Jump to content
IGNORED

Maloletnici i seks, zakonska granica i ostalo, split sa Medija u Srbiji


koksy

Recommended Posts

  • Replies 78
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Weenie Pooh

    14

  • Прслин

    12

  • gagorder

    5

  • belch

    5

Top Posters In This Topic

Вини, шта ти значи ово:

Dokle da ih štitiš od sebe samih, do 40?

@Praslin

Едит: капирам, мислиш да они имају сексуални нагон и да морају да га испољавају. Наравно, али зато и постоји ово правило са 5 година разлике.

Edited by Прслин
Link to comment

Mislim da je granica sad 16. godina.

 

Mene mnogo plaši neverovatna moć medija. 

Goran Jevtić je žigosan, i to je to.

Čak i da se pokaže da je sve izmišljotina, ostaje taj beleg, i u nekoj pisanoj biografiji, 

čak i ako pet Oskara dobije, ostaće mala napomena da je 2014. godine bio optužen za silovanje maloletnika.

 

Još jedna stvar, Goranovu trenutnu poziciju mogu da razumem, iz Biljaninog tvita naslućuje se šta se stvarno desilo.

Ono zbog čega sam neverovatno tužna ceo dan, jeste sudbina tog dečaka. 

I koliko su smradine iz Blica krive za žigosanje GJ, još veću odgovornost snose za budućnost ovog dečka, 

koji, koliko se da naslutiti, podršku u porodici nema nikakvu, a šansa da ga prihvate ljudi iz lgbt-a,

posle ovog je nikava. Sudbina nesrećnog "potkazivača".

Link to comment

Вини, шта ти значи ово:

 

Едит: капирам, мислиш да они имају сексуални нагон и да морају да га испољавају. Наравно, али зато и постоји ово правило са 5 година разлике.

 

Manje-više nagoni, mislio sam da ne može večito zakon da ih štiti od intimizacije sa raznim sumnjivim likovima koji će ih ovako ili onako izmanipulisati, iskoristiti, ili šta već. Slične gluposti prave i uveliko odrasli ljudi zato što su, jebiga, ljudi.

 

Dakle granica naravno mora da postoji, ali pre te granice klincima prosto teba pružiti adekvatno seksualno obrazovanje, pa neka se posle snalaze kako znaju i umeju. Inače ćeš stalno kukati "Ah, ona ima samo 16-18-20, matori pedofil od 30+ je iskoristio njenu dečiju naivnost..."

Link to comment

Svakako da mora postojati granica koja je uzgred jasno i definisana.

 

Što se onog drugog pitanja tiče, razlika u godinama se koliko znam nekad uzima kao olakšavajuća okolnost (kad je mala), ne kao otežavajuća. Npr., ako jedan akter ima 17 a drugi 13 onda se toleriše, za razliku od slučaja kad onaj prvi ima 27. Ali ako ima 37, sumnjam da je u išta većem problemu nego onaj od 27.

 

(4) Neće se kazniti za delo iz stava 1. ovog člana učinilac, ako između njega i deteta ne postoji značajnija razlika u njihovoj duševnoj i telesnoj zrelosti. 

Link to comment

Praslin

 

Svakako da je seks sa maloletnikom nemoralan. Ali nije nezakonit. Problem je u tome sto se potencira nezakonitost price kako bi se neko oblatio a pri tom se cak i ne zna sta se desilo. Saslusavaju se ljudi, angazuje se policija i tuzilastvo a krivicnog dela, zapravo, i nema.

 

Na kraju ce ispasti da se GJ izvukao na pravnu tehnikaliju. Pa nije, takav je zakon.

 

Jovanovic

 

Pise deteta. Postoji razlika izmedju deteta i maloletnika. Dete < 14, maloletnik >14. 

Link to comment

Рекао сам у старту да моја питања немају везе ни са Блицем, ни са овим случајем и заиста је тако.

Link to comment

Два питања без икакве везе са насловном и целим случајем:

 

Да ли сексуални однос - хетеросексуални или хомосексуални, свеједно - између четрнаестогодишњег детета и маторе коњине (или кобиле) од тридесет и кусур година може да буде ишта друго до педофилија?

 

Када је граница спуштена на 14 и да ли та граница важи без обзира колико је година другом партнеру?

 

za nije spika da je dete(16) proganjalo konjinu i dobrovoljno se upustilo u radnje, pa se onda mesec dana kasnije izjadao ocu i policiji, kao osvetu konjini?

Link to comment

za nije spika da je dete(16) proganjalo konjinu i dobrovoljno se upustilo u radnje, pa se onda mesec dana kasnije izjadao ocu i policiji, kao osvetu konjini?

 

Daj bre, čovek je naglasio dva puta da ne pita zbog slučaja već generalno.

 

Ali i ja sam čuo to što si ti sada naveo.

Link to comment

Jovanovic

 

Pise deteta. Postoji razlika izmedju deteta i maloletnika. Dete < 14, maloletnik >14. 

 

Moj odgovor se odnosio na Vinijevu pretpostavku 17-13, ukoliko govorimo o Goranovom slucaju on se verovatno tereti za dole navedeno.

 

 Prema dečakovoj verziji, incident se dogodio u četiri sata posle ponoći. Obojica su bili pripiti i glumac je u jednom trenutku poljubio dečaka. Ovaj ga ga je odgurnuo, ali je glumac tada seksualno iskoristio maloletnika, koji je nakon par minuta iz toaleta istrčao uplakan. Taj momenat je video jedan od svedoka, koji je to opisao policiji, piše Blic.

Link to comment

Moj odgovor se odnosio na Vinijevu pretpostavku 17-13, ukoliko govorimo o Goranovom slucaju on se verovatno tereti za dole navedeno.

 

 Prema dečakovoj verziji, incident se dogodio u četiri sata posle ponoći. Obojica su bili pripiti i glumac je u jednom trenutku poljubio dečaka. Ovaj ga ga je odgurnuo, ali je glumac tada seksualno iskoristio maloletnika, koji je nakon par minuta iz toaleta istrčao uplakan. Taj momenat je video jedan od svedoka, koji je to opisao policiji, piše Blic.

 

kako to misliš "tereti"? pa je l sad tužilaštvo krenulo preko blica da dostavlja optužnice?

braatee, ovo je takva psina, da ako ovo ne bude triger za razračunavanje sa medijskim ološem, onda i treba da skapamo u sopstvenom glibu.

Link to comment

Pa pretpostavka 17-13 se upravo na to što citiraš i odnosila. Taj od 13 se vodi kao dete, onaj od 17 se ne vodi, ali pošto je mala razlika onda se toleriše.

 

Prslin je pitao da li postoji nešto suprotno, da izrazito velika razlika u godinama bude otežavajuća okolnost, pa slučaj bude tretiran kao pedofilija iako se nije otišlo ispod age of consent. Srećom, rekao bih da to za sada postoji samo u sudovima tabloida.

 

Edit: @jovanovic

Edited by Weenie Pooh
Link to comment

 

Još jedna stvar, Goranovu trenutnu poziciju mogu da razumem, iz Biljaninog tvita naslućuje se šta se stvarno desilo.

 

znam da nije bitno, ali me samo malo zanima tvit.

 

je l' tuzio blic?

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...