Jump to content
IGNORED

VICE Srbija


nautilus

Recommended Posts

Jbg, granice su za nekoga ovde, a za nekog drugog onde... Ovaj Syme je svoje definitivno pomerio te večeri otkrivši mrdajuće guzove ne samo u internetu nego i uživo:

 

 

Ja sam se, u stilu pravog izveštača, potrudio da saznam malo više o ovom fenomenu. Još uvek se nisam odmakao od laptopa, niti skinuo putarsku majicu, pa sam samo laganim pokretom prstiju ukucao ključne reči u pretraživač. Kako to obično biva, jedan link je vodio ka drugom i u roku od deset minuta, već sam se nalazio na svega centimetar od monitora, znojav, dok mi se desna ruka kretala ka međunožju. Panično sam zaklopio laptop i shvatio da je ipak bolje da se držim taktike koju praktikujem celog života – da apsolutno ništa ni o čemu ne znam.

 

:D

Link to comment

Pa sad, ako kredibiltitet Vajsa zavisi od odgovora na pitanje da li su u prvom danu bivstvovanja opleli po Vučiću onda jebiga...

 

Ma ne govorim o kredibilitetu Vice-u, nego generalno o smislu korišćenja te sintagme (pomeranje granica) u nas. Nema ga, uglavnom. A ovo o Vučiću...ne znam, kao i sve ostalo, vreme će pokazati. Više govorim o tome na šta ću obratiti pažnju ubuduće. Ne mora ni prvi ni drugi ni treći dan, naravno.

Edited by MancMellow
Link to comment

Jbg, granice su za nekoga ovde, a za nekog drugog onde... Ovaj Syme je svoje definitivno pomerio te večeri otkrivši mrdajuće guzove ne samo u internetu nego i uživo:

 

 

:D

 

dobro zašto si to uradio, sad sam izdvojio 3 minuta da pročitam ceo tekst... Ako neko odgovoran čita ovo - nemojte ovom liku više da dajete da piše molim vas, jezivo je napisano. 

Link to comment

Prevedeni tekst o ukrajinskim ultrasima je sasvim solidan. Naravno, meni nedostaje ko sa kim politički opšti i par razbijenih glava sa terena ako je već autor išao sa njima ali sve u svemu, u Srbiji nema takvih tekstova na datu temu, a da nisu pretenciozno opterećeni ideologijom u službi dnevne politike.

 

Jebiga, meni je to korak napred...

Link to comment

Lrd, ja nisam pominjao hipstere tako da si verovatno podsvesno sam targetirao Vajs. Pogledaj moje postove. A kada sam rekao da se ne bave tekucim stvarima mislio sam da ne ulaze u konflikte sa politicarima i iza toga stojim, jer barem povrsno, ali pouzdano znam koje su razmere njihovog biznisa u globalnim okvirima: neocekivano ogromne. Potpuno sam bio sokiran time.

 

Nacin na koji se Vajs bavi Gvantanamom, socijalnom raspadom Grckog drustva nije problemski nego posmatracki, gotovo voajerski. To nije lose samo po sebi, cak naprotiv, zanimljivo je jer pretvara situaciju tj problem u odredjenu vrstu kadar sekvence za koju skoro nikada, kao citalac ne mogu da na osnovu napisanog i fotografisanog, ma kako realno izgledalo, shvatim da li je to nesto sto stvarno postoji ili je neka inscenacija. U svakom slucaju to nije politicko pisanje, a mislim da se bez toga malo moze postici ako iza objavljivanja clanka stoji namera da se problem resi. Evo cak je i tekst o Pasalicu takav da ga citas onako u slalomu izmedju crnohumornih posalica i nekih pokusaja da se to stavi u neki kontekst, ali onako, dosta labavo. 

 

Mislim, moguce da ja nemam osecaj za "laksi" nacin obrade teskih tema i moguce je da mi je hard kor zurnalizam Brankice i Svetlana spalio senzore za to neko plutanje ispod povrsine novinarskog radikalizma. Prihvatam da gresim.

 

S obzirom da si mi stavio hipsteraj u usta, za kraj bih dodao da, kada bi bilo stampano izdanje Vajsa, ono bi stajalo u Tezgi, Kozmeticaru i Od usta do usta, isto kao sto Gloria i Svet stoje u svakom postenom frizeraju u gradu.

Link to comment

dobro zašto si to uradio, sad sam izdvojio 3 minuta da pročitam ceo tekst... Ako neko odgovoran čita ovo - nemojte ovom liku više da dajete da piše molim vas, jezivo je napisano. 

 

Navukao te na znojavu wifebeaterku i desanku koja se lagano kreće ka međunožju, a?  :naughty:

Link to comment

pa da, nisam rekao da nije OK kao takvo, samo sam rekao da je to u slucaju srpskog vajsa deo sire slike u kojoj se nalazi i vlasnik istog i njegov dil sa premijerom pretocen u neki tamo clan novog zakona o medijima i informisanju. koji se odnosi na koncentraciju kapitala u medijima. prosto ovaj vajs je na nivou angazovanosti i mogucnosti da utice na bilo kakvu promenu u ovoj zemlji u istoj ravni kao i gloria i alo. ne kazem da je to cilj istog, sigurno da ne, ali onda ga treba tako i shvatiti, kao razbibrigu u domenima odabranih ciljnih grupa. 

