pitanje?! ok, nisam citala od pocetka. u tom slucaju sto se vise ne raspravlja o prenosenju novca u inostranstvo? bilo da se kupe nekretnine, bilo u banku. ako covek zivi u sr, ima smisla da diverzifikuje rizik i pare ulozi napolju.

Link to comment

Ko hoće da se zeza i ima vremena za to, primetio sam po BG poplavu daily rent stanova za tipa 30-50€ dnevno, što je i sa 50% popunjenosti solidan godišnji prihod uz sve moguće rashode.

Link to comment

Ko hoće da se zeza i ima vremena za to, primetio sam po BG poplavu daily rent stanova za tipa 30-50€ dnevno, što je i sa 50% popunjenosti solidan godišnji prihod uz sve moguće rashode.

50% popunjenosti je veoma ambiciozno. popunjenost stanova na recimo AirBnB-ju je daleko manja, a Beograd ipak nije turisticka meka.

Link to comment

Ne mogu da kažem da se razumem, ali mi se čini da će cene nekretnina dodatno padati zbog grozne situacije sa stambenim kreditima u chf i zbog povećanja poreza na imovinu.

Znam za slučajeve sa obe strane: nude nekretnine u bescenje da bi vratili kredit ili zato što neće moći da odvoje 300€ mesečno da bi platili kvartalnu obavezu poreza.

Ako se desi ova prognoza sa revizijom u bankama ispada da je novac bolje vratiti u slamaricu i čekati neku drugu priliku.

Link to comment

Treba kupovati zemlju a ne stanove.

 

Послато са GT-I8260 уз помоћ Тапатока

 

Kasno je za to.

 

Zemlja o koju se ljudi otimaju je zemlja prve kategorije, uglavnom u Bačkoj i Banatu i već je dostigla evropsku cenu. Skuplja je nego, npr. u Hrvatskoj. Srpska ilovača nikoga ne zanima.

Link to comment

Kasno je za to.

 

Zemlja o koju se ljudi otimaju je zemlja prve kategorije, uglavnom u Bačkoj i Banatu i već je dostigla evropsku cenu. Skuplja je nego, npr. u Hrvatskoj. Srpska ilovača nikoga ne zanima.

+1

Iz onoga što sam ja čuo veliki igrači odavno uleteli a van vojvodine to što ima neće napraviti profit da bi bilo isplativo!

Link to comment

Ne mogu da kažem da se razumem, ali mi se čini da će cene nekretnina dodatno padati zbog grozne situacije sa stambenim kreditima u chf i zbog povećanja poreza na imovinu.

Znam za slučajeve sa obe strane: nude nekretnine u bescenje da bi vratili kredit ili zato što neće moći da odvoje 300€ mesečno da bi platili kvartalnu obavezu poreza.

Ako se desi ova prognoza sa revizijom u bankama ispada da je novac bolje vratiti u slamaricu i čekati neku drugu priliku.

 

mensečini da nije neki naročiti trenutak ni za kupovinu ni prodaju, skromno mišljenje

Link to comment

Ne mogu da kažem da se razumem, ali mi se čini da će cene nekretnina dodatno padati zbog grozne situacije sa stambenim kreditima u chf i zbog povećanja poreza na imovinu.

Znam za slučajeve sa obe strane: nude nekretnine u bescenje da bi vratili kredit ili zato što neće moći da odvoje 300€ mesečno da bi platili kvartalnu obavezu poreza.

Ako se desi ova prognoza sa revizijom u bankama ispada da je novac bolje vratiti u slamaricu i čekati neku drugu priliku.

http://pescanik.net/panika-stize-aqr/

 

miša brkić pojašnjava™

Link to comment

da li drzava garantuje do visine od 50k evra, ako se nesto nije promenilo. ako imas vise, rasporedis u vise banaka. ako imas osnovno poverenje u drzavu, onda u banci na stednji ne mozes da izgubis glavnicu. cak i ako ne verujes, a imas novac rasporedjen u puno banaka, mozes sve da izgubis samo ako nastane opsti contageon, sve banke propadnu i drzava renegadeuju tu svoju garanciju. jedino tako moze da se desi to tvoje nista. opet kazem, nemam ne znam kakvo poverenje u drzavu srbiju, ali mi taj scenario ne deluje preterano verovatan za sada. a ako bi se desio i vrednost tih stanova bi bila negde oko nista.

ne razumem ovo sa garancijom na max 50k. da li je to 50k po gradjaninu ili je za svaki ulog do 50k u razlicitoj banci ( potencijalno par miliona po glavi)?
Link to comment

http://pescanik.net/panika-stize-aqr/

 

miša brkić pojašnjava™

 

Ma da. S tim što - ovo je Srbija, ovde je sve moguće. To jedno, A drugo, moje lično mišljenje je da su cene već niske i ko baš ne mora da prodaje, neka ne prodaje. Imam utisak i da su ovako digli poreze između ostalog i zato da neki broj ljudi se odluči na prodaju ako se razmišlja.

 

 

 Tako da Gazzi ništa mnogo pametno nismo rekli :D

Link to comment

ne razumem ovo sa garancijom na max 50k. da li je to 50k po gradjaninu ili je za svaki ulog do 50k u razlicitoj banci ( potencijalno par miliona po glavi)?

Ja sam razumeo da je po građaninu....

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...