Jump to content
IGNORED

VICE Srbija


nautilus

Recommended Posts

Kakvi smo mi Srblji takav nam je i Vajs. Kada se pojavi neki domaći (sv.) Simeon Ostrovski možemo da pričamo, do tada

 

Meni je ovo kao Tarzanija za malo urbaniju ekipu

 

 

ne bi sibao oko tekstova nego oko vajsa generalno.

 

ja to necu da citam.

 

lepi tekstovi ali o cemu. jedemo bunike, ludi smo, super se zezamo.

 

a ono vlasnik istog sahranio B92, oterao sve mislece iz firme i sad otvorio vajs.

 

helou, srbija 2014, PPP. agitpop problematican a vajs super, dobre reportaze i lepe slike.

Ovo stoji.

Link to comment

pa ne stoji, jebi ga. da su ti misleci uspevali da zaradjuju umesto da prave milionske minuse svake godine, niko ih ne bi otero. a tog vlasnika ne bi ni bilo. a taj ce vlasnik isto tako oterati i ove iz vajsa, ako ne bude bilo para.

Edited by aram
Link to comment

pa ne stoji, jebi ga. da su ti misleci uspevali da zaradjuju umesto da prave milionske minuse svake godine, niko ih ne bi otero. a tog vlasnika ne bi ni bilo.

 

 

oooooooo kakva je ovo sampionska zamena teza. 

Link to comment

oooooooo kakva je ovo sampionska zamena teza.

ma nije, svestan sam ja da se nije ni moglo zaraditi u datoj konstelaciji... samo nako serendam rezignirano

Edited by aram
Link to comment

ja ne vidim da je vice toliko uniforman, cini mi se da nije ni tematski konzistentan kroz godine, a veoma povrsnim (dakle, nisam skroz sigurna da sam ovdje u pravu) pregledom nacionalnih verzija sajta rekla bih da radi i lokalno prilagodjavanje u nekoj mjeri.

ali ne samo to, ne vidim ni sta je problematicno - osim da nekom nije po ukusu, sto je, podrazumijeva se, skroz ok - u temama koje pominjete kao tarzanijske, ako su ok obradjene. nije zivot samo brankica stankovic, i mi povrsni smo ljudi.

ali ne ni samo to! onaj tekst sto sam ga linkovala je sjajan, klasican, divno napisan i napet. ako bude takvih clanaka u srpskom izdanju, na punokrvnom srpskom (a toga se nisam nagledala zadnjih godina), meni super, oprastam tverkovanje.

solidan je i tekst o jose mujici, sa glavnog sajta.

 

 

edit, ne znam sto se bunika poteze kao nesto lose, daje pregled uglednih srpskih trovaca u 20. vijeku, sasvim kul tekst.

Edited by morgana
Link to comment

?

 

milioni su sprcani na tada najaktuelniji program i od svega je ostao samo čabar, koji je novi vlasnik jedino uspeo da pokopa. 

to treba posmatrati više kao civilizacijski gest.

Link to comment

Na osnovu ovoga što sam preleteo, nije zajebancija za hipstere nego klasičan srpski miš meš, očekujem da se vremenom priključi još znamenitih atenšn horova uticajnih ličnosti od internet pera.

Link to comment

Na osnovu ovoga što sam preleteo, nije zajebancija za hipstere nego klasičan srpski miš meš, očekujem da se vremenom priključi još znamenitih atenšn horova uticajnih ličnosti od internet pera.

 

Videćemo na šta  će srpski da ispadne, još  se čeka. Ali je yolo hteo da se šiba govoreći da Vajs "ima globalnu politiku koja nema veze sa tekućim stvarima..." itd. To čekam da vidim.

 

Naravno, ne moramo ni da se šibamo.

Link to comment

Ne mogu ti objasniti hipsteranu™. Kad porasteš kašće ti se samo™.

