Jump to content
IGNORED

Lako li je dobiti drazvljanstvo?


iDemo

Recommended Posts

ma da bre, kad se vec ionako svi redom ubise da nas prime, a tek sto nas molU... :s_p:
vracamo se opet na ono pitanje odnosa prema zemlji u kojoj zivim:ja mislim da ja ovoj zemlji dajem vise nego da sam rodjena ovderadim vise, silom prilika a nasom zaslugom, putujem , prodajem, reklamiram sto firmu, proizvode pa i zemlju, izvozim - znaci unosim pare, placam porez - znaci izdrzavam socijalno i penziono za domace stanovnistvo...da, stvarno mislim da bi trebalo da me pitaju i da, stvarno mislim da je u njihovom interesu da ja na tu ponudu pristanem a iznad svega - njima je u intresu da proceduru pojednostave. Ovako, je smaranje koje se resava mojom "lichnom kartom za strance" koja mi uredno *RADI* kao najnormalniji *pasosh* kroz EU a pojednostavlja do maksimuma putovanja van EU ybt, al' sam uobrazena :lol:i dalje mislim da sam u pravu.
dobar ti onaj gulanfer :D i, nemoj vise da koketirash :P
:lol: gulanfer mi pomaze u koketiranju - skroz unosi sexipil u akciju :lol: Edited by msmodesty
Link to comment
  • Replies 117
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Leia

    18

  • iDemo

    17

  • ObiW

    11

  • cyberwor/L/d

    11

Top Posters In This Topic

ja mislim da ja ovoj zemlji dajem vise nego da sam rodjena ovderadim vise, silom prilika a nasom zaslugom, putujem , prodajem, reklamiram sto firmu, proizvode pa i zemlju, izvozim - znaci unosim pare, placam porez - znaci izdrzavam socijalno i penziono za domace stanovnistvo...da, stvarno mislim da bi trebalo da me pitaju i da, stvarno mislim da je u njihovom interesu da ja na tu ponudu pristanem a iznad svega - njima je u intresu da proceduru pojednostave. Ovako, je smaranje koje se resava mojom "lichnom kartom za strance" koja mi uredno *RADI* kao najnormalniji *pasosh* kroz EU a pojednostavlja do maksimuma putovanja van EU
Код Амера је проблем што они сматрају да указују част и привилегију свакоме с ким пристану да тргују или му увале базу, а тек боравак на њиховом тлу, то си одмах ВИП чим ти дозволе. Узима се за аксиом да сваки становник кугле земаљске потајно или јавно жели да постане држављанин САД.Нисам ни покушавао да их разуверим, осим увођењем симетрије (тј у расправи се правим као да, рецимо, Украјина или Нигерија имају подједнако ваљане разлоге да се исто тако понашају ако хоће). Овако међу нама речено, заболе ме леви ћошак за држављанство. Мени треба да могу да боравим, долазим и одлазим без проблема. Не занима ме како се то зове, само да са тим могу да радим, и да ме не понижавају на сваком аеродрому. Чак ми је свеједно и која ће ми земља дати тај папир. Ево, отварам конкурс cool.gif .
Link to comment

Ja vidim iz dosadasnje rasprave da je u Svedskoj veoma jednostavno dobiti drzavljanstvo. Ja to nakon 17 godina nisam zatrazila iz cistog nemara. Niko ne moze da veruje da sam "toliko blesava" :lol: Ali ja na to nisam mislila. Po Evropi putujem sa licnom kartom. No danas sam popunila paire samo zbog toga sto vidim da se u domovini najavljuju novi pasosi pa racunam da mi je jednostavnja procedura da konacno uzmem svedski.

