Jump to content
IGNORED

Radnicka klasa danas, prekarijat ili svi


Ryan Franco

Recommended Posts

Шта ти је десничарски форум: радничка класа зец из Дони Дарка. :wub:

 

Зец су комесари, да не претерујемо баш.

bolje citaj pa neces praviti ovakve kardinalne greske i nece ti se svi smejati. 

to se odnosi na intelektualca.

Link to comment

Pa meni je ta podela prema formalnom obrazovanju imala smisla pre 50 i sto godina kad je formalno obrazovanje bila teško priuštiva i deficitarna stvar, i kad je mahom vukla sa sobom materijalno višu klasu. Sad kad i učiteljica i automehaničar rade za 40ak hiljada, besmisleno mi je svrstavati jedno u radničku drugo u neradničku.

eh, dagmar, steta sto si desnicarka, toliko cesto zelim da potpisem tvoje postove. ali onda se setim da mi moramo biti krvne neprijateljice :p

Link to comment

Diskusija je za cas bila krenula u vrlo zanimljivom pravcu, dadaistickom takorekuc. "Sta je radnicka klasa?", "Ne znam", "A sta je uopste narod?", "Ne znam", "A kako se pise slovo N?", "Ne znam ni to".  ^_^

 

Pa tako ti je ovde kod nas, elementarni pojmovi su izgubili značenje, tj. dobili su sasvim drugačije značenje.

Edited by Anonymous
Link to comment

A meni je već previše muka od svrstavanja i samosvrstavanja na osnovu formalnog obrazovanja. Fernoux (ili kako god) će me, bez ikakvog zazora, sortirati u grupaciju koja je u sukobu (manifestnom ili latentnom) sa radničkom klasom, iako hleb svoj nasušni ne zarađujem tuđim već sopstvenim trudom. Po čemu to ne spadam u radničku klasu? 

 

Hm, slippery slope.

 

Rad = radnicka klasa.

 

To, zapravo, znaci i sledece:

Preduzetnik = rad = radnicka klasa.

 

To je ok, ako tako mislis, posto je preduzetnik, nekako mi se cini, stigmatizovan u javnosti.

 

 

Doba rentijera i primeraka kao Paris Hilton ima, ali ne toliko da objasne nejednakost. Dosto se o tome pisalo oko Piketija.

Link to comment

eh, dagmar, steta sto si desnicarka, toliko cesto zelim da potpisem tvoje postove. ali onda se setim da mi moramo biti krvne neprijateljice :P

 

Ja sam kao slaninica, malo desno, malo levo. (a može i tačka namesto prvog zareza, khm)

Link to comment

Hm, slippery slope.

 

Rad = radnicka klasa.

 

To, zapravo, znaci i sledece:

Preduzetnik = rad = radnicka klasa.

 

To je ok, ako tako mislis, posto je preduzetnik, nekako mi se cini, stigmatizovan u javnosti.

 

 

Doba rentijera i primeraka kao Paris Hilton ima, ali ne toliko da objasne nejednakost. Dosto se o tome pisalo oko Piketija.

 

Po toj logici su svi radnička klasa, rade i Mišković i Beko nešto u svojim životima.

Link to comment

Diskusija je za cas bila krenula u vrlo zanimljivom pravcu, dadaistickom takorekuc. "Sta je radnicka klasa?", "Ne znam", "A sta je uopste narod?", "Ne znam", "A kako se pise slovo N?", "Ne znam ni to".  ^_^

 

O narode, gde ste, gde ste seljaciradenici, poštena inteligencijo... A, tu ste... Vi to nekom prečicom, nekom stranputicom

Link to comment

Hm, slippery slope.

 

Rad = radnicka klasa.

 

To, zapravo, znaci i sledece:

Preduzetnik = rad = radnicka klasa.

 

To je ok, ako tako mislis, posto je preduzetnik, nekako mi se cini, stigmatizovan u javnosti.

 

 

Doba rentijera i primeraka kao Paris Hilton ima, ali ne toliko da objasne nejednakost. Dosto se o tome pisalo oko Piketija.

 

Nisam baš to imala u vidu, niti znam gde bih svrstala preduzetnike. Mislila sam na lekare, nastavnike i naučnike, gde su oni? 

Link to comment

Po toj logici su svi radnička klasa, rade i Mišković i Beko nešto u svojim životima.

 

Hoces reci da preduzetnici svoj hleb zaradjuju tudjim trudom?

Hoces reci da oni u Goldman Sachsu sto rade po 15 sati dnevno jesu ili nisu radnicka klasa?

 

Prosto, distinckija prihod od rada=radnicka klasa, prihod od rente, kamate, dividendi, profita=burzoazija nema mnogo smisla danas.

Link to comment

Nisam baš to imala u vidu, niti znam gde bih svrstala preduzetnike. Mislila sam na lekare, nastavnike i naučnike, gde su oni? 

 

Srednja klasa!  :)

Pre 100 godina, sitna burzoazija.

Edited by Budja
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...