Jump to content
Аврам Гојић

Srbija uvodi prinudni rad za nezaposlene

Recommended Posts

Dagmar

Pa da, ali ja sam siguran da ova odluka nije usmerena da oni nalaze posao visokokvalifikovanom kadru nego upravo obrnuto, da ljude sa najnizom strucnom spremom zaposle ne nekoj formi javnih radova, jer je to jedino sto ova vlast moze nekako da organizuje. Da ciste deponije, kopaju puteve i slicno. Mada bih pre rekao da ovo nema sanse da se ostvari u praksi jer trazi sinhronizaciju nekoliko drzavnih tela, ministarstva za socijalu i rad, centara za socijalni rad, javnih preduzeca (od kojih mislim da ona koja bi mogla ovo da funkcionalizuju zapravo jos i ne postoje)... Realno nema neke drame oko ovoga jer nece nikada zaziveti a za postojanje zakona mozemo da se zalimo mami ako je copy/paste necega sto postoji u Nemackoj. Mislim ko je lud da uvali hiljade nezadovoljnika i nemotivisanih mucenika Arapima pa da se kula strovali u Savu posle godinu dana zato sto su ovi krajcovali cement.

Ja msilim da ce da ih zaposle po svojim firmama i firmama svojih Bidza prijatelja, da tamo lepo zarade svoju socijalnu pomoc, a i da Bidza malo omori od placanja fantasticnih plata svojim radnicima. Sem toga, zamisli kako ce lepo da legne Bidzi kad uvede dvoje-troje socijalaca u firmu, pa krene da objasnjava radnicima kako treba da budu zahvalni sto primaju svoju mizeriju od plata jer eto ovi na birou rade za 50 evra mesecno isti posao.

A i za ciscenje deponija je ludilo da od nekog zahtevaju da to radi za 50 evra. To je posao sa visokim rizikom po zdravlje i trebao bi da bude placen i to maltene ko lekarski. Kad podignu socijalu (haha) na neku knkretnu vrednost, recimo bar 200 evra mesecno da neko moze da se hrani od toga mesec dana, onda bi eventualno smelida traze neki rad zauzvrat. Ovako, primaoci socijalne pomoci u Srbiji su u obavezi da se sto manje krecu i sagorevaju kalorije, i time razvuku nedovoljan kalorijski unos koji im socijala obezbedjuje, sto je u suprotnosti sa obavljanjem bilo kakvog rada.

Dagmar

ovo sa radom mukte je pokusano pre nekoliko godina, kao nadju ti neki posao mukte da se naviknes na radne obaveze. medjutim, desilo se to da su poceli da zloupotrebljavaju sistem pa su ljude slali da slazu robu na police u radnjama i slicno pa se neka riba dosetila da ih tuzi. zena trazila svoj posao, neki faks je zavrsila, nije bilo posla, pa joj odredili da slaze robu u paundlendu i ona odbila, kaze ne ostaje joj vremena da trazi posao u struci, od toga nema nikakve fajde kod trazenja posla, ne dobija odgovarajuce iskustvo a sto je najvaznije morala bi da dobije bar minimalac za posao koji obavlja. i dobila je na sudu pa su ukinuli to robovanje. nesto su prdeli da ce da se zale dalje, da menjaju zakon i slicno al su se ucutali, valjda su prihvatili da nema sanse da prodje. evo nadjoh neki clanak o tome.

http://www.independent.co.uk/news/uk/home-news/poundland-ruling-backtowork-schemes-in-disarray-as-nopay-placements-judged-unlawful-8491398.html

Toliko o tome! Hvala lepo.

Fins fleet

Ljudi mi juce mrtvi ladni pricaju o ovome i pricaju kako im je to prvi pametan potez.

Izgleda da u ovoj zemlji fakat ima ljudi koji zapravo misle da je u Srbiji najveci problem taj da ima ljudi koji nece da rade. Ovo ce im zapravo proci mnogo lakse nego bilo koje drugo sranje, zapravo ce jos zaraditi poene.

