Jump to content
Аврам Гојић

Srbija uvodi prinudni rad za nezaposlene

Recommended Posts

Аврам Гојић

Ovo je najdirektnije suprotno clanu 26 ustava.

apsolutno.

Аврам Гојић

Mrtav ozbiljan kazem da svakoga ko je glasao za ovu djubrad smatram licnim neprijateljem, ukljucujuci i moju kevu. Ne, vise me ne zanimaju nikakve price o ljudskoj gluposti, manipulaciji, tabloidima i slicno. Ko je glup i iz gluposti dopusta da nam ovakve protuve kao sto je Vulin kroje sudbinu neka crknu, ko ga jebe. Svako ko je glasao za ovu gamad mi je krvni neprijatelj.

plus milion. ovakvu mrznju nisam osecao ni u najdubljim ponorima devedesetih.

Edited by Грешни Василије

Kampokei

Ovo je najdirektnije suprotno clanu 26 ustava.

Ne znam sta tamo pise, ali mi je odmah cim sam video naslov palo na pamet da ovakva odvratnost nema sanse da nije u suprotnosti sa nekim clanom cak i ovakvog budjavog ustava.

Аврам Гојић

jasno da ne moze biti jasnije.

Zabrana ropstva, položaja sličnog ropstvu i prinudnog rada

Član 26.

Niko ne može biti držan u ropstvu ili u položaju sličnom ropstvu. 
Svaki oblik trgovine ljudima je zabranjen.
Zabranjen je prinudni rad. Seksualno ili ekonomsko iskorišćavanje lica koje je u nepovoljnom položaju smatra se prinudnim radom.
Prinudnim radom se ne smatra rad ili služba lica na izdržavanju kazne lišenja slobode, ako je njihov rad zasnovan na principu dobrovoljnosti, uz novčanu nadoknadu, rad ili služba lica na vojnoj službi, kao ni rad ili služba za vreme ratnog ili vanrednog stanja u skladu sa merama propisanim prilikom proglašenja ratnog ili vanrednog stanja.

Halvard

O, pa nije to ništa što se ne može rešiti. Uvede se trajno vanredno stanje i gotovo. I onako nam premijeru konstantno rade o glavi, a budući da je on država, sve je jasno.

Аврам Гојић

Obavezna mera lecenja koju izrice Centar za socijalni rad :mellow:

ovo je ludilo. jedino sud moze da izrekne obaveznu meru lecenja, na osnovu nalaza lekara. pravo na izbor medicinske nege je pitanje autonomije pojedinca. ova retorika je veoma bliska nacistickoj.

Uredbom se, napominje Vulin, ne podrazumeva isključivo radno angažovanje već Centri za socijalni rad mogu korisnike da upućuju i na edukacije, volontiranja, ali i na obavezne mere lečenja, ukoliko procene da je to neophodno.

General Ripper

Izgleda kao pokušaj primene  rešenja iz Velike Britanije,pritom uopšte ne vodeći računa o razlikama.

Englez na socijali može pristojno da živi i nije egzistencijano ugrožen,i to je način države da ga spreči da ostvari zaradu radeći na crno.

Srbin na socijali je na uveliko gladuje, smrzava se i stvarno je nezaposlen  jer nema jebenog posla za razliku od Britanije.

General Ripper

Obavezna mera lecenja koju izrice Centar za socijalni rad :mellow:

ovo je ludilo

Mislim da se to odnosi na narkomane i alkoholičare.To i ne mora da bude nužno loše.

Halvard

Mislim da ovo nije ni zamišljeno kao pokušaj primene bilo kakvog rešenja. Ako i zaživi u praksi, namena će biti isključivo da se što većem broju ljudi ukine ili redukuje socijalna pomoć jer će im biti postavljani zahtevi koje fizički nije u stanju ispuniti, nezaposleni iz Apatina se uputi na edukaciju u Vlasotince na kojoj se ima pojaviti u roku od tri sata i tako to.

S druge strane, sve će se dodatno oporezovati i imaćemo dodatne namete na sve. Ali nema veze, već koliko 2016. (beše 2016?) živećemo bolje.

Аврам Гојић

Mislim da se to odnosi na narkomane i alkoholičare.To i ne mora da bude nužno loše.

I alkoholicari i narkomani imaju nepovredivu licnu slobodu i pravo na zivot. obe stvari se ovom izjavom bacaju u blato.

uostalom, obavezna mera ne podrazumeva odvlacenje u Drajzerovu na prinudnu terapiju (sto je samo po sebi nemoguce jer je dobrovoljnost sine qua non lecenja bolesti zavisnosti) vec stavljanje bolesnika pred izbor - prihvatite terapiju ili crknite od gladi. to nema uporiste u zakonima ove zemlje.

Аврам Гојић

Mislim da ovo nije ni zamišljeno kao pokušaj primene bilo kakvog rešenja. Ako i zaživi u praksi, namena će biti isključivo da se što većem broju ljudi ukine ili redukuje socijalna pomoć jer će im biti postavljani zahtevi koje fizički nije u stanju ispuniti, nezaposleni iz Apatina se uputi na edukaciju u Vlasotince na kojoj se ima pojaviti u roku od tri sata i tako to.

S druge strane, sve će se dodatno oporezovati i imaćemo dodatne namete na sve. Ali nema veze, već koliko 2016. (beše 2016?) živećemo bolje.

Ili ce raditi fizicke poslove od posebnog interesa za lokalnu zajednicu. One poslove za koje se do sada morao izdvajati novac.

Utvara

Ovo stvarno podseća na dikensovsku Veliku Britaniju. Znači ne Help to Work Scheme, nego work relief programi kada je udarila velika glad u Škotskoj.

Umesto da daju ljudima da jedu, davali su im da rade teške fizičke poslove na 1600 kalorija dnevno. To je bio kao "relief".

urkozamanje

Ja bih da iskoristim priliku za zelje i pozdrave:

Crknite svi u govnima mamu vam jebem!! I jos jednom, jebem vam mater glupavu i pokvarenu. Nadam se da ce vas i ovaj, ovako izmucen narod kad tad nahraniti govnima za sve ovo. Stoko bolesna, glupava i seljacka.

Evo i javno cu reci: kakva god akcija ili pokret koji bi se organizovao da spere ova govna i psihopatu koji ih vodi, imate PM.

urkozamanje

Eraserhead

Nije da pravi neku razliku ali da li bi to bili poslovi u privatnim firmama ili na nekim drzavnim projektima?

• Create New...