Jump to content
IGNORED

VICE Srbija


nautilus

Recommended Posts

VICE reportaža:

Kako sam banovao ceo forum!

VICE u srcu interneta:

Kako je jedan forum otišao udesno, a onda se samobanovao!

 

....shit has hit the fan...

Link to comment

Sad vidim na FB neki stari prevod na srpskom vajsu :"doruckovale smo vaginalne proizvode" ili tako nešto

Pa jebote bog, je li ucjena pištoljem u glavu da se takve gluposti moraju objaviti

Link to comment

Sad vidim na FB neki stari prevod na srpskom vajsu :"doruckovale smo vaginalne proizvode" ili tako nešto

Pa jebote bog, je li ucjena pištoljem u glavu da se takve gluposti moraju objaviti

 

То су углавном чланци који су објављени у страним издањима, а код нас су преведени. Не пратим нешто вајс на енглеском да бих говорио о томе колико је учешће таквих чланака. Свакако да се слажем да таквих чланака има превише и да загушују сајт.

 

Опет, имаш и неке одличне ствари као што су Јовановићеви чланци. Такве ствари у српским новинама, на жалост, без обзира на врсту новинарства којом се баве, тешко можеш наћи. Само, ужасно је тешко редовно писати такве чланке, потребно је време, идеја, а када је то свакодневни посао, онда је сигурност у томе да бежиш у занат, без обзира колико га добро радио.

 

Мислим да је грешка у томе што се од њих очекују чланци из формата недељних новина а они објављују чланке на дневној бази. Јебига, до пада квалитета мора доћи. Опет, када то поредиш са блатом српских медија и гомилом копи пејст агенцијских вијести мислим да су они и даље другачији и да се тамо и даље појављују интересантни чланци и другачији поглед на неке ствари, углавном лишен разних глупости.

 

А то да ми као православцу смета што се поред мог чланка појави прича о енглеској звезди букаке филмова, шта да му радим.

Link to comment

Kažem, ne znam koja je politika kuće a propos toga šta se mora objavljivati a što stiže sa eng. govornog područja, ali kao što neko reče ne znam ko je ciljna grupa. Zapravo su ti ozbiljni dubinski tekstovi eksces, jer čine manjinu, a staviti dobar opozicioni tekst ili neku društvenu kritiku uz ove prevod tekstove i Galebove tekstove o ajahuaski je po meni razvodnjavanje.

Ja ove dobre tekstove čitam samo kad ih neko šeruje i provalim po naslovu je li tekst za mene, ali kao što mene ič ne interesuje Galebova ljubav prema pirsingu tako ni njegove ili fanove ovih engleskih tekstova ne interesuje priča iz haške sudnice.

Koliko sam upratio ovo je prilično van šablona Vajsa da se imaju ovako zajebani lokalni tekstovi (možda griješim) ali nekako to se koncepcijski teško može složiti pod jednu kapu.

Šteta što ovi dobri domaći autori nisu na nekoj zasebnoj platformi, gdje se ne bi miješali sa ovim import budalaštinama (a ima i ovih domaćih besmislica tipa ovo što je okačeno oko čega je počela priča). Mene nerviraju i ja na ove dobre tekstove Vajsa idem samo po preporuci, na sajt nisam ušao mjesecima.

Link to comment

u odnosu na tekstove jesu bolje, ali i tu od 10 reportaža budu dve da valjaju

poslednja koju sam gledao je intervju sa bobijem marjanovićem u detroitu. tuga, ono su mogli i preko skajpa da urade. jedno ništa. vice je ok samo za isisavanje love i ni za šta drugo. telegraf = vice.rs

Link to comment

u odnosu na tekstove jesu bolje, ali i tu od 10 reportaža budu dve da valjaju

poslednja koju sam gledao je intervju sa bobijem marjanovićem u detroitu. tuga, ono su mogli i preko skajpa da urade. jedno ništa. vice je ok samo za isisavanje love i ni za šta drugo. telegraf = vice.rs

Takodje moj utisak sa onim intervjuom sa trenerom...

A za isisavanje pare...jbga grci...

