Jump to content
IGNORED

VICE Srbija


nautilus

Recommended Posts

Naterali ste me da pročitam, i svašta sam saznao. Na izraz "kartolina" prvi put u životu nailazim - prvih pet puta, u stvari. Za "papirnog zmaja" isto ranije nisam čuo, mada za tigra jesam.

 

Najbolji detalj je ipak transliran white man's guilt i potreba da se istakne - dva puta - kako osuda superherojskih sranja en general nipošto ne obuhvata Crnog pantera, jer je to ipak 1 vrhunski film o istoriji ropstva :blink: čiji je zlikovac bio moralno u pravi.

Link to comment
Quote

Verovanje pred odlazak na svaki superherojski film, „da ovaj mora da je dobar“ i da ga je „bitno pogledati“ jače je od utiska koji se iznova i iznova ponavlja u tim hodanjima ka izlazu pored kartolina – da je svaki od tih filmova u najboljem slučaju zabavan i ništa više od toga. 

 

Odličan je stručni saradnik, ovo bi moglo da prođe u glasniku OŠ "Kralj Petar", da piše "autor Vuk iz VI-3". 

Link to comment

al stvarno, gde je video istoriju ropstva u crnom panteru?

i u cemu je to zlikovac u pravu?

da li je uopste gledo momcina film il misli da je svaki uradak sa camugama odmah osuda ropstva?

 

mislim, kapiram, nas nigga je black and proud :fantom:

 

 

Link to comment

Meni iskreno BP bio pun nekih rasnih stereotipa, užasan akcenat glavnog lika (valjda ga glumac Četnik sam smišljao) plus te neke tlapnje o najnaprednijoj državi svijeta u sred Afrike ali koja to neće da dijeli ni sa ostatkom Afrike a kamoli planete, plus sve nešto prešareno i preveselo, svi nešto đuskaju i proizvode neke čudne zvuke, baš onako kako mali Perica iz Holivuda zamišlja emancipovanu Afriku. 

Link to comment

Whitesplaining! :mad: Check your privilege bele Srbende, nećete vi nama objašnjavati™ šta je osuda ropstva a šta emancipovana Afrika.

 

Killmonger jeste zamišljen kao sympathetic villain, hoće čovek da oslobodi crnu rasu širom planete dostavljajući im napredno vakanđansko oružje, da bi konačno mogli da se nasilnim metodama razračunaju sa opresivnom krekerskom većinom. (Pošto ih je do sada valjda sprečavao technological gap, koristili su samo koplja? Ne znam.) Kako bi se to moglo tumačiti kao "moralno pravo" i gde je tu "istorija ropstva", ostaće večita misterija. Bitno je da se ispuni forma, da se u kritici Deadpoola i celog žanra istakne kako je Black Panther ipak vrhunsko umetničko delo. Stay woke.

Link to comment
1 hour ago, ToniAdams said:

panter je gledljiv samo zbog armije odlicnih crnkinja

deluje po ovome da je vrhunska umetnost u pitanju

:wub:

Link to comment
3 hours ago, ToniAdams said:

dedpuli su zapravo dobri filmovi i bez riba, a panter je gledljiv samo zbog armije odlicnih crnkinja

 

You sir are correct.

Link to comment
12 minutes ago, MocaVukotic said:

šta je kartolina?

jedna slovenka s kojom sam se nekad upoznala, zvala je razglednice kartoline. sad vidim na translejtu da kartolina kažu i albanci i talijani isto za razglednice.

a ovaj elokventni fduovac mislim da misli na ono kad je danijel kovač bio u vojsci pa su jarboli snimili spot bez njega

 

Link to comment
16 minutes ago, MocaVukotic said:

šta je kartolina?

Iz konteksta zaključujem da su to one kartonske figure koje stavljaju u bioskopima kao neku vrstu reklame za filmove...

 

Google je nemoćan pred ovom novom reči, nema nijedna slika kartoline, sve neke razglednice izlaze... :(

Link to comment

Aha, znači nisam jedini kome je ta reč bila skroz nepoznata :D 

 

Sad svi na google translate i kao prevod za "cardboard cutout/standup" upisujmo "kartolina". Crowdsource that shit...

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...