Jump to content
IGNORED

AliExpress


Valkyrie

Recommended Posts

Nisam više siguran ni u šta, ovo je neka zavera protiv mene kao kupca.

Čak i sa jednog domaćeg sajta nikako da mi stigne paket, zvao kol centar, kažu predato kurirskoj službi pre neki dan, bilo u planu za isporuku juče...:huh:

Link to comment

Domace kurirske sluzbe eh... bilo je slucajeva da porucim danas u 12 h i stigne sutra prepodne a bio je i slucaj da sam nesto sto mi je bilo hitno, ponovo narucim posle 5-6 dana , prodavcu kazem da posalje po drugom kuriru, roba stigne za 2 dana a porudzbina preko prvog kurira stigla posle 10 dana i ja ih odjebem,udaljenost je to, celih 50 km,treba to prevesti  :fantom:

Link to comment
  • 1 month later...

moca, ima li neke granice u nacurivanju, da ovi na carini kazu - sad je previse, i krenu da mi naplacuju pdv

u poslednje tri nedelje sam imala desetak narudzbina, sve pojedinacne, sitni gedzetici za kameru (sve mi stiglo za 9-10 dana!), i kanim sad naruciti jos nesto

hoce li mi naplatiti pdv ako je narudzbina 30$? do sada su mi sve bile ispod 20$

a sto se tice kartica sve oduvek placam kreditnom master i to mi ona  stoji zapamcena na sajtu alija, svaku kupovinu samo potvrdim, ne ukucavam ponovo podatke, mora da je jako pametno, al ne bih se cimala za neku drugu karticu, malo rizika nas cini zivima..

 

Link to comment

Dok Moca ne odgovori....
To ti je dosta ostavljeno na carini "da proceni" .
Mislim da pojedinačne učestale nabavke , gde pošiljka nema mnogo komada, ne moraju da izazovu reakciju...
A PDV mogu uvek da ti naplate , meni su naplaćivali i za sitnije stvari od tvojih. PDV je PDV to bi trebali da naplate, ono što ne treba je carina ako je ispod 50€...
Koliko ja kapiram...
Tako da ako ti do sad nisu naplatili računaj da si u plusu...
Ima ona druga stvar, moja prijateljica je htela da pravi kući za sebe magnetiće za frižider sa nekim drangulijama sa mora što je donela i htela da naruči ali ti mali su prodavani samo u lotovima od 50 komada, a i to je bilo jeftino ona naručila, to je mali paket, ali je zvali iz carine i rekli, donesite papire firme ovo je uvoz poluproizvoda za dalju prodaju [emoji37]




...shiit has hit the fan....

Link to comment

Meni nisu pravili problem za dva stakla za telefon. 

 

A poštar mi je preporučio sa šaram - pravim porudžbine na različite ukućane - žena, ćerka, ja pa u krug

Link to comment

pa kul, hvala vam

nikad mi nisu naplatili pdv, a imam prek 20 porudzbina do sad

 

ovo za vise komada - intuitivno sam odabrala da dve iste stvari narucim u dva odvojena paketa

 

Link to comment
48 minutes ago, copkillah said:

meni su jednom naplatili pdv za hdmi kabl i to je bio jedan jedini put, a isto imam preko 20 porudžbina do sada svakako

 

 

dobro si me podsetio, da pogledam i narucim taj kabl. nije mi padalo na pamet tu gledati

Link to comment
  • 2 weeks later...

Kojom poštom stiže tako brzo? Dosad najbrže što je stiglo su slali Singapurćani i "China registered airmail" ili tako nešto.

Inače uredni su do sad bili, carinu i pdv naplatili samo na telefon od 102 evra, posle staramajci naručio fon od 60 ali kinez stavio da košta 48 i prošlo bez ekstra naplata.

Link to comment
7 minutes ago, desboj said:

Kojom poštom stiže tako brzo? Dosad najbrže što je stiglo su slali Singapurćani i "China registered airmail" ili tako nešto.

Inače uredni su do sad bili, carinu i pdv naplatili samo na telefon od 102 evra, posle staramajci naručio fon od 60 ali kinez stavio da košta 48 i prošlo bez ekstra naplata.

 

Logistics company:

China Post Registered Air Mail

Shipment time:

2018-06-10 18:55:26

 

 

 

Link to comment
  • 1 month later...
  • 1 year later...

Ne znam da li vam je poznato da je Lego-u istekao patent na kockice tako da sada svi mogu da ih prave pa je Ali prepun kompleta sa tim da Lego zadrzava prava na svoje serije ali kinezi vec prave milion drugih varijanti.

Tako da ako zelite da obradujete klince za novu istrazite malo.

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...