Jump to content
IGNORED

SUPERHEROES - because we need them


Sludge Factory

Recommended Posts

On 19.12.2021. at 0:00, goofs said:

Au Spajdermene :ziga: trk u bioskope, ne citajte nista, ne otvarajte internete, ne gledajte trejlere

 

  Hide contents

Film je jedno dzinovsko uskrsnje jaje i radi taaaakooo dooobrooo. Fckin Marvel ume da zamesi pitu ako mu pokazes sta zelis da jedes, a mislim da im je Sony pokazao i pripremio teren sa "Spider-Man: Into the Spider-Verse".

Odakle krenuti, tri Spajdermena, lol, zajebancija na onaj meme, na background price, bro-momenti, ono kad Jamie Foxx kaze da je mislio da je ovaj crnac (Miles Morales), onaj momenat kad Garfield-Spiderman spasi MJ onako kako je izgubio Gwen, i kad mu Tobey govori da je "amazing" posto je iz filma "Amazing Spider-Man", oni komentari da se ovaj borio sa crnim-sluzavim vanzemaljcem, a ovaj sa Rusom u masini nosoroga ( :lol: )...

 

Dobili smo i novu "uncle Ben" scenu, Tom Holand je bio odlican, Alfred Molina i James Woods sjajni, ovaj Electro sije onog Electra za sedam kopalja.

 

Daredevil!!! Matt Murdock upada u MCU, prejebno dobro, ne znam koje filmove sve imaju u najavi i gde bi mogli da ga uglave, ali se nadam skorom pojavljivanju.

 

Post-credits scena, Venom i DANI ROJAS :ziga: 

 

Generalno ne volim te multiverse zajebancije i ne svidja mi se kuda Marvel vodi pricu za, pretpostavljam, novog Tanosa i nove Avengerse, ali ovaj film je bombona, s tim da me zivo zanima kako ce da legne kod publike koja nije gledala starije filmove.

 

 

Гледао у биоскопу прошле седмице, одличан је био :ziga:

Link to comment
  • 4 weeks later...

Peacemaker finale :smiley_hail:

 

Da ne ponavljam hvalospeve, najbolja superherojska serija ikada, usudio bih se reci bolja i od "The Boys", cistih 10/10, a uz to i svi ovi sa ove liste moraju da skinu sebi po poen, glupi Marvel.

 

Najavljena je i druga sezona, James Gun ce je i pisati i rezirati, hold your breaths. Nadam se da ce da snime novu spicu po istom fazonu, jedva cekam.

  • +1 2
  • Hvala 1
Link to comment
3 hours ago, goofs said:

Peacemaker finale :smiley_hail:

 

Da ne ponavljam hvalospeve, najbolja superherojska serija ikada, usudio bih se reci bolja i od "The Boys", cistih 10/10, a uz to i svi ovi sa ove liste moraju da skinu sebi po poen, glupi Marvel.

 

Najavljena je i druga sezona, James Gun ce je i pisati i rezirati, hold your breaths. Nadam se da ce da snime novu spicu po istom fazonu, jedva cekam.

 

Nije mi bolja od prve sezone Boysa, ali close, close second :) Cena bog

Link to comment

A moguce da sam ja "recency biased" :) fazon sa Boysima (kao i onaj Invincible, pa i Umbrela Academy) je sto to nisu mainstream stripovi, oni da bi uopste dosli u razmatranje za ekranizaciju moraju da imaju jako dobru pricu i interesantan scenario.

 

S druge strane, ovo su Marvel i DC, bilo sta da izbace nosice neku tezinu, pa imaju prostora da budu lenji i nekreativni. Tek nakon odgledanog Peacemakera kapiram koliko su one Marvel serije hrpa propustenih sansi i sablonskih realizacija.

 

I jos jedan veliki plus za Guna po meni ide na racun gender/race varijariteta, ubacili su lez lika na tako prirodan nacin, bez usiljenosti, cak i sa par nekih posalica. Pa i ova dvojica su valjda biseksualni ili sta vec, nejasno je i odlicno je sto je nejasno jer nije bitno. To je ono sto volim da vidim.

 

Link to comment
  • 3 weeks later...

the batman je za početak pravi film, što ga odmah stavlja u drugi koš u odnosu na marvelove luna-parkove (da parafraziram martija), koje ja lično i dalje rado gledam ali ne mogu se praviti da ne ispare iz mozga posle 3 dana i da imaju ne znam kakvu vrednost.

 

e sad, i joker je pravi film ali je pravi krš film. the batman srećom nije, već je vrlo dobar pravi film. kompletan casting je odličan, mešavina finchera i batmana u gothamu u kojem uvek pada kiša i nikad ne sviće dan je ko poručena za mene, sam gotham je prikazan najbolje ikad, atmosferu mož nožem rezati. za moj ukus je sve ovo baš bombona, i rado ću ispratiti buduće reevesove uratke u ovom univerzumu (spominju se i filmovi i serije). ali je pola ekipe sa kojom sam gledao fino ishejtovalo, pa ono, možda i nije za svakog, šta znam...

Edited by Pokojni Ruxin
  • +1 4
Link to comment

a peacemaker je naravno super, šarmantan i vrlo tight kao sve što gunn radi.

 

ali za moje pare su i the boys i invincible ostavili jači utisak u prvoj sezoni.

Edited by Pokojni Ruxin
Link to comment

Odličan je Betmen. Jeste da nema Brus Vejna i da je pauza na pola potpuno nepotrebna ali se sve nadoknadi atmosferom i Gotamom. Čak je i negativac poprilično dobar. Definitivno je od svih Betmena ovaj najutemeljeniji u stvarnosti i prikazuje više tu detektivsku stranu Betmena.

  • +1 3
Link to comment
10 hours ago, Pokojni Ruxin said:

the batman je za početak pravi film, što ga odmah stavlja u drugi koš u odnosu na marvelove luna-parkove (da parafraziram martija), koje ja lično i dalje rado gledam ali ne mogu se praviti da ne ispare iz mozga posle 3 dana i da imaju ne znam kakvu vrednost.

 

e sad, i joker je pravi film ali je pravi krš film. the batman srećom nije, već je vrlo dobar pravi film. kompletan casting je odličan, mešavina finchera i batmana u gothamu u kojem uvek pada kiša i nikad ne sviće dan je ko poručena za mene, sam gotham je prikazan najbolje ikad, atmosferu mož nožem rezati. za moj ukus je sve ovo baš bombona, i rado ću ispratiti buduće reevesove uratke u ovom univerzumu (spominju se i filmovi i serije). ali je pola ekipe sa kojom sam gledao fino ishejtovalo, pa ono, možda i nije za svakog, šta znam...

 

Kako bi ocijenio film, Lješnjak™, Howe, Brendan ili Pep?

Link to comment
7 hours ago, ArleKino said:

 

Kako bi ocijenio film, Lješnjak™, Howe, Brendan ili Pep?

 

brendan od pep, ali ovih mojih par redova vredi više od bilo kakve reduktivne ocene :fantom:

Edited by Pokojni Ruxin
Link to comment
  • 1 month later...
On 30.4.2022. at 16:18, DrIlic said:

Za one koji su pratili Arrowverse: The CW otkazao Batwoman i Legends of Tomorrow. Obe serije imaju nedorecen kraj.

 

Kakvi džukci. :isuse:

 

Da nema kakve šanse da LoT bude zamotan u Flashu?

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...