 

mislim, kapiram da histerisem bezveze zato sto sam nadrkan sto ima 3 polumedija na netu da se procita nesto sto je stvarno vredno citanja sto se zadrzi duze od par nanosekundi izmedju usiju. vajs je super i bio bi jos superiji kada bi neko stvarno pisao o onome o cemu mora da se pise, na drugom mestu.

Link to comment

Navukao te na znojavu wifebeaterku i desanku koja se lagano kreće ka međunožju, a?  :naughty:

 

Pa ne, nećemo tako. Znamo sa kog smo topika potekli i u skladu s tim, ja ne volim ništa previše očigledno, nemojte kolega, Nešto je na taj način zanimljivo samo ako je na prvi pogled nezanimljivo, sve ostalo je previše banalno da bude narajcitelno :D

 

vajs je super i bio bi jos superiji kada bi neko stvarno pisao o onome o cemu mora da se pise, na drugom mestu.

 

e to. kao dopuna nekakvog mejnstrima koji - ne postoji. 

Link to comment

Pa ne, nećemo tako. Znamo sa kog smo topika potekli i u skladu s tim, ja ne volim ništa previše očigledno, nemojte kolega, Nešto je na taj način zanimljivo samo ako je na prvi pogled nezanimljivo, sve ostalo je previše banalno da bude narajcitelno :D

 

Naravno da se znamo, kolega -_-

 

ashley-young-webcam.gif

 

Link to comment

Ja sam old school njihov navijac, molim te da me ne povezujes sa tim kasnim Fergiejevim abortusima, ja cenim samo kad neko ume da drzi u tajnosti extra-marital affair bar desetak godina, mora da se zna neki red  -_-

Link to comment

Lrd, ja nisam pominjao hipstere tako da si verovatno podsvesno sam targetirao Vajs. Pogledaj moje postove. A kada sam rekao da se ne bave tekucim stvarima mislio sam da ne ulaze u konflikte sa politicarima i iza toga stojim, jer barem povrsno, ali pouzdano znam koje su razmere njihovog biznisa u globalnim okvirima: neocekivano ogromne. Potpuno sam bio sokiran time.

 

Nacin na koji se Vajs bavi Gvantanamom, socijalnom raspadom Grckog drustva nije problemski nego posmatracki, gotovo voajerski. To nije lose samo po sebi, cak naprotiv, zanimljivo je jer pretvara situaciju tj problem u odredjenu vrstu kadar sekvence za koju skoro nikada, kao citalac ne mogu da na osnovu napisanog i fotografisanog, ma kako realno izgledalo, shvatim da li je to nesto sto stvarno postoji ili je neka inscenacija. U svakom slucaju to nije politicko pisanje, a mislim da se bez toga malo moze postici ako iza objavljivanja clanka stoji namera da se problem resi. Evo cak je i tekst o Pasalicu takav da ga citas onako u slalomu izmedju crnohumornih posalica i nekih pokusaja da se to stavi u neki kontekst, ali onako, dosta labavo. 

 

Mislim, moguce da ja nemam osecaj za "laksi" nacin obrade teskih tema i moguce je da mi je hard kor zurnalizam Brankice i Svetlana spalio senzore za to neko plutanje ispod povrsine novinarskog radikalizma. Prihvatam da gresim.

 

S obzirom da si mi stavio hipsteraj u usta, za kraj bih dodao da, kada bi bilo stampano izdanje Vajsa, ono bi stajalo u Tezgi, Kozmeticaru i Od usta do usta, isto kao sto Gloria i Svet stoje u svakom postenom frizeraju u gradu.

 

Okej, ali ti od Vajsa tražiš da bude nešto što nije. To nije političko izveštavanje, već društveno. I to je sasvim validno. Ne znam kako se olako može shvatiti putopis Severne Koreje, prilog o epidemiji alkoholizma u Ugandi ili život unutar Islamske države.

Evo, i ovaj tekstić o azilantima na srpskoj strani - dovoljno je upečatljiv ovakav kakav je bez razgovora sa nadležnima, traženja uzroka takvog stanja i mogućih rešenja. To su dve različite vrste pristupa i obe su sasvim validne.

Dakle, Vice nikako nije politički, ali jeste društveno angažovan, i to na pravi način, i to je super.

 

još tri stvari:

 

- ja ne znam da u Srbiji postoji bilo kakav čisto politički medij osim NSPM, koji mi jedino pada napamet. Od društvenih imamo par emisija na RTS-u, koje su...eto.

 

- Brankica reper za hardkor žurnalizam. Ne mogu više, nekoliko puta sam pokušavao ovde, ali niko neće.

 

- Hipsterstvo nije bilo ništa podsvesno, nego sam vas prozvao đuture, neki drugi korisnik™ je pominjao hipsteraj, pa zato. Ne zameri.

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...