Jump to content
Host

Francuska, zemlja divnih ljudi

Recommended Posts

Host

Narednih godinu dana cu provesti u blizini Pariza i imacu mnogo pitanja u vezi sa administracijom i zivotom u Francuskoj.

Pocinjem sa voznjom - da li mogu da vozim sa srpskom dozvolom? Pretpostavljam da je propis da mogu da vozim prvih meseci, a da zatim moram da pribavim francusku dozvolu? Da li mogu da zamenim srpsku dozvolu za francusku bez polaganja ispita?

Razmisljam da kupim polovan auto (do 3000 evra) - gde da trazim i na sta da obratim paznju? Ako kupim auto u Nemackoj, da li mogu da ga vozim registrovanog na nemacke table ili moram da ga formalno uvezem?

Napomena - ne znam francuski.

belch

zavidim! nek ti je sa srećom.

ne znam ni jedan odgovor.

Parsons

ovo ti je jedno dvadeseta tema sa istim ili slicnim pitanjima, samo se zemlje menjaju :lolol:

sledecu otvori tek kad stignes na odrediste ™.

ali tada ces vec kukati za mainhattenom i vrhuskom rock publikom. :fantom:

aram
braca

Bienvenu  :)

uci francuski

Edited by braca

Dr Arslanagić

Živeo Hoste, nadam se da ću se uskoro pridružiti.

Host

Ovog puta stvarno idem, vec sam uzeo sam godinu dana neplacenog.

Znam nesto malo francuskog, a uskoro cu poceti sa intenzivnim ucenjem. Nadam da cu za dva meseca nauciti dovoljno da kupim baget i stavim ga pod misku.

@Arbajt: bio sam u Grenoblu u maju. Malo dosadnjikav gradic, ali je skijanje blizu pa se vidimo ako stignes do marta.

@Parsons: zugabe, zugabe.

zez

na kraju ces da zavrsis na Kanarima, ko svaki probisvet. 

srecno!

Indy

Znam nesto malo francuskog, a uskoro cu poceti sa intenzivnim ucenjem. Nadam da cu za dva meseca nauciti dovoljno da kupim baget i stavim ga pod misku.

Ako koristis ruke, vec toliko znas. :D

Neki koje znam da su privremeno bili tamo (po raznim osnovama), a koji su se ozbiljno potrudili oko jezika (i bez nekog narocitog talenta, sa akcentom sa kojim mozes cepati drva) dobili su veoma lepe prilike u karijeri. I, hej, pricamo o 1 Francuskoj! Vredi truda.

yolo

an baget sil vu ple!

edit - e du kroasan avek šokola, mersi

Edited by gazza1

borris_

Uci Francuski, to ti najbolji savjet.

Nekada se mogla srpska vozacka zamjenit sa francuskom (prije deset godina) a sada ne znam (valjda moze prema onom pdf-u).

Za 3000€ dobices krs kola. Ovdje su polovna kola skuplja nego u njemackoj.

Pogledacu ti za kola. Nemoj ih kupovati u Parizu ili okolini, jeftinija su "en province".

borris_

Ako koristis ruke, vec toliko znas. :D

Neki koje znam da su privremeno bili tamo (po raznim osnovama), a koji su se ozbiljno potrudili oko jezika (i bez nekog narocitog talenta, sa akcentom sa kojim mozes cepati drva) dobili su veoma lepe prilike u karijeri. I, hej, pricamo o 1 Francuskoj! Vredi truda.

A znas li neke koji su otisli kod vas (iz fr naravno) potrudili se malo i dobili lijepe prilike u karijeri?

Pitam jer dolazim na 1+1 mjeseci kod vas :d

@Host: sta ce ti kola? gdje ces tacno da se skucis?

Edited by borris_

Indy

Pitam jer dolazim na 1+1 mjeseci kod vas :D

Znam ih jako puno. To mi je i zanimljivo, da je ispalo da ima dosta relativno mladih ljudi-rodjenih Francuza koji nekako nisu uspeli da dodju do izrazaja u svojoj zemlji, a uglavnom su se super snasli u Australiji (ko ne bi voleo taj seksi akcent). I obratno vazi. To je valjda ta vrazja globalizacija, doduse na primeru "prvog sveta".

PS. Ne sali se Hoste, uzimaj auto. Proveo sam tamo neko vreme i ne mogu sebi da oprostim sto nisam bio mobilniji. Makar da sam biciklu nabavio. :D

borris_

Ma ja dolazim preko firme, tako da nije isti slucaj.

Za kola, dobro razmisli.