Ponekad pomislim da sam ja taj koji sam lud.

stoka

Uredba bi imala smisla kada bi se ispunila dva uslova:

- da u Srbiji iznos socijalne pomoći bude pristojniji, kao u državama od kojih su prekopirali ovo rešenje,

- da se korisnicima socijalne pomoći ponude poslovi isključivo u javnoj upravi, recimo u Vladi Srbije, u Vulinovom kabinetu, na primer ...

Edited by stoka

yolo

Nije meni problem u ovom sludjenom svetu sa kojim delimo ovu zemlju, jer je ovde stanje svesti takvo da mozes da im prodas bilo sta, ali bukvalno. Mnogo ali stvarno mnogo veci problem mi je sto ce oni za ovu odluku da dobiju pluseve u svakoj zapadnoj ambasadi u Beogradu i svakom telu EU koje se bavi inkluzijom i socijalom. Cak me zapravo ne bi cudilo da je draft uredbe napisalo (da ne kazem prevelo) neko od ovih posrednickih tela koje funkcionisu pri vladi. To je ono nasta zapadne diplomate misle kada ti off record kazu da mi pridajemo previse znacaja nebitnim stvarima kada kritikujemo Vucica i vladu dok oni rade stvari koje "sustinski" vuku Srbiju napred i ka Evropi. Kao ovo je sve kasljucanje koje su prosli mnogi kandidati, oni su malo nezgrapni u javnoj komunikaciji ali sustinski je sve odlicno jer je najvaznija orijentacija u sistemskom priblizanju EU legislativi i njena primena u praksi, kao i naravno kooperativnost oko Kosova i sa susedima. Tako da ce dobiti pozitivna brojanja i za ovo sranje.

gospa buba

Mada bih pre rekao da ovo nema sanse da se ostvari u praksi jer trazi sinhronizaciju nekoliko drzavnih tela, ministarstva za socijalu i rad, centara za socijalni rad, javnih preduzeca...

u pravu si, ali to im nece predstavljati prepreku, svako ce da uradi neshto bezveze, da se pokrije pred naredbodavcem (ne zakonom, nego blavorom koji im je doneo dobru vest), a onda ce da trube po novinama kako su svi problemi u toj oblasti resheni, te da srbiji moze da lakne, a za to vreme ce bilo kome ko je zainteresovan u poverenju govoriti kako u susednom ministarstvu nemaju nikakvu saradnju, jer niko ne podize slushalicu, pa ne mogu da saraduju. iz jedne druge oblasti, bila i videla. to moze da traje vekovima i da za to vreme neko dirinchi za dz. 

Ljudi mi juce mrtvi ladni pricaju o ovome i pricaju kako im je to prvi pametan potez.

Izgleda da u ovoj zemlji fakat ima ljudi koji zapravo misle da je u Srbiji najveci problem taj da ima ljudi koji nece da rade. Ovo ce im zapravo proci mnogo lakse nego bilo koje drugo sranje, zapravo ce jos zaraditi poene.

Ponekad pomislim da sam ja taj koji sam lud.

nea frke. za pochetak, na "neradnike" cemo nahushkati penzionere.

@harper. nemoj kevu. ja sam urlala proshle nedelje na starog oca kad mi je besno, u prolazu, promrsio da kod slobodana bar nije bilo nezaposlenih. pa shto meni besno majketi, dal sam ti ja dizajnirala sistem dok si ti shta??? pa jebemliti sunce izlapelo shto me trujesh radnim uchinkom rudnika kreka banovici zlatne 1960, radnom etikom i ko zna kojim sranjima, vec deset godina svaki put kad te vidim :lolol:. onda sam urlala na kevu shto slini shto se ja derem, jer da je bilo posla ne bi ti se dete potucalo po svetu 20 godina, shto bezeci od rata, shto bezeci od tog poslovnog izobilja. a onda sam shvatila da me gleda dvoje izbezumljenih staraca i da mi oni nisu nishta krivi. tuga poreskog obveznika 40+, kao takva :ph34r:

(jednom sam, jebote (!) branila lik i delo chedomira jovanovica, u pokushaju da dokazem ne znam vishe ni ja shta, a svakako njegovu sushtinsku nebitnost. posle dobila temperaturu, preteran je bio napor :lolol:)

Edited by gospa buba

Zhota

ista situacija.

juce kazem jednom coveku koji podrzava ovu meru: "nije resenje da se napada najveca sirotinja, vec politicari lopovi koji su i doveli do ovakve situacije", a on ce "i politicar je zanimanje. sto se ti nisi skolovao za politicara?"

da stvar bude jos gora, covek je nezaposlen.