Link to comment
Код Амера је проблем што они сматрају да указују част и привилегију свакоме с ким пристану да тргују или му увале базу, а тек боравак на њиховом тлу, то си одмах ВИП чим ти дозволе. Узима се за аксиом да сваки становник кугле земаљске потајно или јавно жели да постане држављанин САД.
S' obzirom koliko ima ilegalnih emigranata, i koliko njih svakodnevno pretrčava granicu (a neki pri tome i umiru pokušavajući), potpuno je jasno zašto imaju takvo mišljenje o sebi. Nigerija i Ukrajina nemaju te probleme, jer kod njih proces ide u suprotnom smeru.
Link to comment
... i ta serija propagira nejednakost polova? Pa majku mu, gde je ta nejednakost polova kada se Amerikanci razvode? Si procitala da je bivsa zena Majkla Dzordana dobila 175 meleona kad se razvela od njega?
Па зато и мора да добије одштету, јер се рачуна да тако сама са децом не да неће моћи да зарађује колико муж (не би могла све и да је без деце, јер у просеку зарађује четвртину мање за исти посао са истом школом), него ће имати и проблема да уопште нађе посао, а ако га и нађе, јаслице и остало има да је коштају - знаш оно, свети Пера, полупана јаја итд.Папреност развода је управо надокнада за све остало чега се жена одрекне. Пази само, чак и банке ту утичу - ево, ћерка и муж јој имају заједнички рачун бар пет година. Сад испада да она уопште нема никакву кредитну историју, јер је све то његова историја, она као ни не постоји. Ни ова последња година, откако она зарађује драстично више од њега, се не рачуна. Све то броје њему.
Evropa je, zbog pada nataliteta 60-tih godina uvela citav niz olaksica za mlade majke. U Evropi emigracija od zavrsetka drugog svetskog rata pa do 60-tih godina nije cinila znacajan faktor u popuni radnih mesta. U Americi je obrnuto: natalitet je veci, i oduvek je bilo svezih emigranata zeljnih posla. Jednostavno, nije bilo ekonomskih razloga zasto bi se zenama omogucilo dugo porodiljsko odsustvo. Zato zene napustaju posao kada rese da radjaju decu, ali se i poslu vracaju posle 5-10 godina, kada su deca dovoljno odrasla.
За то време су колеге са посла већ узнапредовале, домогле се шефовских места, променила се технологија, мора се поново загрејати столица. Негде сам нашао податак да иако су 55% дипломираних инжењера жене, од тога 80% напусти струку у року од 5 година (или тако нешто - бројке су више за илустрацију реда величине, не сећам се баш појединости). Напросто дигну руке, шпил је озбиљно напакован против њих.
Link to comment
Ja vidim iz dosadasnje rasprave da je u Svedskoj veoma jednostavno dobiti drzavljanstvo. Ja to nakon 17 godina nisam zatrazila iz cistog nemara. Niko ne moze da veruje da sam "toliko blesava" :lol: Ali ja na to nisam mislila. Po Evropi putujem sa licnom kartom. No danas sam popunila paire samo zbog toga sto vidim da se u domovini najavljuju novi pasosi pa racunam da mi je jednostavnja procedura da konacno uzmem svedski.
Ti, cini mi se i u nekom prethodnom postu, konstantno (a slucajno) meshash drzavljanstvo (kao status) i pasosh (kao putnu ispravu). I ovde (Aus) pasos dobija u/preko poste i nije komplikovano i sve to al' se drzavljanstvo dobija drugacije (plus test koji su nedavno uveli a izgleda da ce uskoro da ga 'izvedu'). Moja 'reklamacija' je bila u vezi drzavljanstva i testa, nisam se zalio na pasosh... :)
Link to comment
Ti, cini mi se i u nekom prethodnom postu, konstantno (a slucajno) meshash drzavljanstvo (kao status) i pasosh (kao putnu ispravu). I ovde (Aus) pasos dobija u/preko poste i nije komplikovano i sve to al' se drzavljanstvo dobija drugacije (plus test koji su nedavno uveli a izgleda da ce uskoro da ga 'izvedu'). Moja 'reklamacija' je bila u vezi drzavljanstva i testa, nisam se zalio na pasosh... :)
U većini zapadnoevropskih zemalja važinationality = pasoš = državljanstvoNema jednog bez drugog.No way, Hose.To je toliko tvrdo ukorenjeno da se u holandskom jeziku reč "pasoš" jako često u žargonu koristi kao sinonim za nacionalnost.Koliko sam video, samo azilanti imaju pravo na neke čudne sive putne isprave na kojima piše "ženevska konvencija" i koji na trećoj strani jasno naglašavaju da su nevezani sa državljanstvom ili sa građanskim pravima i da im je jedina namena da se korisniku dozvoli prelazak granice. Pravo na holandski pasoš imaju samo punopravni Holanđani.Isto je i u švedskoj i Cyberworl/d uopšte ne brka pojmove. Nema švedskog pasoša bez švedskog državljanstva/nacionalnosti. Edited by Yossarian
Link to comment

Ovde (Aus) je verovatno poenta u tome sto mnogi (al' ono mnogi-mnogi) imaju drzavljanstvo (rodjenjem ili dolaskom i to) al' nisu nos promolili izvan granica iste (zemlje). Znam najmanje 10ak (al' mi je uzorak, a?) njih koji su pasoshe (aka putne isprave) 'izvadili' sa nekih 20+ posto su zaradili neku kintu pa reshili da uzmu godinu neplaceno & malo putuju svetom.