 



 

 

Ako ovo nije hipsteraj, šta je onda? Vice je počeo kao neki urbani hipsteraj. Gde još imamo uratke kao Hamilton's Pharmacopeia, Tripping on hallucinogenic frogs, itd. Pošto sam se sabskrajbovao na VICE kanal, u jednom momentu 90% sadržaja bile su reminiscencije o matorim skejterima i kako je dojaja voziti u Bilbau, i ovaj debeli kinez što ide i krka egzotičnu ali ne baš preterano ukusnu hranu.

 

Vice News je odličan, ali™ Vice News je samo mali deo medijske mašinerije Vice-a.

Link to comment

npr, i još jedan ...

 

da parafraziram s.ć. ništa ni o čemu

 

 

Ne mogu ti objasniti hipsteranu™. Kad porasteš kašće ti se samo™.

 

 

 

 

Ako ovo nije hipsteraj, šta je onda? Vice je počeo kao neki urbani hipsteraj. Gde još imamo uratke kao Hamilton's Pharmacopeia, Tripping on hallucinogenic frogs, itd. Pošto sam se sabskrajbovao na VICE kanal, u jednom momentu 90% sadržaja bile su reminiscencije o matorim skejterima i kako je dojaja voziti u Bilbau, i ovaj debeli kinez što ide i krka egzotičnu ali ne baš preterano ukusnu hranu.

 

Vice News je odličan, ali™ Vice News je samo mali deo medijske mašinerije Vice-a.

 

Okej, rekli smo da se još čeka presuda za srpski Vajs. Jasno je da popunjavaju prostor, ali im treba dati vremena, naravno.

 

Utvaro, to kako je Vajs počeo je jedna priča, a ono što je sada je druga. To kažeš da je u jednom trenutku 90% sadržaja "bilo" nešto. Okej. Hajde idi vidi šta je sada. ISIS, ebola, angažovana reportaža, ISIS, putopis da se zamisliš, ISIS, opuštencija, pa opet.

Edited by Lrd
Link to comment

Ja pročitao ono o twerkingu u Nišu i malo mi tužno, zvuči kao da je Syme pisao. Čovek je 2014. otkrio da na internetu postoje, zamislite, neke žene što mešaju dupetima, pa podelio sa nama svoj predmasturbacioni trenutak zabalavljene fascinacije. Koliko godina autor ima, osamdeset? :unsure:

 

Ima još par bisera u tekstu, npr. ono kako "smo tek krenuli da prihvatamo uličnu kulturu Afroamerikanaca" :isuse: Ali završava u pozitivnom tonu, odobrava dupeta u pokretu iako "neki smatraju" da je to "prosto i uvredljivo", bitno je da se "pomeraju granice". Aferim.

 

Pročitao sam još i prevod onoga o nasilju u video igricama, što je potpuno besmislen tekst, bez ikakvog komentara, zaključka, stava, bez igde ičega, samo suvo nabrajanje krvavih trenutaka u raznim igrama od 1987. na ovamo. Gubljenje vremena za sve pare, nije ovo za mene.

Link to comment

Ja pročitao ono o twerkingu u Nišu i malo mi tužno, zvuči kao da je Syme pisao. Čovek je 2014. otkrio da na internetu postoje, zamislite, neke žene što mešaju dupetima, pa podelio sa nama svoj predmasturbacioni trenutak zabalavljene fascinacije. Koliko godina autor ima, osamdeset? :unsure:

 

Ima još par bisera u tekstu, npr. ono kako "smo tek krenuli da prihvatamo uličnu kulturu Afroamerikanaca" :isuse: Ali završava u pozitivnom tonu, odobrava dupeta u pokretu iako "neki smatraju" da je to "prosto i uvredljivo", bitno je da se "pomeraju granice". Aferim.

 

Pročitao sam još i prevod onoga o nasilju u video igricama, što je potpuno besmislen tekst, bez ikakvog komentara, zaključka, stava, bez igde ičega, samo suvo nabrajanje krvavih trenutaka u raznim igrama od 1987. na ovamo. Gubljenje vremena za sve pare, nije ovo za mene.

 

Čuj, "granice" u Srbiji :D.

 

Mislim, ima. Kritikovati Vučića. Al izgleda da to smeju samo ultra-desničari. 

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...