Jump to content
DarkAttraktor

Propaganda

Recommended Posts

Radoye

Ignor lista je iz raja izasla :)

čekmeže
7 hours ago, djekson said:

recimo da su Rumuni došli skoro do Pešte

Rumunska vojska ispred zgrade parlamenta u Budimpešti

Romanian-Army-In-Front-Of-Budapest-Parli

namenski
4 hours ago, Radoye said:

Ignor lista je iz raja izasla :)

Gresis, zajebaces se, propustices toliko toga... :D 

Radoye
6 hours ago, namenski said:

Gresis, zajebaces se, propustices toliko toga... :D 

Ne prika, naprotiv, nemam ja vremena za budale. U mojoj familiji muskarci ne traju dugo - moj deda je bio samo kojih 15 godina stariji od mene kad je umro, moj otac ni 20, no za utehu je barem to da smo mladoliki, da nas zene vole i da se dok trajemo dobro zabavljamo. Zovi to ako hoces mojom licnom krizom srednjeg doba, neki muskarci kada zadju u odredjene godine i osete da im onaj prokleti kosac duva za vrat krenu da jure sojke i kupuju besna kola u nadi da ce tako prigrabiti koji tracak mladosti koja im neminovno tece kroz prste; ja sam umesto svega toga jednostavno odlucio da se okruzim ljudima do cijeg mi je misljenja stalo i da iz svog okruzenja eliminisem budale. Kako na forumu tako i u RL - raskantao sam se sa svim antivakserima, ravnozemljasima, teoreticarima zavera, revizionistima, religioznim i ideoloskim fanaticima i uopste ljudima ogranicenih i zatvorenih umova. Niti ja imam sta pametno od njih da cujem i naucim niti su oni kadri da bilo sta nauce od mene jer jednostavno ne dobacuju - tako da je svaka medjusobna komunikacija gubljenje vremena i za jednu i za drugu stranu.

A vreme je nesto sto neumitno tece i jos niko od nas nije ziveo vecno; a na ovom svetu jos uvek ima toliko toga sto vredi videti i iskusiti pre nego sto i poslednje zrno iscuri iz pescanika... :)

namenski

Pu, pu, pu, jezik pregrizo i ziveo 100 i vise godina, posle kako'oces.

A za budale gresis: nema prave zabave bez budala i njihove inventivnostitm:D 

I - srecna ti nova.

I narednih 100-ak :), jebes krizu srednjeg doba, to su izmisljotina zaludnih...

Radoye
1 hour ago, namenski said:

I - srecna ti nova.

Hvala prika, takodje i tebi!

čarobni breg

Austrougarska propaganda iz Prvog svetskog rata:

0-17989114-303-00.jpg

djekson
On 8.1.2019. at 0:35, namenski said:

A pazi tek ovo:

Pa ovo:

Djekson je 1 car. :D 

@Radoye vidis li sta si napravio, madjarozderu nijedan :D 

Zaista ne razumem sta zelis postici cerekanjem i postovanjem besmislenih smajlica?  Ja iza svojih reci stojim i spreman sam objasniti i interpretirati svaki svoj navod i napisanu rec.

djekson
On 6.1.2019. at 2:05, Radoye said:

Nista epohalno tu nema, Madjari kukaju k'o Kalimero o Trijanonu i kukace dok je sveta i veka. Kukali su od prvog dana bukvalno, kukali su tokom komunizma (doduse nisu smeli naglas, ali u svoja 4 zida jesu itekako), kukaju i danas. Njihov nacionalni mitos kaze da im je 2/3 teritorije (na ovom pamfletu kaze 3/4) oduzeto na pravdi boga, da oni tu ama bas nista skrivili nisu, i da nikad niko drugi na celom svetu nije (mal)tretiran na slican nacin; da je u isto vreme 50% Madjara (pri cemu oni za Madjare ne smatraju iskljucivo etnicke Madjare nego sve one koji su se na popisu izjasnili da govore madjarski jezik) ostalo van granica matice i da je njihova sveta nacionalna misija i duznost da se ta nepravda revidira i ispravi. Zato danas u Budimpesti svaka knjizara i papirnica koja drzi do sebe prodaje karte Madjarske u predtrijanonskim granicama, ali kartu Madjarske u danasnjim medjunarodno priznatim granicama je skoro pa nemoguce pronaci.

Da, i jebeni Office Depot ima u asortimanu TU kartu pored svih drugih mogucih.

