Jump to content
IGNORED

Kriza banaka u Srbiji - zatvaranje filijala, otpuštanja..


ajgor

Recommended Posts

Tjah, meni su trenutno oba mobilna na windows-u a za to nema jos aplikacija. Ja kao pisala mejl, oni odgovorili da rade na tome i da ce mozda biti sledece godine. Dok sam imala iPhone koristila sam aplikaciju i super je funkcionisalo.

Link to comment

Čuo sam i ludački slučaj gde je šef ekspoziture rekao da razmatra da zaposleni malo krenu po radnjama u TC, i nude "bankarske proizvode"

 

 

 

To nije nista novo, odavno se radi u mnogim bankama. Od kako je kriza krenula, i zaposleni u 'velikim' bankama su izasli na teren (Intesa, Komercijalna... - planovi i budzet moraju da se ispune... Do tada su sedeli u filijalama a posao je sam dolazio.

 

Pre par godina Procredit banka je imala inovativnu ideju u cilju akvizicije novih klijenata pa su zaposleni isli po busevima i parkovima i nudili 'proizvode'.

Link to comment

To sa nuđenjem je tužno.

 

Juče sam bio u Raifu, koji mi nije matična banka, da uplatim neke pare. Plaćanje je trajalo 2 minuta, a 5 minuta moje ubeđivanje da ne želim da menjam banku, da me ne zanima poklon od 4K dinara, da imam odličan ebanking, da sam osiguran na milion i jedan način (uzgred, uplaćivao sam faking životno osiguranje, a ona mi nudi isto to, kod druge kuće :isuse:), i da mi to neznači ništa.

 

Tačno mi blo žao, jer je morala da mi ponudi sve to, jer šef je tu negde, a ona vidi da neću.

 

Jbg...

Link to comment

Користим веб банкинг Комерцијалне банке. Имају два начина приступа:

 

- ограничен приступ, само корисничко име и лозинка, приступ са било ког компа (нисам пробао из иностранства).

Зачкољица је да може да се плаћа само на регистроване рачуне. Популарни рачуни (типа телефони, кабловске, инфостан, струја, вртићи, пореска, факсови и сл.) су већ унети у систем, а ако хоћете да користите посебне рачуне мора да се лично региструју у филијали. 

- За пун приступ рачунима је потребан токен. 

 

Овај први завршава посао у већини случајева.

У оба случаја се добија СМС о трансакцији.

Све трансакције са рачуна доступне за снимање у Ексцелу и сл.

 

Програм урађен одлично и прегледно, лако се ради.

Link to comment

nista dok ne krenu da poklanjaju stvari. narod voli opipljive stvari. ja se prodo za televizor.

 

Mislim da je Unicredit imao kao poklone mikser i jos nesto pre koju godinu za kes kredite.

Link to comment

Ima jedna fina prica kad je UBS hteo da smanji obim posla sa stanovnistvom (tzv. retail operations). Samo su posklanjali ATM-ove sa ulica i automatski nisu bili dostupni sirokim narodnim masama bez fizickog odlaska u banku a to mnogima nije odgovaralo zbog gore pomenutog radnog vremena, lokacije filijala i sl.

Inace, sam odlazak u banku je nesto sto elegantno moze da se izbegne:

 

- podizanje gotovine sa ATM

- uplata gotovine putem cash-in automata (kod nas ih jos nema koliko znam)

- placanje racuna putem e-bankinga (sa nizom provizijom, dostupno 24/7)

- online kreditiranje jos kod nas nije aktuelno zbog procedura NBS (face to face potpisivanje ugovora i sl.) ali to nije usluga koja se radi svaki dan/mesec...

Link to comment

- uplata gotovine putem cash-in automata (kod nas ih jos nema koliko znam)

 

Mislim da ima na tipa jednom mestu u gradu. I to mi nije jasno, zasto se kod nas (a cini mi se i sire u Evropi) izbegavaju bankomati preko kojih je moguce deponovati novac? Po amerikama i kanadama se cek unovci tako sto ga potpises, stavis u koverat i onda koverat u bankomat, a u bankomat uneses iznos na ceku. Et voila, eto para na tvom racunu. Isto tako funkcionise i za stavljanje kesa na racun.

Link to comment

nista dok ne krenu da poklanjaju stvari. narod voli opipljive stvari. ja se prodo za televizor.

nemoj, posle ti treba pola godine da ga donesu :unsure:

 

(izvini, neodoljivo ^_^)

Edited by gospa buba
Link to comment

Mi podstanari svakog meseca treba da predamo gazdi isecke od placenih racuna. Tako da, bez fensi igracaka za mene :(

 

da, ovo je problem svih podstanara koje znam. niko od stanodavaca nece da prihvati potvrde o online placanju, samo overeni isecak.

Link to comment

da, ovo je problem svih podstanara koje znam. niko od stanodavaca nece da prihvati potvrde o online placanju, samo overeni isecak.

u jednom momentu, kad infostan izgubi sve, overeni odsechak vredi onoliko. a znajuci njih :(

Link to comment

Mislim da ima na tipa jednom mestu u gradu. I to mi nije jasno, zasto se kod nas (a cini mi se i sire u Evropi) izbegavaju bankomati preko kojih je moguce deponovati novac? Po amerikama i kanadama se cek unovci tako sto ga potpises, stavis u koverat i onda koverat u bankomat, a u bankomat uneses iznos na ceku. Et voila, eto para na tvom racunu. Isto tako funkcionise i za stavljanje kesa na racun.

 

Ima i po Evropi. Posledica svega toga je da banke ponegde imaju radno vreme 8-12 i ponekad do 15.30. Sto je doduse OK, nisam bio u banci vise od dva puta prosle godine.

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...