Jump to content
IGNORED

Kriza banaka u Srbiji - zatvaranje filijala, otpuštanja..


ajgor

Recommended Posts

Čini mi se samo da su nakom akvizicija Raiff i AIK izbile na vrh tabele.

Ali nebitno je to, sve su dovoljno sigurne, ovo je “samo” tehnički fijasko. Korisniku ne znači mnogo to koliko je banka finansijski jaka.

Edited by mraki
Link to comment
1 minute ago, Svarog said:

@vememah, ja uopšte ne sporim da je ovo pizdarija i nesposobnost banke. al to nije isto kao "pokupili se i nestali iz Srbije preko noći s našim parama".

Ma naravno. Ljudi ventiliraju po drustvenim mrežama i tako dodatno tanje živce drugima jer je njima samima lakše. Nije da to nismo videli i na ppp

  • +1 2
Link to comment

Ljudi su spominjali nemogućnost plaćanja hotela u Grčkoj pre odlaska ili otkazivanje hirurške intervencije jer zbog nesposobnosti banke nisu mogli da pristupe svojim sredstvima, naravno da imaju sve razloge da budu besni, a i NBS da kazni ovu banku ili joj potpuno oduzme licencu.

Edited by vememah
  • +1 3
Link to comment

Meni je jedino zanimljivo to gašenje (ako je istina) podrške i prisustva na netu, ovo ostalo, radio sam nešto malo prije 15-20 godina u tom sektoru softvera kao pješadija, znam šta znači kad nešto rokne, jedino što možeš da uradiš jeste da obećaš da će se stvari stabilizovati u nekom prihvatljivom roku. 

 

Doduše tad nije bilo društvenih mreža i posljedične histerije. 

Link to comment
14 minutes ago, vememah said:

Ljudi su spominjali nemogućnost plaćanja hotela u Grčkoj pre odlaska ili otkazivanje hirurške intervencije jer zbog nesposobnosti banke nisu mogli da pristupe svojim sredstvima, naravno da imaju sve razloge da budu besni, a i NBS da kazni ovu banku ili joj potpuno oduzme licencu.

Možda treba da napišemo na Tviteru da bi registrovao da ovde niko ne tvrdi da klijenti nemaju razloga da budu besni ali da je pokretanje panike kako Mobi banka beži sa vrećama punim bankomata punih novca preko granice besmisleno širenje panike.

  • +1 2
Link to comment

kad kliknem na tvit NBS, sve što mi izlazi u "more tweets" je SNS-ovska propaganda, jebote, znači algoritam je već prezasićen i otrovan do koske. 

  • +1 1
  • Haha 4
Link to comment

Pa vladino telo, algoritam to prepoznaje.

Ja sam morao na sajt NBS da vidim ima li link ka ovom nalogu i da li je pravi.

 

Što se tiče gašenja prisustva na netu, mislim da je samo došlo do preopterećenja, pored tehničkih problema naravno.

Link to comment

Evo sadržaja svih 5 tvitova NBS:

 

Quote

Поштовани, Услед техничких проблема код Моби банке ад Београд је 1.8.2022. године забележен отежан приступ појединим услугама које су утицале на рад банкомата и на рад мобилне апликације, а наведени проблеми су делимично настављени и 2.8.2022. године. 
Народна банка Србије истиче да је у сталној комуникацији са представницима Моби банке, која интензивно ради на решавању насталог проблема, као и да клијенти Моби банке немају разлога за бригу имајући у виду да Моби банка послује стабилно, а да су наведени проблеми техничке природе који ће у најкраћем року бити отклоњени. 

Сваки корисник услуга банке који евентуално претрпи било какве материјалне последице услед ове ситуације може да се обрати приговором банци, а након тога и притужбом Народној банци Србије. 

У сваком случају, НБС ће проверити узрок настанка ових техничких проблема, и ако утврди да су резултат било какве неправилности банке у погледу поштовања прописа и стандарда управљања информационим системом банке, предузети према банци мере прописане законом. Срдачан поздрав

Edited by vememah
  • Hvala 1
Link to comment

Ja sad probao aplikaciju i za razliku od prepodne otvara radi logovanje, prošle su neke transakcije koje su automatizovane.
Nisam probao bankomat.
A nemam živaca da probam transfer na neki drugi račun.



....shiit has hit the fan.

  • +1 1
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...