No sve su ovo samo ciklicna ludjenja za unutrasnjepoliticku upotrebu. Madjare Trijanon svrbi onoliko koliko Srbe svrbi gubitak Kosova - i jedni i drugi vide izgubljenu teritoriju kao deo svog autohtonog istorijskog nasledja koje im je nepravedno oduzeto aktom politickog nasilja, i jedni i drugi su slepi na cinjenicu da su na toj teritoriji etnicki u debelom minusu i da jednostavno ne znaju sta bi radili sa vecinskim stanovnistvom koje je usput jos i neprijateljski raspolozeno, i jedni i drugi su teritoriju izgubili nametnutim mirovnim sporazumom nakon ratnog poraza. Samarcina koju su Madjari popili pre 100 godina bridi i dan danas onoliko koliko nama bridi obraz zbog svega sto se na Kosovu dogadja(lo) u zadnjih 20-tak godina. Onoliko koliko Srbija vidi dogadjaje oko jednostranog proglasenja nezavisnosti Kosova i njegovog medjunarodnog priznanja kao nepravdu tako isto Madjari gledaju na Trijanon, imalo za to opravdanje ili ne.

Netacno. Madjare ne svrbi Trianon kao Srbe Kosovo.

Konkretno prema Srbima i Srbiji, za Madjare su odluke Velike Skupstine u Novom Sadu 1918. kojima su se Baranja, Backa i Banat prisajedinili Kraljevini Srbiji pravno nistavne i akt nasilja jednako kao sto je za Srbe to proglasenje nezavisnosti Kosova 2008. - jednostrani akt u kome su ucestvovali samo predstavnici lokalnih Slovena, bez da su se pitali Madjari, Nemci i ostali koji su tu ziveli, i to jos samoproklamovani, neizglasani na izborima. Oni tu skupstinu smatraju nelegalnom i nelegitimnom, pa su takve i sve odluke donete na toj skupstini. A cinjenica da su te odluke kasnije podrzale i potvrdile najvece svetske sile pobednice u ratu je za njih cin nasilja bez presedana u istoriji.

Naravno kada ih niko nije ni pitao.

Ta frustracija je i razlog zbog cega su Madjari bili onoliko orni da 1939/40. uskoce u Hitlerov tabor jer su tu videli sansu da se ta (u njihovim ocima) nepravda barem delimicno revidira i ispravi, pa su tako dobili nazad Zakarpatje, Transilvaniju, Backu, Prekomurje i jos neku sitnariju; zato su bili toliko orni da tu "oslobodjenu" teritoriju tako revnosno etnicki zapisaju i da sa nje uklone nacionalno nepodobne elemente. No, bas zbog takvog heavy handed pristupa su tu ponovo i najebali, jer su protiv sebe okrenuli i na aktivni otpor motivisali bukvalno svakog ne-Madjara na tim teritorijama. Otud posle i vendeta i pogromi uglavnom neduznih civila Madjara (nesto sto se nije dogodilo nakon 1918, ali zato jeste 1944/45.).

Danas Orban igra na istim tim sentimentima i dobro mu ide - "zapisava" teritoriju po okolnim zemljama podizanjem spomenika, domova kulture, sportskih objekata u naseljima sa znacajnim prisustvom etnickih Madjara, finansiraju se festivali raznoraznih sorti od bezazlenih do otvoreno fasisticko-revizionistickih, dele se pasosi i sakom i kapom ne zato sto Madjarska zeli da pomogne Miletu iz Backe Topole da nadje posao na bausteli u Gelzenkirhenu nego zato da bi tog Mileta mogao statisticki da prikaze kao - Madjara, doduse pre svega zbog igrarije sa birackim spiskovima (jer doticni Mile nije zainteresovan da glasa na izborima u Madjarskoj, iako kao Madjar iz dijaspore ima pravo glasa) nego zbog bilo cega drugog. Realne sanse za promenom granica Madjarske i prisajedinjenje teritorija izgubljenih u Trijanonu teze ka 0, i Orban je toga apsolutno svestan ali mu to ne smeta da time mase pred ocima naroda i na taj nacin manipulise javnost i nateruje je na svoju vodenicu.

U svakom slucaju, sto se nas konkretno tice, ako se ikada ponovo Subotica, Novi Sad etc nadju u sastavu Madjarske, to nece i ne moze da se desi zaslugom Budimpeste vec samo iskljucivo Beograda.

djekson
On 6.1.2019. at 2:05, Radoye said:

U svakom slucaju, sto se nas konkretno tice, ako se ikada ponovo Subotica, Novi Sad etc nadju u sastavu Madjarske, to nece i ne moze da se desi zaslugom Budimpeste vec samo iskljucivo Beograda.

Bogovi... Subotica tesko da je imala veze sa Srbijom do 1918, tako da je groteskno pricati o nekom navodnom "oslobodjenju".