Jump to content
Аврам Гојић

Srbija uvodi prinudni rad za nezaposlene

Recommended Posts

Đipalo Junuz

Ovo znači i da će svi zaposleni u centrima za socijalnu pomoć biti otpušteni jer će na njihovo mesto doći robovi? Štednja, bato, štednja.

(Ako je javno značajni mladi režiser tužio onomad forumaše i dobio u prvom stepenu mene bi streljali momentalno zbog ovoga što želim nekom...)

edit: ili je ova budaletina izjavila to po šefovoj instrukciji, pa će nakon nezadovoljstva javnosti™ šef na konferenciji za medije reći da sluša narod i da neće dozvoliti te mere, iako blablabla... Mora da se skrene pažnja javnosti bilo gde...

Edited by Đipalo Junuz

Malvo

ovo sa funkcionalne strane ne mora da bude toliko loše. hoću reći, ko do sad nije uvideo sa kakvim govnarima - ma oni nisu ni govnari, nego neki izraz koji još ne postoji, recimo "naprednjak" - ima posla, ovo bi mu moglo pomoći. voleo bih da im na dva dana uđem u glavu samo da vidim koji su to tokovi misli, kako njima ovakve stvari uopšte padaju na pamet, iz kog sloja svesti dođu. aj nekako i da razumem da hoće da im ljudi odrađuju stvari za džabe (a ne razumem, jer em je protivustavno, em blesavo misliti da će to dati bilo kakve opipljive rezultate, em zaposlenih koji to treba da rade ne manjka), ali da ko zna odakle idiot vadi priču o poplavama gde je država zakazala u potpunosti, taman kad je veći deo javnosti to počeo da zaboravlja, i to uz nadrealnu dozu bezobrazluka - ne mogu da razumem. ej, jebo te bog da te jebo, pa on mrtav ladan izađe i poruči da su za neorganizovanost nadležnih službi i skandaloznu reakciju države krivi oni koji primaju socijalnu pomoć!? i to potpuno ničim izazvan. pa da li je on lud, da li je apsolut bezobrazluka, da li mu je neopisivo dosadno u životu i ne zna šta će sa sobom, koji mu je?

Edited by Malvo

maximus

jel ima u srb da te, nakon sto si dobio welfare na npr. 6 meseci, pozovu npr. 1 mesecno da im dokazes da si aktivno trazio posao?

Muwan

Meni je najlepše u svemu ovome to što će EU i dalje nastaviti da šalje ohrabrujuće poruke Srbiji, izveštaji će biti generalno pozitivni, Maja Kocijančič će hvaliti napore i profesionalizam vlade i tome slično. Da ovi uvedu javna streljanja i logore smrti, EU bi ih i dalje podržavala jer su kooperativni po pitanju Kosova.

maximus

ispravka* vidim da nezaposleni primaju welfare 3-12 meseci zavisno od staza

steins

Nije ovaj zakon po sebi loš. Ali će njegova izvedba od strane ove vlasti biti katastrofalna. Ovo kalemljenje zakona čak i nije naprednjački trejdmark - i njihovi prethodnici su to isto radili. U praksi se to zavrsava na dva načina - ili se tiho povuče ili se prosto ne primenjuje.

halloween

Nadala sam se da je bio plan da se Vulin kao korisni idiot iscrpe povodom izmena ZOR i da će ga potom arhivirati. Ali, ne lezi vraže.

Što se tiče ovog propisa, to nije zakon već uredba, doneta na osnovu čl.80.st.4.Zakona o socijalnoj zaštiti.

Odgovornost za zadovoljenje sopstvenih životnih potreba
Član 80.

(1) Svako je odgovoran za zadovoljenje sopstvenih životnih potreba i potreba svoje porodice.

(2) Pojedinac koji je sposoban za rad, u smislu propisa o radu i o penzijskom i invalidskom osiguranju, odnosno u smislu propisa o profesionalnoj rehabilitaciji i zapošljavanju osoba sa invaliditetom, ima pravo i dužnost da učestvuje u aktivnostima koje omogućavaju prevazilaženje njegove nepovoljne socijalne situacije, odnosno u sprovođenju mera kojima se obezbeđuje njegova socijalna uključenost (u daljem tekstu: mere socijalne uključenosti).

(3) Centar za socijalni rad može zaključiti sporazum sa korisnikom materijalne podrške o aktivnom prevazilaženju njegove nepovoljne socijalne situacije, koji sadrži aktivnosti i obaveze korisnika, kao i mogućnost umanjenja i prestanka prava na materijalnu podršku u slučaju neopravdanog neizvršavanja obaveza iz sporazuma (u daljem tekstu: individualni plan aktivacije). [!] 

(4) Mere socijalne uključenosti propisuje Vlada.

(5) Izgled i sadržinu individualnog plana aktivacije propisuje ministar nadležan za socijalnu zaštitu.

Sadržaj Uredbe

Jedan od ključnih elemenata za sprovođenje je potpisivanje sporazuma sa korisnikom.

Edited by halloween

Zhota

ne znam sta se cudite i sta drugo ocekujete od ogoljene kapitalisticke ideologije. nadam se da ce gospoda antilevicari biti sasvim zadovoljni ovim planom. ionako je kraljevina bila svajcarska za sfrj, tako ono bese?

zez

Mislim da ovo nije ni zamišljeno kao pokušaj primene bilo kakvog rešenja. Ako i zaživi u praksi, namena će biti isključivo da se što većem broju ljudi ukine ili redukuje socijalna pomoć jer će im biti postavljani zahtevi koje fizički nije u stanju ispuniti, nezaposleni iz Apatina se uputi na edukaciju u Vlasotince na kojoj se ima pojaviti u roku od tri sata i tako to.

S druge strane, sve će se dodatno oporezovati i imaćemo dodatne namete na sve. Ali nema veze, već koliko 2016. (beše 2016?) živećemo bolje.

tako nekako, ali sustina nakaznosti i zla ostaje,

ne znam sta se cudite i sta drugo ocekujete od ogoljene kapitalisticke ideologije. nadam se da ce gospoda antilevicari biti sasvim zadovoljni ovim planom. ionako je kraljevina bila svajcarska za sfrj, tako ono bese?

nema ovo veze sa kapitalizmom, niti sa bilo kojim uredjenjem,

Zhota

kad razmislim, u pravu si.

my bad.

ToniAdams

nije paralela, ali po mom misljenju su nasi sproveli podjednako gnusnu stvar.

projekat prve sanse, gde su visokoobrazovani ljudi radili za po sto evra u firmama ciji su vlasnici kriminalci tajkuni.

a onda posle sest meseci bivali otpusteni, kako bi ih zamenila nova tura robova.

od tada mi je jasno da su ideologije kurac, da postojimo samo mi i oni.

Zhota

to je takodje ideologija.

ToniAdams

nije

ToniAdams

zhota opet u zhota modu :(

pici samo :)

• Create New...