Jump to content
IGNORED

Moral i etika u rukovodstvima košarkaških klubova

Lezilebovich

Recommended Posts

Je l postoji mogućnost da se plasiranje neproverenih izjava poput "Dule zvao nekog da mu kaže da zna gde mu žive deca." zabrani kao praksa?

+1. to su ozbiljne stvari kojima ne samo da se optužuje neki tamo trener koga za to boli dupe i neće nikad ni čuti, nego se diskredituju i ovdašnji navijači KKP, zato što se poteže kao argument u "jebote, za koga vi navijate  :isuse:  "

Edited by Lezilebovich
  • Replies 102
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

• harper

13

• Milogled Bluff

18

• theanswer

8

• ljakse

10

Popular Days

Top Posters In This Topic

Priča se trista kuraca za sve žive javne ličnosti, ne znam koji vam je sad sa tom nekom 1 finoćom. I za Ćokija se priča da je snajperista, pa nikom ništa.

Pa već se ušlo, Hapoel tema je klasično pretvorena u patkometrijsko nadgornjavanje dok si reko keks. Ali "nemojte da plasirate neproverene informacije na forumu" :D Niga pliz.

+1. to su ozbiljne stvari kojima ne samo da se optužuje neki tamo trener koga za to boli dupe i neće nikad ni čuti, nego se diskredituju i ovdašnji navijači KKP, zato što se poteže kao argument u "jebote, za koga vi navijate  :isuse:  "

I to od strane navijaca kluba na cijem je celu 1 Nebojsa Covic.

Ja sam 100 puta napisao, ali ponovicu. Postoje dve mogucnosti: ili cemo i Zvezdu i Partizan posmatrati cisto sportski, odvojeno od sadasnjeg, bivseg i buduceg rukovodstva, ili cemo priznati da smo i jedni i drugi koji podrzavamo te tvorevine beskrupulozna govna. Bilo kakvo moralno uzdizanje jednih i unizavanje drugih je besmisleno i smesno.

I to od strane navijaca kluba na cijem je celu 1 Nebojsa Covic.

Ja sam 100 puta napisao, ali ponovicu. Postoje dve mogucnosti: ili cemo i Zvezdu i Partizan posmatrati cisto sportski, odvojeno od sadasnjeg, bivseg i buduceg rukovodstva, ili cemo priznati da smo i jedni i drugi koji podrzavamo te tvorevine beskrupulozna govna. Bilo kakvo moralno uzdizanje jednih i unizavanje drugih je besmisleno i smesno.

Mali problem je to sto ja nigde nisam napisao da je Vujosevic licno zvao Obrknezevica i pretio njegovoj deci, niti mislim da bi on to ikada uradio. Zna se kakvom profilu se prepustaju takve stvari. Vujosevic je svoj posao zavrsio crtajuci metu na celu tog istog sudije a debila koji ce da opale u tu metu zna i on da ima dovoljno. Zato to i radi. Kapiram da svako stavljanje u negativni kontekst Bozanstva u odredjenim umovima zamucenim idolopoklonstvom moze da proizvede ovakve fantazije ali ovo je forum a ne Duletova crkva i svaki dalji pokusaj da se ucini Duletovom crkvom tako sto ce se ovaj konkretni nevernik sa njega ukloniti silom i histerijom smatracu licnim napadom.

Sto se tice tvog posta, ne vidim da je angazman Covica u Zvezdi na bilo koji nacin promenio odnos ogromne vecine forumasa prema njemu, samo je ucvrstio potrebu da se Vujosevic ucini svetom kravom o kojoj se nista ne moze napisati jer, zaboga, to cini navijac kluba na cijem celu je 1 Nebojsa Covic. Mozda u necijoj glavi cinjenica da je Covic skot i bitanga a priori abolira Vujosevica od bilo cega ali to onda iz te glave ne treba ni da izlazi da ne bi stvaralo neprijatnosti na forumu drugim ljudima. A kamoli da se od toga pravi slucaj na topiku o moderaciji.

Ne, ono "od strane navijaca kluba na cijem je celu 1 Nebojsa Covic" se odnosilo na "kako mozete da navijate za klub koji vodi Vujosevic". Takvo moralisanje je groteskno koliko i apsurdno, a ima ga dosta, nekad u uvijenoj, a nekad i u otvorenoj formi. Nema naravno govora o tome da lik i delo jednog aboliraju drugog i da se ne sme pisati o jednom zbog onog drugog. Pritom sam svestan da Coki u poslednje vreme daje mnogo manje povoda da se o njemu raspravlja na sportskim topicima, za razliku od onog naseg™ goveda.

Edited by Milogled Bluff

Ne, ono "od strane navijaca kluba na cijem je celu 1 Nebojsa Covic" se odnosilo na "kako mozete da navijate za klub koji vodi Vujosevic". Takvo moralisanje je groteskno koliko i apsurdno. Nema naravno govora o tome da lik i delo jednog aboliraju drugog i da se ne sme pisati o jednom zbog onog drugog. Pritom sam svestan da Coki u poslednje vreme daje mnogo manje povoda da se o njemu raspravlja na sportskim topicima, za razliku od onog naseg™ goveda.

Vujosevic ne vodi, to jest, ne treba da vodi klub. Tako je do svega ovoga i doslo, da se on ponasa kao i Radonjic ne bi bilo nikakvih problema da se sportski deo odvoji i komentarise izolovano od svega ostalog. No, to i jeste "Vujoseviceva magija", da ubedi sve oko sebe kako on sam stoji na braniku sportskog dela koji je zrtva svega ostalog

Nebitno, vodi ili trenira, poenta ostaje. Mislim, naravno da nije nebitno, ali je irelevantno za ovu raspravu, tj. potezanje takvog argumenta za osudu navijaca Partizana.

Vujosevic ne vodi, to jest, ne treba da vodi klub. 

tako je duško vujošević ne vodi klub, ali vodi celo sportsko društvo partizan. jugoslovensko.

;)

Nebitno, vodi ili trenira, poenta ostaje. Mislim, naravno da nije nebitno, ali je irelevantno za ovu raspravu, tj. potezanje takvog argumenta za osudu navijaca Partizana.

+1

Ovo bi trebalo da bude opšte mjesto. Kog je vraga navijač koji čitav živit navija za XY klub kriv zato što u klubu igra neki magarac, zato što klub trenira neki magarac ili zato što je dio navijača ovakav ili onakav?

• Create New...