Jump to content
Host

Francuska, zemlja divnih ljudi

Recommended Posts

zez

ma kakva kola, Francuzi se loze na pamet.

precog

Mozda otkrije bakinu tajnu :o

Zavrzan

Mozda otkrije bakinu tajnu :o

:lol:

Host

Koja mobilni operater je najbolji? Pokrivenost/cena/planovi.

Predlog za banku?

borris_

Uzmi Free, najjeftiniji su. Za 20€ imas sve, neogranicen internet, neograniceno telefoniranje (cak mislim da imas i besplatno telefoniranje u neke EU zemlje ali nisam siguran). Imaju dogovor sa Orange da koriste njihovu mrezu u slucaju lose pokrivenosti. Jedino sto moras da imas je telefon (to nije uracunato u cijenu).

http://mobile.free.fr/

Sto se tice Banke ne znam sta da ti kazem. Uzmi bilo koju od ovih velikih, ionako cete sve odrati :D

Edited by borris_

MayDay

BNP most def. Što se tiče operatera, ja nisam mnogo istraživala, ali znam da sam sa SFR-om imala manje glavobolje nego sa Orange-om. Mislim da su isti sa cenama. Pitaj Bracu, on je more into it.

Duvaj ga, borrise. :D Znam šta pričam za banku. U Ftb su najprofesionalniji medju svim drugim bankama koje tamo imaju ekspoziture. Bred, a o LCL da ne pričam, za sve traže da im rodiš mečku.

Edited by MayDay

Indy

Paribas je banka :lol:

Pa i pitao je za banku. :)

Indy

Editovao sam kada sam vidio :)

Ma nema frke, ima vas Francuza ovde dosta, znate bolje. Meni je BNP Paribas bio dobar, pri cemu mi je francuski bio verovatno i gori od Hostovog. To je zato sto sam imao minimalne probleme, pa mi jezik nije ni trebao (osim oko otvaranja racuna, a tu mi je pomognuto). Ja sam isto koristio Orange za mobilni, ali to je bilo dosta davno, siguran sam da ima buljuk novih provajdera po Francuskoj.

borris_

uzmi banku koja ti je najbliza, pa neka bude BNP. Ionako ces tamo da odes jedan/dva puta (otvaranje racuna i preuzimanje kartice), sve ostalo radis preko interneta.

Sto se tice mobilnog operatora, definitivno Free.

dragance

Meni je najbolja banka bila Posta, tj La Poste Nationale. Em je sve jeftinije (provizije, itd), em ne zagledaju previse ko si, sta si.

Nekad mi je Bouygues bio najbolji operater, ali su ga prodali (valjda).

Ne slusaj Tonija, za seksanje se ne brini :)

braca

I za jedno i za drugo imas samo online varijante, za banku na primer, trebalo bi da su jeftiniji posto nemaju troskove ekspositura.

Za telefon imash free, kao sto su vec rekli, ili Numericable/SFR ima isto slicnu varijantu (TV, internet, fiksni telefon + mobilni), ili na primer sosh koji je online "filijala" Orange-a

Dr Arslanagić

Neki sajt za iznajmiti stan u Francuskoj?

Ariel

airbnb? zezam se, na koliko ideš i gde?

Edited by Ariel