Jump to content
IGNORED

Nightcrawler (2014)


3opge

Recommended Posts

  • 2 weeks later...

mogao je i bolje da "pojede ulogu" al ajde da ne idemo u sitna crevca

film je odlican i nadam se da ce ga pogledati sto vise ljubitelja senzacionalnih vestica i zombija ispred tv-a. mislim ko jos danas ima tv aparat u kuci? ko jos pali "dnevnik" da se inofrmise? iz mog iskustva gerijatrija i mladi koji tamane plantazu pa su pustili nesto da zvrnda u pozadini, ne obaziruci se na smece koje im se i bez da se na sadrzaj koncentrisu uvaljuje

neko je imao komentar na razvojni put karijere, kao nelogicno da nekakav lopovcic zaposedne ovakve zadatke pravo u rebra

mislim da je bas u tome fora, sto potpuni imbecil zapravo vrlo lako moze i cesto se nalazi u poziciji da utice na javno mnjenje, kroji price i ucenjuje saradnike

a sa erom interneta, mogucnosti neslucene samo se mnoze

na srecu mogucnosti se rabe i u suprotne prosperitetnije svrhe

 

edit: najbolji trenutak mi je bio kad je pomerio onaj les da mu lepo legne u kadar. e tu rekoh evo ga, pocelo je :D

cinjenica da je ostao predvidiv do kraja mi se svidja. treba istrajati.

Edited by prima
Link to comment
  • 2 weeks later...

Policija u filmu je kao da je došla iz crtanog filma.

Najpre na dojavu anonimnog gradjanina i momentalno pošalju 2 patrole u restoran da ih ovaj tamo pobije.

Zar ne bi trebalo najpre da ode neko u civilu, pa da prate osumnjičene itd itd? Nisu dobili prijavu o tuči 2 klinca u parkiću, već o opasnim narko-kartel ubicama.

Izgine im pola stanice u tom pokušaju hapšenja i poteri, imaju dosta jasnu sliku ko je sve to zakuvao i...ništa. Na kraju snimatelj otvara mala i srednja preduzeća, a policija se dinsta. Zalegli bi panduri da ga uhapse, pa makar imao ne znam kakve alibije, a njegovi su zapravo totalno šuplji.

Izgleda je scenarista po svaku cenu hteo da ovaj ostane na slobodi, ali je to delovalo baš veštački u priči.

 

I koja je fora sa bebom? U kući gde je snimio ubistvo ima krevetac, ali beba kao da je isparila. :lol:

Link to comment

filmovi gde je policija lenja, aljkava i nezainteresovana da istrazi svaki detalj meni deluju mnogo realnije nego CSI ... a to sa bebom, valjda je zena bila trudna pa kupili krevetac unapred, u svakom slucaju nebitno. Scena je ubacena za (blago) dizanje napetosti

Link to comment

Kad imaš 4-5 mrtvih policajaca i najnezainteresovanija policija će da se pokrene.

Baš u filmu ima dijalog gde se spominje drastičan pad kriminala u LA, a ni to valjda ne ide uz lenju i nekompetentnu policiju.

Uglavnom, kao što je bebin krevetac ubačen bez ikakvog smisla da bi se podigla napetost scene snimanja i da bi kasnije, dok se emituje reportaža, voditelj jutarnjeg programa mogao ponašati što ljigavije, tako je naštelovana i policija za potrebe priče. Da se ponaša idiotski i bude statista koji neće mnogo da ometa napore da se u sat i po filma nekako proba ubudžiti 1 preobražaj iz totalnog autsajdera u media mogula.

Link to comment
  • 2 weeks later...
  • 1 year later...

Ima jedan momenat u filmu, kad naš protagonista kaže pomoćniku (parafraziram), "Nije da ne razumem ljude, samo ih ne volim." Drugim rečima, nije autističan, samo je psihopata.

 

 

Generalno, jedan od najinteresantnijih filmova u zadnje dve godine.

Edited by Jeremija
Link to comment

a to sa bebom, valjda je zena bila trudna pa kupili krevetac unapred, u svakom slucaju nebitno. Scena je ubacena za (blago) dizanje napetosti

Scena takođe dočarava vrhunac beskrupuloznosti medija koji su napravlii mini rijaliti od tog snimka. Kako Štulić reče, ljudi vole katastrofe, to ih zbližuje.

Link to comment
  • 2 weeks later...

Odgledao sam film, odličan je. U pitanju je klasična kritika kapitalizma, koja kroz formu psihopatije glavnog lika prikazuje kakve su osobine potrebne da bi se uspelo u današnjem poslovnom svetu. Manipulativnost, gramzivost, gaženje preko mrtvih, gotovo životinjski fokus na cilj, spletke i intrige... glavni lik je spreman na sve i ne preza ni pred čim da bi ostvario ono što je sebi zacrtao, pa makar to značilo i pogibiju svih oko njega. I zaista kad gledamo ove današnje magnate, oligarhe, korporativne face, medijske mogule i ostale to većinom nisu neki dobri i kolegijalni tipovi, nego hladnokrvni pohlepnici i dobro maskirani krimosi, poput Ruperta Murdocha ili Ala Dunlapa recimo. Klasične ništarije i bitange što bi bacile dete sa zgrade za senzaciju i naslovnu stranu. To i vidimo kod našeg junaka u ovom filmu, on se šunja po mestima i kućama gde su se desile čitave pogibije žena i nejači, fiksira svoju kameru i snima sve to samo za senzaciju i napredovanje u televizijskoj stanici, po principu - "sve za snimak, snimak ni za šta". 

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...