Jump to content
IGNORED

FIAT u Srbiji. Život i priključenija


yolo

Recommended Posts

Samo je pitanje Koga tačno je pobedila Čija sujeta... Ako misliš na ova dva klovna, potpuno si u pravu. ostaje još samo da definišemo i metu sujete.

 

U pravu si...velike su to ajkule za ove naše somove :D

Link to comment
  • Replies 91
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Topola

    17

  • Tresko

    8

  • maximus

    7

  • Lord Protector

    6

Top Posters In This Topic

Posted Images

Da, to bi bilo dobro....Porše (kao većinski vlasnik VW-a i svega ostalog : Audija, Bentley, Bugatti, Lamborghini, SEAT, Škoda) je postao monstrum.

Valjda misliš VW kao većinski vlasnik Porsche-a i ostaih brandova koje si nabrojao?

 

VW je dao ponudu da kupi Alfa Romeo, ali Fiat neće da prodaje to. Lancia neće da se ukine kao brand, samo će se od prošle godine neki chryslerovi proizvodi prodavati u Evropi pod brandom Lancia(npr. Chrysler 300  je postao Lancia Thema).

 

Ono što će prvo biti u promeni strukture je da će Ferrari biti izdvojen potpuno iz grupe, i žele da prodaju većinski paket u Ferrari-ju

Link to comment

Ono što će prvo biti u promeni strukture je da će Ferrari biti izdvojen potpuno iz grupe, i žele da prodaju većinski paket u Ferrari-ju

 

Hm, koliko sam ja shvatio, prodace 10% udela u Ferrariju kako bi uzeli kes za FIAT, a onda ce uraditi potpuni spinoff Ferrarija tako sto ce preostalih 90% akcija Ferrarija podeliti proporcionalno medju trenutnim akcioniarima FIATa. Tako da ce bar u prvom trenutku, vlasnicka struktura FIATa i Ferrarija biti ista, osim onih 10%, ali ce to biti potpuno razdvojene kompanije.

Link to comment

Hm, koliko sam ja shvatio, prodace 10% udela u Ferrariju kako bi uzeli kes za FIAT, a onda ce uraditi potpuni spinoff Ferrarija tako sto ce preostalih 90% akcija Ferrarija podeliti proporcionalno medju trenutnim akcioniarima FIATa. Tako da ce bar u prvom trenutku, vlasnicka struktura FIATa i Ferrarija biti ista, osim onih 10%, ali ce to biti potpuno razdvojene kompanije.

Da, to je početni potez da se 10% Ferrarija plasira na Wall Street i negde u Evropi. Ali, sa drugih 90% slede druge pretumbacije. Tu Piero Ferrari ima 10%, FCA ima 90%, ali će 24% dobiti familija Agnelli(Exor)-za 600 miliona, i na kraju će izdati i bondove za 2,5 milijarde koji će na dospeću moći da se konvertuju u akcije. Sve u svemu FCA bi trebalo da inkasira negde oko 4 milijarde.

 

Mislim endgame je da FCA izadje iz Ferrari-ja, i da ostave kontrolu familiji Agnelli, koja uzgred ima i 30% FCA.

Link to comment

Jedna koleginica mi radi u Fijatu (laboratoriji) a druga u nekoj firmi pri Fijatu (kooperant)

Prva radi svaku drugu nedelju i prima 60% plate, a ova druga radi kada je pozovu. Bukvalno.
Dakle ceka da je pozovu na mobilni i jave kada da dodje na posao.
U periodu od mesec dana, imala je 6 radnih dana... sad mi rece da ce imati neko ludilo slobodnih dana do januara.. plata joj je vezana za dnevnice... mizerno mala
Obe su diplomirale na fakultetu u roku.

Rece mi i da stoji gomila neprodatih automobila i da ne znaju sta da rade sa njima, kao i to da ih ona ne bi uzela ni da joj neko pokloni taj auto

Link to comment

Rece mi i da stoji gomila neprodatih automobila i da ne znaju sta da rade sa njima, kao i to da ih ona ne bi uzela ni da joj neko pokloni taj auto

 

Eh sad ovo vec zvuci kao tesko preterivanje...za ostalo verujem naravno

Link to comment

Eh sad ovo vec zvuci kao tesko preterivanje...za ostalo verujem naravno

Pa verovatno je to rekla i malo iz besa a i zbog nekih drugih stvari koje mozda ne bih smeo da napisem

 

Mada, pretpostavljam da se slicno desava i u drugim autoindustrijama i da nije bas toliko strasno

 

 

Link to comment

I u onim pogonima koje FIAT ima u Italiji, ljudi više ne rade, nego što rade. Imaju cikluse proizvodnje, treba da proizvedu odredjene količine auta, i onda budu kući i primaju neku reduciranu nadoknadu umesto plate.

 

U jednom talasu su pootpuštali gomilu ljudi iz dve fabrike na jugu Italije, ali su posle skoro svi dobili sudske sporove, i sada ih praktično drže na platnom spisku, a ljudi ne rade ništa.

 

Skoro cela auto industrija je u krizi, broj novih automobila koji se prodaju je u konstantnom padu, a naročito su pogodjene firme kao FIAT koje imaju ogromne viškove zaposlenih, i veoma su povezane sa državom, i veliki su uživaoci povremenih masnih pomoći od države, jer imaju ucenjivački potencijal velikog broja radnih mesta.

Link to comment

Valjda misliš VW kao većinski vlasnik Porsche-a i ostaih brandova koje si nabrojao?

