Jump to content
IGNORED

Globalno zagrevanje


iDemo

Recommended Posts

E, 3opge, 3opge...
3opge ima kredita da mu ni 3 credit crunch-a (zajedno) ne mogu nista - moz' da prica sta 'oce. Jel' tako??? A sto se tice 'ostatka sveta'...
You are never dedicated to something you have complete confidence in. No one is fanatically shouting that the sun is going to rise tomorrow. They know it?s going to rise tomorrow. When people are fanatically dedicated to political or religious faiths or any other kinds of dogmas or goals, it?s always because these dogmas or goals are in doubt.
Kad se setim kako se global-warming "javnog mnjenje" diglo da zabrani (slovima: zabrani) prikazivanje filma "Great Global Warming Swindle" u isto vreme kad je svaka skola u NSW (Aus) besplatno dobila "na gledanje" Al Gore-ov 'Nobel price winning' rad... "Gledanje" citaj kao "obavezno gledanje".Jos uvek mi nije jasno kako su uspeli da - posle svih mogucih reakcija po novinama i 'forumima' - puste taj film - valjda ono 'sloboda govora' ili nesto tako.
Link to comment
Kako da ti kazem na fini nacin belim medvedima je dosao crni petak kako god obrnes. A i ostrvljani neka uce da plivaju.
S tim u vezi je i (negde) gore pomenuti Armstrong rekao pred US kongresom ponesto.
Link to comment
Kad se setim kako se global-warming "javnog mnjenje" diglo da zabrani (slovima: zabrani) prikazivanje filma "Great Global Warming Swindle"...
Obzirom da se orvelijanska bratija (koja je, po štovanom Al Kvarizmiju, proizvod moje bujne mašte) ostrvila da filteruje internet u Australiji od bilo čega što bi bilo koga moglo da uvredi, pitanje je koliko ćemo dugo moći i o ovome da pričamo... Otprilike, dok nas neko ne prijavi.
Link to comment
Obzirom da se orvelijanska bratija (koja je, po štovanom Al Kvarizmiju, proizvod moje bujne mašte) ostrvila da filteruje internet u Australiji od bilo čega što bi bilo koga moglo da uvredi, pitanje je koliko ćemo dugo moći i o ovome da pričamo... Otprilike, dok nas neko ne prijavi.
Ma samo nek' probaju - ima da krenemo da se skupljamo u kruzoke po kucama kao sto su i nashi stari - nece to DA moci ako. Pa kad se stvori kriticna masa ima da im se svima...
Link to comment

...

Have commentators on the need to "do something" (report, March 13) read even the summary for policy-makers from the Intergovernmental Panel on Climate Change's 2007 Fourth Assessment Report? It says unequivocally that even cessation of CO2 emission sufficient to stabilise the atmospheric content would not stop man-made climate change, as "both past and future anthropogenic carbon dioxide emissions will continue to contribute to warming and sea level rise for more than a millennium".We are asked to spend more than ever to alter something as far in the future as the Norman Conquest is behind us, and with no certainty that the "man-made" component of warming and ice melting is large compared with natural climate change.
U istom dokumentu još piše da su CO2 emisije povišene od 1750. godine na ovamo. Ne znam da li iko misli da se vratimo na nivo CO2 emisija iz 1750? I na sve drugo što je bilo u to vreme (planetarna populacija od nekoliko stotina milona, možda)? Jer, ako samo "smanjimo" emisije, to sasvim očito neće ništa popraviti anytime soon. A koštaće, onoliko. I to sve da uzmemo da je sve što IPCC kaže tačno tako.---Ref:Man-made global warming will continue for 1000 years whatever we do nowIPCC, 4th Assessment Report Edited by Indy
Link to comment

259 članaka na Google News na temu Earth Hour. Reći da su svi pozitivni je netačno: oni su aktivistički. Čak se i Miss Indije pridružila.Environmentalizam postaje globalna ideologija... Da li će se iko usuditi da kritikuje E.H. kao besmislen?

Link to comment
259 članaka na Google News na temu Earth Hour. Reći da su svi pozitivni je netačno: oni su aktivistički. Čak se i Miss Indije pridružila.Environmentalizam postaje globalna ideologija... Da li će se iko usuditi da kritikuje E.H. kao besmislen?
Gledaj samo da te niko ne uhvati dok budesh negdu u shpajzu citao u tih propisanih sat vremena.
Link to comment

Tamo su mi 2 komentara kritična na račun E.H. obrisana. To je taj mentalitet, aktivistički. Ako kreneš da pričaš kako u IPCC izveštaju (koga se oni drže, navodno, kao svetog pisma) piše da štagod mi radili neće imati efekta, možeš i batine da dobiješ. Onako demokraCki.Komunizam je bio bolji, bar si preko granice mogao da prebegneš u neku slobodnu zemlju.

