Jump to content
IGNORED

Lako li je dobiti drazvljanstvo?


iDemo

Recommended Posts

Ma može on da live & prosper i sa zelenim kartonom i niko neće da ga propituje materiju koju Ameri uče u školama . Al' ako mu je baš zapelo da formalno bude Amerikanac, onda treba da pokaže da vlada materijom koju Ameri uče u školi, na jeziku na kojem se predaje u državnim školama. Fair, no? Zašto bi on mogao da postane naturalizovani Amerikanac a da zna manje o državi u kojoj živi nego onaj ko je rođen ovde? Drugi razlog za to je mogućnost glasanja. Valjda treba da znaš kako funkcioniše politički sistem pre nego odeš da pritiskaš dugmiće na glasačkom mestu? A to kolko ko ima tradicije... meni je malo muka kada Evropljani počnu da pričaju o tome kada se pomene Amerika. Možda nemaju mnogo tradicije, ali imaju najdužu demokratiju u kontinuitetu i nije im se dogodio ni Staljin, ni Musolini, ni Hitler, te tu svaka patkometrija kome je duža tradicija gubi smisao.
E ovaj razlog zasto ljudi zele drzavljanstvo je stvarno mnogo vazan. Narocito u Americi gde jedva skupe50% ljudi ne bi li izbori ipak uspeli.U Evropi (barem ovoj staroj,koju Ramsfeld onomad prezrivo nazva Old Europe) nemazaista nikoga ko bi USA nazvao nekakvom mladom i kurioznom demokratijom.Uostalom bash su ti ljudi iz te stare Evrope i kumovali americkoj demokratiji.Te patkometrije ces cuti u Srbiji , a mozda i na Bliskom Istoku medju Arapaima.Ali je to kod njih novijeg datuma. U Srbiji je to glavna tema na sahranama,parastosimasvadbama i krshtenjima.
Link to comment
  • Replies 117
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Leia

