Jump to content
IGNORED

Nightcrawler (2014)


3opge

Recommended Posts

по свему судећи ово је најбоље што сам одгледао ове године.

филм је моћан као трилер али не заостаје ни као убојита иронија.

Џилијенхол и Рене Русо ће бити највероватније номиновани за Оскаре.

филм је такође прави рај за ловце на референце.

савршена камера и једна од најефектнијих и најфункционалнијих јурњава на филму.

 

доп.

умало да заборавим феноменалног Риз Ахмеда у улози Рика, Оскар за споредну би морао да припадне њему.

Edited by 3opge
Link to comment
  • 2 weeks later...

Zanimljivo. 3orqe, kada si svojevremeno ovde prilično preporučio The Fall, nikako nisam mogao da se nakanim da ga pogledam zato što od tri imena, scenaristi i reditelj, jedino me je Dan Gilroy vukao da ga gledam odmah, a činilo mi se da su ova dvojica drugih (Tarsem Singh i Nico Soultanakis) bili mnogo bitniji kada je taj film u pitanju. Nisam imao skepsu da je The Fall dobar, samo sam odlagao i odlagao da gledam, nije mi se dalo i smetnuo sam ga sa uma vremenom. Prilično me je odbijao i utisak o vizuelnosti tog filma. Nekako mi je sve to delovalo previše promišljeno, odviše racionalno. Gotovo da mi vuče na kič sveden na kognitivno, kada vidim slike (bolje da ih nisam ni video). Naravno da je to neozbiljan i letimičan utisak, ali ne da mi se da ga gledam ni sada kada sam ga se prisetio.

 

Kada, jebote, pazi sad kada ti lansira upravo Gilroyev rediteljski debi po sopstvenom originalnom scenariju. Možda ću morati da se nateram da pogledam i The Fall.

 

Inače, apropo Gilroya, njegov scenario za Supermana kruži netom. Propali projekat koji je trebalo da režira Tim Burton. Nisam ga čitao, imam pametnija posla, mada bi to verovatno bio najbolji film o Supermanu u poslednjih četvrt veka.

Link to comment
  • 2 weeks later...

савршена камера и једна од најефектнијих и најфункционалнијих јурњава на филму.

 

ou jea. 

 

momenat kad panduracija ispadne iz trke, a on nastavlja da gazi za suvom. :Hail:

 

odličan film. nešto mi manjka za 100% utisak ali 8.5 od 10 svakako. 

Edited by McCabe
Link to comment

ja gledao do kada je poveo producentkinju u meksički restoran, pa prekinuo i pustio nešto drugo. gilenhol mi je bio jezivo odvratan, što se može podvesti pod uspeh filma, mada su mi slabije one njegove job interview recitacije i patrik beatman deklaracije. nisam skapirao koji će mu sajdkik (koja mu je praktična funkcija kada je nabavio dobar gps), da preparkira čelindžera za koja bi mu trebalo oko 200 klipova?

ta odvratnost gilenhola i nelagoda pri gledanju me je podsetila na taksistu, mada se tamo i skrene kadar sa njega jer je "suviše bolno za gledanje" dok se ovde ful ostaje na gilenholovom ludilu i samo pravi odvratnijim.

 

pogledam ga valjda do kraja ovih dana.

Link to comment
  • 2 weeks later...

Bas bas sjajan Nightcrawler  zanatski sjajno snimljen sa dobro gradjenom tenzijom, skoro nadrealno aktuelan i jos bolje odglumljen. Jake Gyllenhaal pojeo ulogu, na momente pravi monstrum. Malo mi samo zasmetala slicnost u ekspresiji i pokretima  sa Javier Bardemom iz No country for old man.

 

Po starom losem obicaju, umesto kreveta drugi film Redirected i boze moj, kakav je ovo retardirani miks britanskog i americkog humora, poceo ko Cadjava dvocevka a zavrsio ko Hangover sa sve Borat doskocicama.   

Link to comment

Bas bas sjajan Nightcrawler  zanatski sjajno snimljen sa dobro gradjenom tenzijom, skoro nadrealno aktuelan i jos bolje odglumljen. Jake Gyllenhaal pojeo ulogu, na momente pravi monstrum. Malo mi samo zasmetala slicnost u ekspresiji i pokretima  sa Javier Bardemom iz No country for old man.

   

+1

a narocito se slazem da je dzilenhol pojeo ulogu /bolji je i od goslinga u drajvu - meni je poredjenje sa njim u tom filmu prvo palo na pamet ;-)/

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...