Link to comment

Kažem, ne znam koja je politika kuće a propos toga šta se mora objavljivati a što stiže sa eng. govornog područja, ali kao što neko reče ne znam ko je ciljna grupa.

 

Moj utisak je da se mora objavljivati bukvalno sve što stiže spolja, a stiže isključivo ono što je tih dana tamo najčitanije. Zato redovno uleću besmisleno lokalizovani tekstovi o tuči u tamo nekom ruralnom pabu sa milion referenci na londonske ugostiteljske ekvivalente, ili o izložbi u Bruklinu koju treba ispromovisati pred srpskim posetiocima sajta za slučaj da su raspoloženi da tamo skoknu ovog vikenda.

 

Opet, nisam upućen u inner workings ali utisak mi je da se ovdašnja redakcija tu ništa ne pita, i ne treba da razmišlja o (nepostojećoj) ciljnoj grupi. Dužni su da kače i linkuju trenutno najčitanije tekstove u pokušaju da originalnim tekstovima dodaju pokoji klik, ma koliko minijaturan taj doprinos bio. Nije od početka bilo tako, ali već duže vreme jeste.

Edited by Weenie Pooh
Link to comment

Koliko sam upratio ovo je prilično van šablona Vajsa da se imaju ovako zajebani lokalni tekstovi (možda griješim) ali nekako to se koncepcijski teško može složiti pod jednu kapu.

Meni je Vice zapao za oko baš zbog zajebanih lokalnih tekstova (i video reportaža), tipa, silazak u rudnik olova u JAR-u sa rudarima, beda na ulicama Karakasa, taj rad.  

Link to comment

Mislio sam na naše, politički angažovane tekstove. 

 

jebemliga, u srbiji ni beket ne bi mogao napisati politicki angazovan tekst zato sto bi ga stvarnost prejebala. na primer, andjus 6 meseci pre izbora gasica za direktora BIA kaze u emisiji da ovaj kopa i rukama i nogama za to mesto. u toj recenici ne znas sta je ludje od ludjeg, ili to sto andjus zna ko ce biti direktor BIA, ili to sto to javno objavi u sportskoj emisiji ili to sto je taj direktor bata gasic. sta da tu kazes jbga?

Link to comment

Pazi, i dalje smatram da je taj korpus tekstova nešto zbog čega mogu da svarim postojanje Vajsa Srbija kao koncepta, i zbog tih dobrih tekstova (nisu svi politički angažovani u klasičnom smislu, ali društveno svakako jesu) ću iskulirati lagano naslove koji se pojavljuju sa strane ili u sekciji "vidi još". Ne znam da li Vajs ima negdje još tako jake domaće snage (gledao sam neke dokumentarce o Grčkoj pa mi nešto u glavi da im je tamo dobra lokalna ekipa) ali zbog njih mogu da svarim tekstove tipa "Da li će me duvanje napraviti gejem", što nekim drugim sajtovima ne opraštam. 

Link to comment

ako pricamo o domacim tekstovima mislim da su najgori oni koji oponasaju po svaku cenu strani vajs. u srbiji nema toliko takve vrste bizarnosti da bi izbacivao taj tip tekstova na nedeljnom nivou. ali, ono sto ima je bas friknuto. mislim da ponekad iz brzine jednostavno niko ne vidi dobru pricu ondje gdje ona zaista postoji a da se bespotrebno navlace neke stvari samo da bi imali vajsoliki tekst.

 

inace, jedan od najsvjetlijih momenata je dokumentarac sa smokijem mardeljanom, pa je galeb imao dokumentarac u kome je obisao malu privatnu fabriku anfetamina. ali, postoje i nategnute stvari i to zeza koncept.

 

edit: dokumentarac o krvnoj osveti u CG i albaniji. to je vec vise nego sto ima bilo koja tv sa nacionalnom frekvencijom.

Link to comment

Da, taj "Ja repujem" je hajlajt video produkcije srpske redakcije. I na tome čestitke. 
Te domaće nategnutevštine stavljam u isti koš kao i stranjske, čak ih i ne smatram domaćim proizvodom. To mi je kao kad Zemun puni Koka Kolu. Kola pa Kola, nebitno gdje se spravlja, možda su samo domaći sastojci još nekvalitetniji od stranjskih. 

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...