Jump to content
Muwan

Atentat na Milana Beka

Recommended Posts

Pontijak

gazzmend je pomenu canata kao nalogbodavca, men to realno

gazmendu bilo realno prosle nedelje i da seselj umire koliko danas :P

boshoku

gazmendu bilo realno prosle nedelje i da seselj umire koliko danas :P

pa realno nije zdrav, dapače

April

Po ovom intervjuu deluje inteligentno, solidno elokventno.. Ili mu to neko sastavljao? :D

Pre nekih 7-8 godina slali smo mu u Italiju nacrt nekog projekta. Maksimalno smo se trudili da budemo što koncizniji, da sve upakujemo u par strana, jer on to, kao, posebno ceni; ali ni blizu njegovoj konciznosti u odgovoru. Sve u četiri reči: 'Mnogo krvi, malo mesa.'

K'a Njegoš.

reginald

Priznanje Vlade Divca Pretili su mi zbog „Novosti“
Veličina slova: font_decrease.gif font_enlarge.gif

Reč je o pravim kriminalcima: Vlade Divac o srpskim biznismenima
Photo: Stock

U beogradskom „Kuriru“ objavljen je intervju Vlade Divca gde ovaj proslavljeni košarkaš objašnjava svoje poslovne pokušaje da u Srbiji kupi kompanije „Večernje novosti“ i „Knjaz Miloš“. Sve ono što su e-novine kroz svedočenja Stanka Subotića i drugih aktera pisale o mahinacijama Milana Beka, Miroslava Miškovića i Manojla Vukotića, potvrdilo se kao tačno u Divčevim odgovorima... Čitaocima prenosimo najzanimljivije delove ovog intervjua

*Čega se prvo setite kad pomislite na dane kada vam je onemogućeno da uđete u srpski biznis?

Prošlo je mnogo godina od mog učešća u kupovini „Knjaza“ i „Novosti“, tako da se već zna pozadina tih priča. Dovodili su me u vezu sa ljudima koji su kupili ta dva preduzeća, ali se na kraju pokazalo ko je ko i ko je za koga kupovao uspešne srpske firme.

*Da li ste dovođeni u vezu sa srpskim tajkunima?

Ne, već sa kompanijom VAC. A, u stvari, oni koji su me optužili da sam čovek VAC, kupili su „Novosti“ baš za njih. Međutim, iz cele priče sam izašao zadovoljan, jer je moje učešće u kupoprodaji podiglo cenu sa 2.000 na 3.200 evra po akciji. Vlasnici akcija su lepo zaradili zahvaljujući meni, a to su kasnije priznali svi, uključujući Manojla Vukotića i Milana Beka, svi koji su bili udruženi u kupovini „Novosti“.

*Da li ste zaista dobijali pretnje?

Jesam. Zbog „Novosti“ sam dobijao ja, a zbog „Knjaza“ pretnje su stizale do mojih prijatelja koji su učestvovali u poslu i pomagali mi da kupim poznatu firmu. Moja ideja je bila da dovedem najveću svetsku kompaniju iz oblasti proizvodnje vode, „Danone“ iz Francuske, na ovo tržište, da oni budu ti koji će od „Knjaza“ napraviti ne samo lokalni već regionalni i svetski brend. To u našoj državi nije bilo prepoznato na isti način iz koruptivnih interesa. Sve je bilo sinhronizovano i koordinisano od Komisije za hartije od vrednosti, Agencije za privatizaciju, Centralnog registra, pojedinih ministara i drugih „nevidljivih“ lobista. U igri je bio veliki novac, a time je i mogućnost manipulacije još veća. Međutim, pogledajte gde je danas „Knjaz“, koji je, sa 500 dolara osnovnog kapitala, kupila firma bez imena i istorije.

*Jeste li saznali ko je pretio?

Znam ko je pretio.

*Nećete da kažete?

Nebitna stvar. Ako pogledate ko je kupio Novosti i „Knjaz“, biće vam jasno.

*Da li se danas srećete s tim ljudima?

Da. Kažu da je tada bilo takvo vreme. Kao, ja sam čovek iz košarke, a biznis je drugi svet i druga pravila važe u Srbiji.

*Koje su to vrste pretnji?

Radnici „Knjaza“ su u meni i „Danoneu“ prepoznali budućeg partnera, nekoga ko će da razvija firmu, a ne da je kupi kako bi je ubrzo posle toga preprodao. Kad smo krenuli u otkup akcija, videlo se da ćemo preći 51 odsto, pa su na scenu stupili tipovi s bejzbol palicama. Radnici su morali da idu u banku kako bi prodali akcije, ali su oni zatvorili banke da bi blokirali prodaju iako je bio petak. Onda su se radnici dogovorili da dođu u Beograd i da bankama glavnog grada prodaju akcije, ali su im batinaši zapretili palicama.

*A vama lično?

Meni su pretili u telefonskim razgovorima. Supruga je bila u Aranđelovcu, ja sam imao operaciju leđa u SAD, pa nisam mogao da dođem. Ma, samo kada se setim toga... Ružno vreme.

Vlasnik "Novosti" tuđim novcem: Milan Beko, milijarder
Photo: G.Srdanov

*Zar to nije posao za javno tužilaštvo?

Jeste ako ga još interesuje, pošto ovde sve brzo zastareva.

*Mislite da su bili sposobni da sprovedu sve što su vam preko telefona upućivali?

Nameštali su BIA, zatvarali banke, što znači da su bili spremni na sve da bi pobedili. Meni su posle toga ostajale traume. Reč je o pravim kriminalcima, koji zloupotrebljavaju institucije i zakon, prete. Ne postoji drugi naziv za njih.

http://www.e-novine.com/srbija/srbija-licnosti/43190-Pretili-zbog-Novosti.html

Lezilebovich

divac dao intervjuu kuriru , a tamo mu razvlačili ženu oko kantrimena, a pre toga su i njega nešto svakodnevno stavljali na naslovnu bez nekog vidljivog razloga. ništa tu meni nije jasno, baš bih voleo da mi je neko moćan ujak i da mi sve to objasni sada o svetom nikoli :(

J-♣

"Ne znam ko je i zašto pucao na mene, kaže ekskluzivno za ''Novosti'' Milan Beko"

Ono "ko" u smislu izvršioca verovatno i ne zna, ono "zašto"  tokom 4 meseca oporavljanja temeljito analizirao i sveo na jedan do dva razloga.

Naručioca i ne pominje ni u kontekstu da li uopšte postoji, a i što bi sebe isticao kao "motiv" ako bi se nešto slično kao njemu nekom desilo.

Policijsku istragu, njen tok, napredak i rezultat mediji praktično zaboravili.

• Create New...