Edited by Indy
Link to comment
Komunizam je bio bolji, bar si preko granice mogao da prebegneš u neku slobodnu zemlju.
Joj, doktore, koliko sam ljudi cuo da te zemlje jos uvek zove 'slobodne' - broja im se ne zna... :lol:
Link to comment
Ovo je logicno razmisljanje a jedan od problema koji ja imam sa tim je da ce - pre ili kasnije - nego da sedne i da se zapita koliko nas sve (a i buduce generacije onako kolatealno) kosta to sto nismo dovoljno cepidlacili pre nego sto smo se latili posla.
Ok, postavimo stvari ovako: na jednoj strani imash one koji tvrde da ljudi, preteranim emisijama CO2, izazivaju globalno zagrevanje (o chemu postoji konsenzus u svetu nauke); s druge, one koji tvrde da nije tako. Chak i kad bismo uzeli da ta dva misljenja imaju jednako pravo gradjanstva (a nemaju), shta mislish, koja je akcija odgovornija: a) hajde da radikalno smanjimo emisije, pa makar i po cenu da smo pogreshili ili b) hajde da ne smanjujemo emisije, dok ne budemo 100% sigurni (a u nauci ne postoji neshto kao shto je 100% sigurnost) da je to tako. Drugim rechima, ako doktor kaze da postoji osnovana sumnja da zbog preteranog unoshenje masnoca mozhe da ti strada srce, ali ne moze da tvrdi sa 100% sigurnosti da ce se to dogoditi, shta valja raditi: nastaviti po starom ili promeniti nachin ishrane? S tim shto se u ovom sluchaju ne igramo sa sopstvenim zhivotom, nego sa milijardama onih koji ce tek ziveti. Edited by Schmeling
Link to comment
Drugim rechima, ako doktor kaze da postoji osnovana sumnja da zbog preteranog unoshenje masnoca mozhe da ti strada srce, ali ne moze da tvrdi sa 100% sigurnosti da ce se to dogoditi, shta valja raditi: nastaviti po starom ili promeniti nachin ishrane? S tim shto se u ovom sluchaju ne igramo sa sopstvenim zhivotom, nego sa milijardama onih koji ce tek ziveti.
Slazem se - u principu al' opet - k'o za baksuz, bash sam nedavno po drugi ili treci put procitao/preslushao Robert C. Atkins (2000) Dr. Atkins' Age-Defying Diet Revolution: A Powerful New Dietary Defense Against Aging, Saint Martin's Press, LLC, ISBN 9780312251895gde se covek osvrnuo i na te opste poznate 'cinjenice' o 'preteranom unoshenju masnoca'. Uzmi procitaj, valja se - ako ni zbog cega drugog a ono zbog 'opste poznatih 'cinjenica'. Nesto na temu - koliko je ljudi 'umiralo od srca' pre 100 godina i kako su se hranili i dalje redom... Ako i ovi iz IPCC bataraju takvim cinjenicama onda smo jeb@li cvorka. I jos nesto - zasto mislis da ta dva misljenja nemaju ili ne treba da imaju jednako pravo gradjanstva?
Link to comment
Slazem se - u principu al' opet - k'o za baksuz, bash sam nedavno po drugi ili treci put procitao/preslushao Robert C. Atkins (2000) Dr. Atkins' Age-Defying Diet Revolution: A Powerful New Dietary Defense Against Aging, Saint Martin's Press, LLC, ISBN 9780312251895gde se covek osvrnuo i na te opste poznate 'cinjenice' o 'preteranom unoshenju masnoca'. Uzmi procitaj, valja se - ako ni zbog cega drugog a ono zbog 'opste poznatih 'cinjenica'. Nesto na temu - koliko je ljudi 'umiralo od srca' pre 100 godina i kako su se hranili i dalje redom... Ako i ovi iz IPCC bataraju takvim cinjenicama onda smo jeb@li cvorka. I jos nesto - zasto mislis da ta dva misljenja nemaju ili ne treba da imaju jednako pravo gradjanstva?
Naucno i laicko? Iskustvo nas uchi da je bolje da slushamo ono prvo. Inache, evo jednog zanimljivog filma za pogledati (oni koji su u mogucnosti). Prilazhem trailer.
Edit: bash bih voleo da chujem komentar od onih koji su pogledali film, eto apela za forumashe u UK. Neshto ne verujem da ce se film pojaviti u tuckwoodu. Edited by Schmeling
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...