Jump to content
IGNORED

Električni roštilji, need help.


Mil@n

Recommended Posts

Hteo bih da kupim nešto a hitno mi treba za sutra uveče. Ne bih da kupim neko njesra od onih što ispeku ćevap za pola ure.

Dajte neki predlog ili iskustvo šta valja, po mogućstvu da daje što bliži feel pravom... Pogledao sam za sada tehnomaniju, i ništa više, sad ću da gledam..

 

Ploča ili rešetke? 

 

Ovo mi deluje ok, mada nisam nikad pekao na ploči, pojma nemam na šta to liči...

 

http://www.tehnomanija.rs/rostilji-i-grilovi/delonghi-gril-bg-41.html

 

Dao bi i do 50 jevreja, samo da znam da valja, ipak se to dugo koristi a na roštilju se ne štedi.. :)

Link to comment

imam takvu plochu, slichnu samo gorendze, pola ravno pola prugasto. ali mi pechemo samo tikvice i povrce na tome, ne znam nishta o mesu.

 

umem da kazem da se ploche generalno (a iz iskustva) vrlo lepo i lako odrzavaju.

Link to comment

imam takvu plochu, slichnu samo gorendze, pola ravno pola prugasto. ali mi pechemo samo tikvice i povrce na tome, ne znam nishta o mesu.

 

umem da kazem da se ploche generalno (a iz iskustva) vrlo lepo i lako odrzavaju.

 http://www.tehnomanija.rs/rostilji-i-grilovi/gorenje-rostilj-tg-2300-b.html

Sličan ovom po izgledu, Filipsov, ima moja koleginica i vrlo je zadovoljna. Treba uzeti ovakvu ploču, pola rebrasto- pola ravno i narvno što veće snage.

Link to comment

imam ja neki skuplji gorenje. što se tiče brzine isti kurac kao onaj turski sa otvorenim grejačem ispod žice. razlika u ceni 3.5 soma dinara, pa ti vidi.

ovo što kaže haloween da je dobro pola ploča, pola rebra je tačno. samo taj model je u odnosu na ovaj sa grejačem i žicom meni bilo mnogo teže očistiti kasnije... pogotovo ako ne pereš redovno, onda si baš najebao sa pranjem.

 

roštiljao sam 2 sezone na terasi.

Edited by Ravanelli
Link to comment

Čišćenje mi nije prioritet tj brzina istog pošto ću kontam jedno dva puta mesečno da ga razbacim, pa nije problem i da se malo duže zlopatim sa njim.

Samo je bitno da ljudski peče i da je ukus što bolji. 

 

Taj gorenje mi deluje ok a snage je 2300w. 

 

Što je dobra pola pola ploča?

Link to comment

Elektricni rostilj je zamisljen za kucu a ne za terasu. Na primer mozes da dovedes neku cusi na romanticnu veceru i da joj na stolu ispred sebe grilujes tikvice i halumi sir koji kontrolises jednom rukom dok joj trpaš drugu u ćicega. Win-Win!

Link to comment

Elektricni rostilj je zamisljen za kucu a ne za terasu. Na primer mozes da dovedes neku cusi na romanticnu veceru i da joj na stolu ispred sebe grilujes tikvice i halumi sir koji kontrolises jednom rukom dok joj trpaš drugu u ćicega. Win-Win!

 

Kako aman za kuću, da imam kuću, napravio bi neki ovakav fenseraj, malo veće površine i verovatno otvoren. 

 

cottage-home-barbecue.jpg

 

Složićete se da ovo nije baš praktično za terasu. Ne znam, meni logika govori da je elektrika više za stan. Pre svega jer nema potrebe za paljenjem vatre. 

 

Sutra ću da obiđem lokalne dilere kvazi tehnikom, pa ću da vidim sa čime ću da završim u posedu. 

Link to comment

kad sam napisao da je za kucu nisam mislio na kuca vs stan, nego za unutra, indoors. 

naravno da el.rostilj moze da se koristi na terasi, samo napred

ja doduse kao ludak umem da raspalim cumur u svoja 2.5m2 na terasi ali to vam i nije neka preporuka.

savet od mene je da ti jedini sustinski kriterijum bude lakoca ciscenja, najbolje je ako mozes da ga posle upotrebe rasklopis i tu plocu gurnes u masinu za pranje sudova. sve ostalo je nebitno, da li je ravna ploca ili ima rebra, posle nekog vremena te vise nece zanimati da li ce ti biftek i tikvice imati one paralelne spaljevine od pecenja ali ces sizeti od ciscenja pogotovo ako je neki teflon koji se lako osteti

Edited by gazza1
Link to comment

Elektricni rostilj je zamisljen za kucu a ne za terasu. Na primer mozes da dovedes neku cusi na romanticnu veceru i da joj na stolu ispred sebe grilujes tikvice i halumi sir koji kontrolises jednom rukom dok joj trpaš drugu u ćicega. Win-Win!

ne ide baš tako.

 

ja sam koristio 3-4 puta nedeljno van zimskih meseci, u toku radnog dana najčešće kada dođem sa posla. e onda mi treba nešto da spičim na brzinu. razlog čestog korišćenja je bio što hrana na roštilju > hrana na šporetu

dakle male porcije i na brzinu. teško da će ti to ići sa raspaljivanjem vatre i čekanjem.

 

drugo lokacija - stambena zgrada u centru sa terasom od 20kvm, polovično pokrivenom. ne bih mogao toliko da raspaljujem često jer bi mi neko od komšija radovao majku. 

 

vikendom sam pravio za više ljudi često ali to je uspevalo da se uradi kako treba, pogotovo kada sam pravio ribu.

 

e sada riba. to je ono jedina stvar gde električni može prići regularnoj roštiljčini. drugo ribarnica mi je bila na 50m, na pijaci. a ja sam obe sezone odvaljivao ribu.

 

---

 

jedini problem je kada se pravi žurka. tu bi isukao oba roštilja (da imao sam i taj sa otvorenim grejačem za 2.5k i gorenje za 6+k) i proveo makar sat, sat i po samo nad roštiljem, što je žešće cimanje.

Edited by Ravanelli
Link to comment

savet od mene je da ti jedini sustinski kriterijum bude lakoca ciscenja, najbolje je ako mozes da ga posle upotrebe rasklopis i tu plocu gurnes u masinu za pranje sudova. sve ostalo je nebitno, da li je ravna ploca ili ima rebra, posle nekog vremena te vise nece zanimati da li ce ti biftek i tikvice imati one paralelne spaljevine od pecenja ali ces sizeti od ciscenja pogotovo ako je neki teflon koji se lako osteti

nije baš jedini, ali kasnije je ispao bitan. ja sam svoje roštilje retko čistio, nisam imao makinu za sudove i to je bilo žešće jebavanje sa mašću kasnije (Axel Sgrasso je najbolje radio posao).

zajebano kod električnog je što se ne pere samo ta ploča. imaš ispod onu tacnu gde curi mast, koju moraš isto prati. plus se mast da razleteti po ostatku roštilja i ako budeš uzimao te fancy čistićeš posebno i taj kontrolor za grejač. meni je kada sam se preselio trebalo oko sat vremena da to sve očistim kako treba i morao sam ribati kupatilo  :isuse:

Edited by Ravanelli
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...