Edited by Zhota

Dagmar

ista situacija.

juce kazem jednom coveku koji podrzava ovu meru: "nije resenje da se napada najveca sirotinja, vec politicari lopovi koji su i doveli do ovakve situacije", a on ce "i politicar je zanimanje. sto se ti nisi skolovao za politicara?"

75% ljudi koji zive u Srbiji zasluzuju jos i goru vlast i drzavu. Onih 25% regularnih mogu samo da gledaju i trepcu u cudu.

gospa buba

75% ljudi koji zive u Srbiji zasluzuju jos i goru vlast i drzavu. Onih 25% regularnih mogu samo da gledaju i trepcu u cudu.

75% ljudi koji zive bilo gde zasluzuju josh goru vlast i drzavu. samo ih treba dovesti u pravu situaciju, da izaberu.

ne bih se ogranichila na nas, za nas je situacija nepovoljna odasvud. shto naravno nije opravdanje, ali generalizacija moze da stoji. istorijski.

Edited by gospa buba

pacey defender

u okviru obeležavanja petog oktobra sam već izneo jedan predlog (ideju), da se glasačima naprednjaka natrljava nos za sva sranja koja vučić napravi. kreće sezona slava. pa eto, treba im direktno šuknuti na sledeći način:

- nego, bogamu, vidite li vi šta rade ovi vaši na vlasti?

- ? (nešto sere kako je bilo gore pod žutima)

- ćerka ti je nezaposlena, ali gledaj to sa vedrije strane; bar će biti u prilici da se ovim tvojima sa vlasti dokazuje da je vredna.

od sada, ključno u komunikaciji - "ovi tvoji na vlasti". 

yolo

Po kakvim se ti to slavama kreces, crni Pejsi?!

Zhota

75% ljudi koji zive bilo gde zasluzuju josh goru vlast i drzavu. samo ih treba dovesti u pravu situaciju, da izaberu.

ne bih se ogranichila na nas, za nas je situacija nepovoljna odasvud. shto naravno nije opravdanje, ali generalizacija moze da stoji. istorijski.

ne bih se ni ja ogranicio na nas, (pocetna pozicija je manje vise bila svuda ista), ali neka drustva ipak uvoze pamet, a druga se trude da je se sto pre otarase i prave od svojih gradjana sve goru i goru marvu.

halloween

Realno nema neke drame oko ovoga jer nece nikada zaziveti a za postojanje zakona mozemo da se zalimo mami ako je copy/paste necega sto postoji u Nemackoj. Mislim ko je lud da uvali hiljade nezadovoljnika i nemotivisanih mucenika Arapima pa da se kula strovali u Savu posle godinu dana zato sto su ovi krajcovali cement.

Tako će se braniti Vulin jednog dana, da je rovario neprijatelja iznutra i predlagao nesprovodive propise. A to ko je lud vidimo.

Izgleda da u ovoj zemlji fakat ima ljudi koji zapravo misle da je u Srbiji najveci problem taj da ima ljudi koji nece da rade.

+1000. Nema posla? Snađite se sami. Što bi rekli- budite kreativni.  To je ta promena svesti o kojoj govore.

gospa buba

Po kakvim se ti to slavama kreces, crni Pejsi?!

koliko sam dosad shvatila, samo ti i ja imamo nestandardne slave, kod tebe se tuku kulinari koji sos je bolji, a kod mene pankeri medju sobom oko nekog istorijskog pank dogadjaja koji se odigrao oko 1981-82, recimo ^_^

Edited by gospa buba

Braća Strugacki

ja idem samo na svoju slavu, za toliko sam se u životu izborio

a na toj slavi nemam sa kim da se svađam, jedini sam gost

• Create New...