Jump to content
IGNORED

Kriza banaka u Srbiji - zatvaranje filijala, otpuštanja..


ajgor

Recommended Posts

  • 3 weeks later...

Ovo je bilo očekivano godinama. Ja lično uopšte ne žalim za odlaskom SoGe-a, imao sam priliku da ih dobro upoznam kroz posao i bili su mi krajnje iritantna pojava. Voleo bih da znam šta je u glavi menadžmentu OTP-a, kada već tako agresivno preuzima banke na srpskom tržištu.

Link to comment

Osim Rajfa nisam nikad ni razmatrao ostale banke na trzistu. Koristio Intezu, onako korektno i nesto malo Telenor banku. Rajf ostavlja naj utisak bar kod mene za osnovne stvari.

Edited by Friend
Link to comment
  • 2 months later...

Izgleda da nije neuobičajena pojava da zaposleni u bankama uzimaju veće sume novca (enigma pod kojim uslovima i da li uz saglasnost i podršku šefova) pa ih posle plasiraju na crno tržište preko penzionisanih nezaposlenih/ članova porodice koji se bave zelenašenjem.

Edited by halloween
Link to comment

@halloween

 

Vidi, sve je moguce, desavaju se propusti, zloupotrebe i sl.u bankama, ali ne postoji sansa da zaposleni koji to radi ima podrsku sefova ili rukovodstva. Zaposleni to moze da odradi na 2 nacina - da uzme cash kredit u svojoj Banci (pod nesto povoljnijim uslovima) ili da skine sa racuna nekog klijenta sto je krivicno delo. Obe stvari su se desavale ali su izuzetno kaznjive i siguran sam da ne postoji Banka gde ovo, cim se sazna, ne bi bilo najstrozije sankcionisano 

Link to comment

Ima toliko "prljavog" casha na sve strane da ocekujem da uskoro zelenasi krenu bilborde i reklamne termine da iznajmljuju..Banke su tu samo nepotreban sraf. 

 

Mada, danas nista ne moze da me iznenadi 

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...