Jump to content
IGNORED

VICE Srbija


nautilus

Recommended Posts

ako pricamo o domacim tekstovima mislim da su najgori oni koji oponasaju po svaku cenu strani vajs. u srbiji nema toliko takve vrste bizarnosti da bi izbacivao taj tip tekstova na nedeljnom nivou. ali, ono sto ima je bas friknuto. mislim da ponekad iz brzine jednostavno niko ne vidi dobru pricu ondje gdje ona zaista postoji a da se bespotrebno navlace neke stvari samo da bi imali vajsoliki tekst.

 

inace, jedan od najsvjetlijih momenata je dokumentarac sa smokijem mardeljanom, pa je galeb imao dokumentarac u kome je obisao malu privatnu fabriku anfetamina. ali, postoje i nategnute stvari i to zeza koncept.

 

edit: dokumentarac o krvnoj osveti u CG i albaniji. to je vec vise nego sto ima bilo koja tv sa nacionalnom frekvencijom.

Ma problem je što oni misle da je dovoljno naći temu i priča će sama da se ispriča , to je problem.

A ovo sa krvnom osvetom mi je naaako....

Imao je dokumentarac o krvnoj osveti dobar onog Perovića, ne sećam da li dok je radio na BK ili RTV...

Samo je manje " fensi"....

Link to comment

Meni je i dalje onaj snimak sa suđenja Nikoli Kaluđeroviću najstrašniji, najjače udara, baš zato što je čist dokument, bez montaže, rudimentarno. Kao preteča Paradise lost. 

Link to comment

Meni je glavni problem sa Vice taj "ja... ja... ja..." momenat. Nije glavna priča nego autor koji je mega-car što je našao tu priču i obradio je. Da bi nešto saznao treba da progutam abnormalnu količinu ego tripova autora. Čast retkim izuzecima.

Edited by Mercuzzio
Link to comment

Meni je i dalje onaj snimak sa suđenja Nikoli Kaluđeroviću najstrašniji, najjače udara, baš zato što je čist dokument, bez montaže, rudimentarno. Kao preteča Paradise lost. 

 

apsolutno. odlicno ga se sjecam jos iz djetinjstva, toliko mi je bio autenticno strasan i potresan.

Link to comment

Meni je glavni problem sa Vice taj "ja... ja... ja..." momenat. Nije glavna priča nego autor koji je mega-car što je našao tu priču i obradio je. Da bi nešto saznao treba da progutam abnormalnu količinu ego tripova autora. Čast retkim izuzecima.

 

+1

 

Ja i moja dijeta, moj fetiš i ja, kako sam ja otkrio da je moj klistir meni zdrav za mene.

Link to comment

meni je najveci car onaj klinac sto pise za pulicera, ugl tekstove o tome kako je jeo picu na parce i slicne stvari, da ga nema trebalo bi ga izmisliti.

Link to comment

taj momak kao da ima normu od 25 txtova mesecno i rokaj-kokaj dok je ne ispuni.

meni ga zao jer mi se cini da ostatak redakcije razmislja u fazonu: ma nema veze uki ce vec nesto da napise, a mi bi mogli na ladnu limunanu.

inace taj vajs je groblje zanimljivih i potencijalno dobrih tema koje su upropastene ne znanjem zanata. novinarskog, snimateljskog, fotografskog... greota. pa cak i kada naprave neku galeriju, kompjuteristi zaborave da smanje fotke po visini te moras da gledas fotku skrolujuci je gore-dole. a siguran sam kada bi im u redakciju usao neko stariji od 35 i rekao: deco to sto vi pravite nece poleteti bio bi ekspresno isutiran napolje kao neko ko to 'ne razume'.

 

al, citam ga i dalje. gilti plezr. :lolol:

Link to comment

Nego Toni, jesi li ti član pokreta za jedenje narandži pod tušem ili si dosadna konzervativna konvencionalna konzerva?

 

"Zarivši prste u meku, rošavu koru, počela sam da joj ljuštim slojeve kože, puštajući da komadi padaju na pod. Citrusni miris pomešao se s parom dok sam krenula da je proždirem..."

Edited by Weenie Pooh
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...