 

VW je dao ponudu da kupi Alfa Romeo, ali Fiat neće da prodaje to. Lancia neće da se ukine kao brand, samo će se od prošle godine neki chryslerovi proizvodi prodavati u Evropi pod brandom Lancia(npr. Chrysler 300  je postao Lancia Thema).

 

Ono što će prvo biti u promeni strukture je da će Ferrari biti izdvojen potpuno iz grupe, i žele da prodaju većinski paket u Ferrari-ju

 

Kakva je ovo transakcija, nije mi jasno?

 

 

On 26 October 2008, Porsche revealed its plan to assume control of VW. As of that day, it held 42.6% of Volkswagen's ordinary shares and stock options on another 31.5%. Combined with the state of Lower Saxony's 20.1% stake, this left only 5.8% of shares on the market most of which were held by index funds who could not legally sell.[61] Hedge funds desperate to cover their short positions forced Volkswagen stock above one thousand euros per share, briefly making it the world's largest company by market capitalisation on 28 October 2008.[62] By January 2009, Porsche had a 50.76% holding in Volkswagen AG, although the "Volkswagen Law" prevented it from taking control of the company.[63]

On 6 May 2009, the two companies decided to join together, in a merger.

On 13 August, Volkswagen Aktiengesellschaft's Supervisory Board signed the agreement to create an integrated automotive group with Porsche led by Volkswagen. The initial decision was for Volkswagen to take a 42.0% stake in Porsche AG by the end of 2009, and it would also see the family shareholders selling the automobile trading business of Porsche Holding Salzburg to Volkswagen.[64] In October 2009 however, Volkswagen announced that its percentage in Porsche would be 49.9% for a cost of €3.9 billion (the 42.0% deal would have cost €3.3 billion).[65] On 1 March 2011, Volkswagen has finalized the purchase of Porsche Holding Salzburg (PHS) a lucrative automobile distributor, for €3.3 billion ($4.55 billion).

 

Kako je VW isplatio Porsche ako je on bio većinski vlasnik VW?  :blink: 

Link to comment

Pa to je tada bio veliki family feud kao Hatfilds and McCoys, izmedju familija Porsche i Piech. Bio je višegodišnji cirkus.

 

Prvo su iz Porche Holding Salzburg 2005, počeli da kupuju akcije VW-a, da bi negde 2008, dostigli 42-43%, sa opcijom da kupe još 31%, što bi značilo da imaju apsolutnu kontrolu nad VW i kapitalom istog. Medjutim, kroz sve te kupovine, akcije VW-a su otišle na preko 1.000 EUR, i Porscheu je zafalilo para. Banke više nisu htele da daju, pa su ovi našli emira iz Katara, koji je trebao da im doda potreban kapital. Medjutim Wulff-premijer Donje Saksonije(koja je i vlasnik 20% VW-a) i Merkelova ubede tog emira da ne da pare Porsche Holdingu, već VW-u. I onda VW predje u kontranapad, i na kraju 2009, naprave integraciju, a 2011. VW kompletno preuzme Porsche AG i HS, i to se dovrši 2012.

 

Medjutim Porsche SE(glavni vehicle familije Porsche), je kroz razmenu akcija dobio i danas drži 32,2% VW-a.

 

Ukratko.

Link to comment

Pa to je tada bio veliki family feud kao Hatfilds and McCoys, izmedju familija Porsche i Piech. Bio je višegodišnji cirkus.

 

Prvo su iz Porche Holding Salzburg 2005, počeli da kupuju akcije VW-a, da bi negde 2008, dostigli 42-43%, sa opcijom da kupe još 31%, što bi značilo da imaju apsolutnu kontrolu nad VW i kapitalom istog. Medjutim, kroz sve te kupovine, akcije VW-a su otišle na preko 1.000 EUR, i Porscheu je zafalilo para. Banke više nisu htele da daju, pa su ovi našli emira iz Katara, koji je trebao da im doda potreban kapital. Medjutim Wulff-premijer Donje Saksonije(koja je i vlasnik 20% VW-a) i Merkelova ubede tog emira da ne da pare Porsche Holdingu, već VW-u. I onda VW predje u kontranapad, i na kraju 2009, naprave integraciju, a 2011. VW kompletno preuzme Porsche AG i HS, i to se dovrši 2012.

 

Medjutim Porsche SE(glavni vehicle familije Porsche), je kroz razmenu akcija dobio i danas drži 32,2% VW-a.

 

Ukratko.

 

Hvala na razjašnjenju, zanimljiva priča  :)

Link to comment

Rece mi i da stoji gomila neprodatih automobila i da ne znaju sta da rade sa njima, kao i to da ih ona ne bi uzela ni da joj neko pokloni taj auto

 

Rešenje uvek postoji.

 

fico_milicija.jpg

Link to comment

image.jpg

 

napred nasi:) Easy E:)

na total price dodati 10%dealers commission/zavisi ko ce koliko skinuti gace - dealer ili kupac/ + ovde 4.712% sales tax+several hundo za fine print zbajebancije

but this shit is loaded - power sunroof, back up camera etc.

Link to comment

Rece mi i da stoji gomila neprodatih automobila i da ne znaju sta da rade sa njima, kao i to da ih ona ne bi uzela ni da joj neko pokloni taj auto

 

To sam i ja cuo isto. Napravljeni, odvezeni u inostranstvo i bleje do prodaje...

 

A sto se drugog dela tice - bio na razgovoru za posao. Kada sam video sliku automobila koji misle da proizvode i cenu po kojoj su zamislili da ga prodaju, znao sam odmah koliko je sati...

Edited by Downforce
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...