Jump to content
IGNORED

SUPERHEROES - because we need them


Sludge Factory

Recommended Posts

 
 
 
 
Spoiler

Inace je zanimljivo da u bolnici Nes Bridzis ima ranu na istom mestu gde je Anglea ubola napadaca. Sad mozda je slucajno a mozda i nije.

 

A kad smo kod dece, kontam da je onaj matori sa trema, otac od nadarenog klinca sa sprata iz neke super herojske romanse njega i Angele.

 

Link to comment

Meni se dopada Watchmen za sad, s tim sto je kritika iz teksta koji je linkovao variola sasvim na mjestu - malo circlejerk™ po referencama na strip, malo koristimo brend™ stripa da guramo novu pricu koja se mogla jednako zvati i Rasne tenzije u danasnjoj Americi, itd.

Sto je fora sa Jeremyem Ironsom me za sad najvise tangira, dje je, o kojem radu radi sa ovom poslugom, je li on uopste Veidt...

Link to comment
17 minutes ago, *edited by mod said:

On je Veidt a kontam da mora biti povezan sa Konjicom jer ipak serija ima 9-10 epizoda pa tesko da ce da je rasplinu na dve toliko razdvojene radnje.

 
 
 
 
Spoiler

U prvoj epizodi se vidi u novinama da je Veidt mrtav ?

Tako da je ovo možda neki klon, jer on i živi sa nekom gomilom klonova 

 

Link to comment

Sumnjam da ce se sve zavrsiti na jednoj sezoni.
 

Spoiler

 

Irons jeste Veidt, mozda je klon (jos 80ih se bavio kloniranjem kada je stvorio onoga risa) ili se njegova prica ne odvija u istom vremenu (ta vest da je mrtav). Ovo drugo mi je cak logicnije jer vidimo da klonovi posluge nisu bas savrseni (potkovicom da sece kolac, paradajz sa drveta izgleda nije bas pravog ukusa). U stripu takodje Veidt pominje 7.konjicu u jednom intervjuu: "Ja vidim drustvo XX veka kao neku vrstu trke izmedju prosvetljenja i izumiranja. U jednoj kolovoznoj traci imate cetiri jahaca apokalipse... Q:... a u drugoj? A: Sedmi konjicki puk. (smeh). 
Inace, ova posluziteljka - Erika Manson (Marionette) postoji kao lik u stripovskom "nastavku" Doomsday Clock gde nju i muza joj Veidt vadi iz zatvora i uzima za pomagace u trazenju Dr.Manhattna. 
Serija je zato mozda gledljivija onome ko nije strip ni citao ili  malo zna o njemu jer u suprotnom obraca paznju na tako neke detalje koji se lako mogu ispostaviti nebitnim. Meni je i dalje najproblematicnije ono sto sam vec pominjao, ta alternativna sadasnjost sa tako postavljenim medjurasnim odnosima uz pozivanje na Tulsu 1921. Ovo naravno ako se serija zove Watchmen i oslanja na strip gde u radnji od pre 30 godina nema naznaka ovakvih odnosa. Ograda moze biti jos jedna, naime mi jos ne vidimo da li je situacija ista u celoj USA ili je to specificnost podrucja masakra. Opet, nelogicno mi je to da samo u tako maloj sredini, gde se svi poznaju, imamo maskirane i policajce i "superheroje".

Malo sam "udavio", serija me je podstakla da se ponovo vratim stripu a onda postanem jos sumnjicaviji kako ce se sa svim tim "zaplitanjem", u koje se Lindelof po obicaju upusta, na kraju izvuci i smisleno privesti pricu kraju. Sudeci po ranijim uradcima, tesko, no, svakako ce objektivnija ocena biti nekih manje "opterecenih"  :rolleyes:

 

 

Link to comment
  • 1 month later...

Krenula Kriza - petodijelni crossover Supergirl, Batwoman, Arrow, Flash i Legends of Tomorrow.

 

Već u prvom dijelu

 

Spoiler

Oliver Queen - Arrow gine spašavajući Zemlju 38. Način umiranja - žrtvovanje da bi se evakuisali ostali - podsjeća uveliko na Robina Hooda, australsku seriju iz osamdesetih sa Michaelom Praedom u glavnoj ulozi. U toj seriji Praedov Robin se žrtvuje za Marion i ostale tako što im čuva odstupnicu (u stvarnosti je Praedu guzica zinula za Hollywoodom što mu se brzo obilo o glavu).

 

Link to comment

Ja odgledao prvu, ovi serijali su odavno otisli dodjavola, umesto da ih pogase sve, oni nakrcavaju jos.

 

Najvise sam Arrowa gledao, i otprilike po evoluiranju te serije se moze videti pravac kojim sve idu. Arrow je krenuo kao dosta mracna serija, rodjenje Olivera Kvina, Lijan Ju, pakleno ostrvo, purgatory. Par sezona kasnije sve je postalo romanticna sapunica, a Lijan Ju je banja u koju ljudi odlaze po potrebi da malo odmore mozak i treniraju. Jos su i krenuli sa forsiranom diverzifikacijom, pa je super-heroj postajao bilo koje celjade starije od 12 i malo usputnog blejanja u teretani, onaj gej crnja je nesto najbesmislenije sto sam video u zivotu na TVu.

 

E, nakon toga dolaze i sciency-techy-mambo-jambos, razbacivanje nekih random nerdy termina kako bi sve delovalo ozbiljno i zajebano. A usput se pojavljuje i univerzalni reply svih lenjih pisaca - "he stopped me with his magic". Pa mrs u tri lepe, ne budi lenj nego napisi nesto smislenije od toga.

 

Ekser na kovceg je kad su presli sa lokalnih nedacja i krimi akcija na globalne pretnje, pa jos multiverse globalne. To sa ovako zbrzanim pisanjem i malim budzetom nikad nije dobra ideja. Za dobar primer pogledati ovu prvu epizodu i evakuaciju sa Supergirl Zemlje, hilerijus.

Neverovatno mi deluje da je sve ovo proizvod necega sto ima likove Supermena i Supergirl, Arrowa i Flasha, uz nepresusan izvor stripskih podlozaka, toliko vec ispricanih prica i toliko prostora da se napravi nesto dojajno, u skladu sa mogucnostima TVa i budzetom. 

Link to comment

Па све CW серије су суперхеројске сапунице. Нпр Готамових пет сезона по 24 је ладно могло да се сведе на одличне двије-три сезоне по 10 епизода.

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...