Link to comment
Ovde (Aus) je verovatno poenta u tome sto mnogi (al' ono mnogi-mnogi) imaju drzavljanstvo (rodjenjem ili dolaskom i to) al' nisu nos promolili izvan granica iste (zemlje). Znam najmanje 10ak (al' mi je uzorak, a?) njih koji su pasoshe (aka putne isprave) 'izvadili' sa nekih 20+ posto su zaradili neku kintu pa reshili da uzmu godinu neplaceno & malo putuju svetom.
U Holandiji postoje tri priznata dokumenta za ličnu identifikaciju. To su:- pasoš- lična karta- holandska vozačka dozvolaNijedan od gorepomenutih dokumenata nije moguće dobiti bez punopravnog državljanstva.Lična karta je finansijski promašaj jer je skoro niko, niko ne uzima - svi imaju pasoše i/ili vozačke. Nije ni čudno ako pogledaš na geogafsku kartu. Znaš ono... prva brzina, druga, treća... i eto te u inostranstvu. Retko ko provodi godišnji odmor u sopstvenoj državi, ide se bar do belgijskih Ardena; većina putuje ili u Francusku ili u Nemačku. Usuđujem se da procenim da bar 90% stanovnika ima pasoš, koji koristi kao jedini/glavni dokument za identifikaciju, bez obzira na vozačku dozvolu.
Link to comment
U Holandiji postoje tri priznata dokumenta za ličnu identifikaciju. To su:- pasoš- lična karta- holandska vozačka dozvolaNijedan od gorepomenutih dokumenata nije moguće dobiti bez punopravnog državljanstva.
Stranci, cenim, voze na 'medjunarodnu' vozacku dozvolu??
Link to comment
Stranci, cenim, voze na 'medjunarodnu' vozacku dozvolu??
Ne mora, za saobraćaj se priznaje većina evropskih i svetskih vozačkih dozvola. Međutim, te vozačke se ne priznaju kao zakonita legitimacija. Za ličnu identifikaciju ti je, kao strancu, uvek potreban pasoš matične države - ni manje ni više. Edited by Yossarian
Link to comment

U Kanadi je prošle godine (ne sećam se tačno u kom mesecu) bila ludnica u Passport Office-ima širom zemlje, jer su Amerikanci počeli da zahtevaju pasoš za prelazak granice avionom. Do tada smo mogli da letimo u US i samo sa dokazom o državljanstvu (Citizenship Card ili Birth Certificate). Kao rezultat svega ovoga, sada daleko veći broj Kanađana ima pasoš, a broj će i dalje rasti, jer će za koju godinu (ako se Južni Susedi dotle ne predomisle) i za neavionske prelaske granice morati da se ima pasoš. Dobra stvar oko cele ove frke je da je vlada konačno pojednostavila proces dobijanja pasoša, koji je ranije bio neverovatno opterećen birokratskim izdrkavanjem. Ne znam da li je još negde u zapadnom svetu potrebno da ti se guarantor potpiše na pasošku prijavu i na poleđinu fotografije - I TO SVAKI PUT KAD SE PRIJAVLJUJEš ZA PASOš - a da pri tome samo ljudi koji pripadaju malom broju profesija (inženjeri, lekari, farmaceuti, univerzitetski profesori itd.) mogu da budu guarantors :fur:. Ovo je sada drastično pojednostavljeno. Ja sam lično od onih koji nosaju pasoš kad god ima neka prilika (npr. i na glasanje ili za domaće letove). Imam passport fetish, šta ću. :wub:

Link to comment
Ne znam da li je još negde u zapadnom svetu potrebno da ti se guarantor potpiše na pasošku prijavu i na poleđinu fotografije - I TO SVAKI PUT KAD SE PRIJAVLJUJEš ZA PASOš - a da pri tome samo ljudi koji pripadaju malom broju profesija (inženjeri, lekari, farmaceuti, univerzitetski profesori itd.) mogu da budu guarantors :fur:. Ovo je sada drastično pojednostavljeno.
Jedva cekam da i Australija udje u krug naprednih zemalja u kojima ovo potpisivanje vishe ne postoji. Kako trenutno stvari stoje (a posto nemamo zemaljsku granicu sa USofA) slabo da ce ova svetla tradicija ( also called "dva svedoka" ) uskoro biti prekinuta... I, btw, nikad ne znas kako je u drugim zemljama - dok ne saznash ili, pak, dok ne pitash pa ti se kaze.
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...