    18

  • iDemo

    17

  • ObiW

    11

  • cyberwor/L/d

    11

Top Posters In This Topic

E ovaj razlog zasto ljudi zele drzavljanstvo je stvarno mnogo vazan. Narocito u Americi gde jedva skupe50% ljudi ne bi li izbori ipak uspeli.
Eto nama Teje, vrsnog politickog analiticira koji se razume u to kolko treba da u Americi izadje ljudi na izbore "da bi izbori ipak uspeli" kao Marica u krive mushke genitalije.
Uostalom bash su ti ljudi iz te stare Evrope i kumovali americkoj demokratiji.
Za ovo dobijas jos jednu Maricu. Americki Ustav je donesen pre pada Bastilje, sto je pocetak kraja feudalizma u Evropi.
Te patkometrije ces cuti u Srbiji , a mozda i na Bliskom Istoku medju Arapaima.
... a i svugde u Evropi uvek kada im Amerika kaze nesto sto im nije po volji. Ovo sto sam rekao o duzini demokratije u kontinuitetu je bio citat Kolina Paula kao odgovor na kulturnu patkometriju Francuskog predsednika 2003-ce godine.
Link to comment
Ma može on da live & prosper i sa zelenim kartonom i niko neće da ga propituje materiju koju Ameri uče u školama.
moze, ali verovatno ne i sasvim ravnopravno, jer se u suprotnom niko i ne bi lomatao da trazi drzavljanstvo.
Al' ako mu je baš zapelo da formalno bude Amerikanac, onda treba da pokaže da vlada materijom koju Ameri uče u školi, na jeziku na kojem se predaje u državnim školama. Fair, no? Zašto bi on mogao da postane naturalizovani Amerikanac a da zna manje o državi u kojoj živi nego onaj ko je rođen ovde?
priznajes da vecina amera u odraslom dobu (kad se valjda i iskazuje taj patriotizam i poznavanje kulture) jedva da se seca bilo cega sto je ucio o tome u osnovnoj skoli, a bogzna koliko njih ne umeju svoju saveznu drzavu da nadju na mapi.a i dalje smatras da je polaganje tog testa jako bitno za buduceg amerikanca.stvarno ne znam sta bih rekla.
Drugi razlog za to je mogućnost glasanja. Valjda treba da znaš kako funkcioniše politički sistem pre nego odeš da pritiskaš dugmiće na glasačkom mestu?
bas htedoh da kazem al me teja pretece - nije da se tamo narod nesto lomi da glasa, onako generalno.
A to kolko ko ima tradicije... meni je malo muka kada Evropljani počnu da pričaju o tome kada se pomene Amerika. Možda nemaju mnogo tradicije, ali imaju najdužu demokratiju u kontinuitetu i nije im se dogodio ni Staljin, ni Musolini, ni Hitler, te tu svaka patkometrija kome je duža tradicija gubi smisao.
pa bas zato sto nemaju mnogo tradicije nije mi jasno zasto je poznavanje iste obavezan domaci zadatak za nekog ko hoce da se uclaniu drzavljanstvo. na primer, bilo bi mi logicnije da se insistira na tome da aplikant izlozi neki konkretan biznis plan i obrazlozi kako namerava da doprinese americkoj ekonomiji. ovako mi je taj test cisto ono - patriotsko busanje u prsa, sto je podjednako smesno bila ista americka, srpska, you name it.by the way, cini mi se da pocinjemo da smaramo zmajski sa svim ovim :D ajd jedan wrap da padne pa nek jos neko dodje do reci.
Link to comment
Eto nama Teje, vrsnog politickog analiticira koji se razume u to kolko treba da u Americi izadje ljudi na izbore "da bi izbori ipak uspeli" kao Marica u krive mushke genitalije.Za ovo dobijas jos jednu Maricu. Americki Ustav je donesen pre pada Bastilje, sto je pocetak kraja feudalizma u Evropi. ... a i svugde u Evropi uvek kada im Amerika kaze nesto sto im nije po volji. Ovo sto sam rekao o duzini demokratije u kontinuitetu je bio citat Kolina Paula kao odgovor na kulturnu patkometriju Francuskog predsednika 2003-ce godine.
Nije Marica,nego Mara :lol: Pa ja nesto i ne pominjah Bastilju i Francuze u vezi americke demokratije.Pricam covece o Nemackoj, a zaista ovde nikada neces cuti nikakvo podsmevanjena demokratiju u Americi. naprotiv. Uvek se uzima kao uzor demokratije.Francuzi su druga prica.Nego i ti se navrzo veceras na mene :lol: .Aj da ja begam, nema mi druge.Sexisto jedan :rolleyes:
Link to comment
Nije Marica,nego Mara :lol: Pa ja nesto i ne pominjah Bastilju i Francuze u vezi americke demokratije.
Bastilja je POCETAK moderne demokratije u Evropi. Posto je Bastilja bila POSLE americke revolucije koja je uspostavila modernu demokratiju u Americi, reci da je "Evropa doprinela americkoj demokratiji" je netacno. Nije Bastilja bila uzor Americi, nego obrnuto.
Pricam covece o Nemackoj, a zaista ovde nikada neces cuti nikakvo podsmevanjena demokratiju u Americi. naprotiv. Uvek se uzima kao uzor demokratije.
