Jump to content
IGNORED

A1


vorda

Recommended Posts

pa i pesma je prevaziđena kao forma nedavno sam čitao nekog baju iz spotifaja mislim koji se žalio da mušterije u nekoj stravičnoj cifri tipa 60% ne puštaju stvari do kraja i cela industrija je u panici jer ne znaju da li će za 10 15 godina muzičari uopšte biti potrebni i ko će da ide na koncerte i kupuje muziku i kako će uopšte da izgleda sve to i da ćemo svi umreti  :fantom:

Link to comment

pa i pesma je prevaziđena kao forma nedavno sam čitao nekog baju iz spotifaja mislim koji se žalio da mušterije u nekoj stravičnoj cifri tipa 60% ne puštaju stvari do kraja i cela industrija je u panici jer ne znaju da li će za 10 15 godina muzičari uopšte biti potrebni i ko će da ide na koncerte i kupuje muziku i kako će uopšte da izgleda sve to i da ćemo svi umreti  :fantom:

naravski da ne pustaju do kraja, kad slusaju bizeticku i slicna sranja.

 

kad ce tvoja ploca vise?

 

izvini Vorda, usrasmo ti topik.

Edited by Lancia
Link to comment

pa i pesma je prevaziđena kao forma nedavno sam čitao nekog baju iz spotifaja mislim koji se žalio da mušterije u nekoj stravičnoj cifri tipa 60% ne puštaju stvari do kraja i cela industrija je u panici jer ne znaju da li će za 10 15 godina muzičari uopšte biti potrebni i ko će da ide na koncerte i kupuje muziku i kako će uopšte da izgleda sve to i da ćemo svi umreti  :fantom:

 

Pa niko neće ići čak ni na koncerte - dolazi doba Panasoninga™ ili Ball starki™ - ići će se u kafane da se tamo napija, a kaver bendovi će svirati hitove koje znaju svi (Fil Kolins, pozna Tina Tarner i takve stvari). Za to vreme će pravljenje muzike da bude jeftino i svako će moći sebi da pravi muziku kakvu voli, uz veoma malo umešnosti.

 

 

naravski da ne pustaju do kraja, kad slusaju bizeticku i slicna sranja.

 

kad ce tvoja ploca vise?

 

izvini Vorda, usrasmo ti topik.

 

Teško da se doris sluša na spotifaju. Tamo će češće da se nađu neki Black Keys, na primer, čija dva poslednja albuma i zvuče tako da može da im se posveti 30 sekundi po pesmi.

 

Da, usrasmo stvarno, a mogao je da to bude jedan potpuno originalni topik gde će ljudi da postuju spotove sa jućuba.

Link to comment

Pa niko neće ići čak ni na koncerte - dolazi doba Panasoninga ili Ball starki - ići će se u kafane da se tamo napija, a kaver bendovi će svirati hitove koje znaju svi (Fil Kolins, pozna Tina Tarner i takve stvari). Za to vreme će pravljenje muzike da bude jeftino i svako će moći sebi da pravi muziku kakvu voli, uz veoma malo umešnosti.

 

 

 

Teško da se doris sluša na spotifaju. Tamo će češće da se nađu neki Black Keys, na primer, čija dva poslednja albuma i zvuče tako da može da im se posveti 30 sekundi po pesmi.

 

Da, usrasmo stvarno, a mogao je da to bude jedan potpuno originalni topik gde će ljudi da postuju spotove sa jućuba.

jbg Kobni, tezak si fatalista, ne znam te takvog. doduse, za ovo boldovano si nazalost u pravu.

Link to comment

Drugari, opušteno, samo vi udrite... A što se tiče teme, moje skromno mišljenje je da je zaista bitno koja pesma otvara album ( mislim da će albumi opstati u godinama koje dolaze, pa i decenijama ali da ne idemo u off topic) jer odličnom pesmom (ili hitom, što da ne) slušalac će spustiti gard i pružiti šansu ostatku albuma. Naravno, treba dodati i da pored 1. pesme, većina muzičara pri određivanju redosledu pesama na albumu, najviše pažnje obraćajui koja je pesma na A3, iz ne znam kog razloga ali i A3 je nekad i bitnija od A1.

Enivej, da ne smaram nego da pretvorimo ovo u još jedan jućub topić...

 

https://www.youtube.com/watch?v=KFXtwNLR2xE

 

(malo đidam, nije ovo baš prva na albumu ali sa introm čini celinu)

Link to comment

npr. my bloody valentine - she found now [2013]

mislim da ce me ta noc kada se album pojavio na internetu pratiti sve do starosti [ako je budem doziveo] dugo ocekivani album se pojavio na internetu, wow kakva sreca! odem da zalijem sve to alkoholom i ne odvajam se od prve stvari jer mi se posle prvog/drugog slusanja uvukla u kosti. nisam imao pojma na sta ce da lici ovaj album, osim toga da kevin shilji oko produkcije, sto me je jos vise nadrazilo. sa druge strane, sama cinjenica da pratim nesto sto je bilo vrlo vazno u mojoj mladosti preko interneta, i citam live komentare je imalo jedan vid bizarnosti u smislu... "odakle svi ovi ljudi!?" do "ja sam jako bio usamljen u vreme kada sam slusao mbv!" sto se konkoretno ovog albuma tice, i te kako mi je vazna a1. taj sentiment i sve sto je obuhvatalo tu noc i tu jednu stvar je ostavilo traga u smislu da cu pamtiti to vece/noc. 

 

 

 

 

 

edit: neka bude jedna a1 za jedan post

Edited by hoffnung
Link to comment

the disease believes to push away normality

alone with virtue what's there left to do

a virus threads poetry written time dogmatically

 

Edited by DarkAttraktor
Link to comment

Evo da ne idemo u daleku prošlost.

 

 

2014. Ne može svežije.

 

Fenomenalno otvaranje i taman znaššta te očekuje do kraja. Red standardnog prašinarenja, red gitare što "cepa vazduh na vodonik i kiseonik", red 80ih, pomenutih springstinovskih. Udara kao bolesni semafor

Edited by McCabe
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...