Kultura Maro, kultura. Evropa ne zamera Americi na nedostatku demokratije, vec kulture i tradicije.
Francuzi su druga prica.
E to volim da cujem. Prvo "ma to samo Arapi i Srbi i to od skora" a na kraju "a ne, mi Nemci to ne radimo, pusti te Francuze". :lol:
Link to comment
...da se bar otvori mogucnost da neko ne dobije drzavljanstvo i da ostane sansa za deportaciju.
Imam utisak da je svako ko ima jos neko drzavljanstvo osim australijskog podlozan deportaciji. Hocu da kazem da mislim da postoji varijanta da se ovo drzavljanstvo 'oduzme' nevaljalima & neposlushnima i da se deportuju u zemlju 'originalnog' drzavljanstva. Nesto u tom smislu se desilo nekoj krimoskinji koja je sa 6 meseci sa roditeljima (u svoje vreme) doshla sa NZ. Slicno (a opet drugacije) i onaj nash mucenik ('nash' kao srpskog porekla) koji je valjda rodjen u Francuskoj, otac/majka iz Srbije a on ziveo (sa njima) u Australiji. Poslali ga u Beograd (a nashi ga, budale, primili)... Zadnja vest (od pre godinu i vishe) je da su ga pustili nazad (ovamo)...
Link to comment
Bastilja je POCETAK moderne demokratije u Evropi. Posto je Bastilja bila POSLE americke revolucije koja je uspostavila modernu demokratiju u Americi, reci da je "Evropa doprinela americkoj demokratiji" je netacno. Nije Bastilja bila uzor Americi, nego obrnuto.Kultura Maro, kultura. Evropa ne zamera Americi na nedostatku demokratije, vec kulture i tradicije. E to volim da cujem. Prvo "ma to samo Arapi i Srbi i to od skora" a na kraju "a ne, mi Nemci to ne radimo, pusti te Francuze". :lol:
Vidi se da dugo nisi u Evropi (nema veze sa seksom :lol: ).Pazi,ovaj moj deo Evrope uzima UK za kolevku demokratije ( kad su nadrkani onda je to US). Zato ne razumesh tacno o cemu ovde govorimo.Zayebana Evropa.50 nacija,50 stavova i misljenja na jedno brat bratu 110 jezika i podjezicnih grupa.Ali sada ozbiljno.. Veruj mi da svaki covek ( cak i oni nashi jebeni Srbi)stvarno kapu skidaju pred tim americkim patriotizmom.Francuzi su stvarno druga prica, ali ja ne umem to da ti objasnim.Mozda ce Leia sutra to uspeshnije da isprica.U svakom slucaju,razlika izmedju USA i Old Europe je ta da Old Europene zeli da prihvati realnost da su ljudi koji dolaze "useljenici" koji za uvektu i ostaju.
Link to comment
Ma može on da live & prosper i sa zelenim kartonom i niko neće da ga propituje materiju koju Ameri uče u školama.
moze, ali verovatno ne i sasvim ravnopravno, jer se u suprotnom niko i ne bi lomatao da trazi drzavljanstvo.
Do I have to be a U.S. citizen to work for the State?Generally, only a few State jobs (mostly Peace Officers) require U.S. Citizenship. You must have the necessary work visas and meet all requirements set forth by the Immigration and Naturalization Service (INS) for eligibility to work in the United States.
http://www.spb.ca.gov/jobs/faq/non_state_e...information.htmMrzi me da gledam jel' varira od drzave do drzave...
Link to comment
pa dobro zasto ljudi onda uopste uzimaju usa drzavljanstvo, ako nema neke bitne razlike u statusu? (retoricko)meni barem samo pasos deluje kao sasvim dovoljan razlog.al aj nema veze.
Posao. Postoje poslovi koji ne zahtevaju security clearance, ali zahtevaju američko državljanstvo. Nije bitno kojim dobrom si došao, ne možeš da uđeš u zgradu ako im ne pokažeš ili pasoš ili krštenicu.
Link to comment
stvar oko drzavljanstva je postavljena naopachke. nije o tome koja ce mi ga drzava dati, vec kojoj cu ga ja dati :D tipichno muska stvar, razumecete...
ja na to dodajem - ima da me zamole :rolleyes: pa cu da razmislim tipichno zenska stvar, razumecete :D
Link to comment
postoji varijanta da se ovo drzavljanstvo 'oduzme' nevaljalima & neposlushnima .
Ova varijanta je oduvek postojala u Holandiji, samo nema veze sa deportacijom. Državljanstvo može da se oduzme i potomku 100te generaciji "čistokrvnih" Holanđana, ako, naprimer, u toku rata služi u protivničkoj vojsci.Ponekad se oduzima ljudima koji, recimo, emigriraju u Kanadu ili Australiju i godinama se prave ludi i ne plate porez koji zadnjih godinu dve pre emigracije namerno nisu plaćali jer su znali da će da zbrišu van domašaja poreskih inspektora. Ako pre toga nisu stigli da dobiju državljanstvo nove države, ostaju bez ikakavog državljanstva.Uglavnom, svakom može da se desi, nema diskriminacije. Edited by Yossarian
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...