Jump to content
IGNORED

SUPERHEROES - because we need them


Sludge Factory

Recommended Posts

yep

 

 

punisher je odlican. druga sezona jos jaca od prve. 

luke cage casting do jaja al ga usrase sa melodramom. daredevil...ah...scene sa d’onofriom su bile sjajne, ovo ostalo kao okej. 

 

fali mi nesto poput almost human. 

Link to comment

Zanimljiva prva epizoda, jasno je da će biti internet plača i kuknjave i to sa i bez gledanja.

E sad šta će da bude od serije kada se slegne prašina na kraju sezone, to ćemo tek da vidimo.

Inače sam strip čitao dosta davno, film gledao dva puta ali je i meni malo nepoznato ovo okruženje i okolnosti, za početak koliko je ovo godina nakon filma? Ali nadam se da su nam spremili bar dve flashback epizoda da to dovedu u red.

Sent from my H3213 using Tapatalk

Link to comment
15 hours ago, *edited by mod said:

Inače sam strip čitao dosta davno, film gledao dva puta ali je i meni malo nepoznato ovo okruženje i okolnosti, za početak koliko je ovo godina nakon filma?
 

Normalno da su ti nepoznati okruzenje i okolnosti kada sa stripom veze nemaju. Prakticno je samo ime uzeto (i ono sto to "ime" sa sobom nosi) jer je normalno da je genijalcima koji uspeju da osmisle ovako originalnu pricu tesko posle toga baviti se i naslovom.  Radnja se inace (u stripu, valjda i u filmu) desava 80-ih godina, u seriji 2019. inace, evo i nekih ovdasnjih reakcija

Link to comment
On 21.10.2019. at 16:00, Bujodrag said:

A hvaljeni Punisher me je razočarao. 

Oni su bre superheroji. Šta me zanimaju njihovi identitetski problemi i moralne dileme. 

Hoću da gledam kako se ponašaju onako kako priliči super herojima: superherojski.

 

Djesiki se to može oprostiti jer voli da šljoka pa je kul.

 

Па и не, за Панишера се тешко може баш рећи да је суперхерој.

Link to comment
3 hours ago, Host said:

Veze sa originalnim predloskom su nedvosmisleno prikazane. Moore je takodje preuzimao tudje likove i slobodno ih tumacio, tako da tu ne vidim problem.

Da, veze  su prikazane vec samim naslovom, ono ostalo bi pre moglo proci kao simpaticni omazi ili easter eggs, posto je irelevantno (bar za sada) za radnju serije. Lik koji postoji i u stripu mogao bi biti ta neka bitnija poveznica ali takođe, po viđenom naročito, i prostor za Lindelofove svakakve dalje manipulacije. Glede Moora, citiracu Dejana Ilica

Quote

Neko bi sad s pravom mogao reći da ni Mooru nije strano preuzimanje tuđih priča i karaktera te njihovo izvrtanje naglavce. Dobro znamo da se Moore proslavio upravo temeljnim transformacijama, na primer, Miriklmena ili grandioznog Stvorenja iz močvare. Ali, on to radi s velikim poštovanjem prema delu svojih prethodnika. Umesto da njihov rad poništi svojim, on mu dodaje slojeve značenja i čini ga zanimljivijim. Kada se prve epizode „Miriklmena“ pročitaju ponovo iz perspektive koju je postavio Moore, one prestaju da budu naivne priče za decu: to su sad fantazmagorični imaginariji osoba podvrgnutih demonskom eksperimentu.

Ono sto mi je isto problematicno je taj momenat "skretanja" u alternativnu stvarnost. Sam pocetak prikazuje desavanje od pre 100 godina koje nam se valjda sugerise uzrokom trenutnih medjurasnih odnosa. Pri tome, u stripu cija se radnja desava 35 godina ranije, koliko se ja secam, nista slicno se ne desava na tom planu. Svesno ili ne, ovde se znaci raskida jos jedna veza sa stripom.
No, tek je sve pocelo, gde ce zavrsiti ostaje da se vidi.

Link to comment
2 hours ago, Cane Vukic Prebranac said:

 

Па и не, за Панишера се тешко може баш рећи да је суперхерој.

 

 

Tačno. Nema neke super sposobnosti kao ja i ostali iz Marvel i DC svemira ali ga smeštaju tamo.

 

Doduše, čini mi se da je glumac bio prilično dobar što se glume tiče.

Link to comment

Odgledao prvu epizodu. Deluje da je radnja  serije kao nastavak stripa. U novinama se vidi da je jedan od nadziraca mrtav, minutasi su postali serija (sto je I logicno jer du stripu bili strip)...

Na momente deluje kao parodija (panda npr), ali cu svakako gledati dalje. I generalno je lepo srati po rasistima

Link to comment

Druga je malo usporila. doduse kontam da je u Americi dosta glava prokljucalo u prvih 10ak minuta :D

 

 
 
 
 
Spoiler

Za Neska Bridzisa je ocekivano bilo da vuce malo na klan, doduse ocekujem da ce do kraja serije da bude neko objasnjenje da su mu to gresi iz proslosti, jer inace nam preterano smisla da sa onoliko zara ubija Konjicu. 

 

Jedino sto je bas bolo oci je scena ispred trailer parka gde im prete da ce da im sruse idola Nixona ako ne budu dobri :isuse:

 

Link to comment
40 minutes ago, Arkadija said:

jel može neki info šta su "refordacije" i koja je fora da crkinja ima belu decu?

Spoiler

"refdfordacija" bi bila odluka/zakon ili sta vec, ciji je inicijator predsednik robert redford (da, glumac, na kraju stripa se pominje da je najavio kandidovanje) a kojom se potomcima onog masakra sa pocetka (iz 20ih godina) ukida placanje poreza. zato postoje i one masine kojima ostavljas dnk na proveru. nije mi najjasnije, ali mozda je porez ukinut i svim potomcima robova. zato beli demonstranti pitaju da li svi treba da placaju porez. crnkinjina deca zapravo nisu njena vec deca pokojnog joj partnera (to je ona pucnjava sa pocetka druge epizode).

 

Link to comment
1 hour ago, variola said:
  Hide contents

"refdfordacija" bi bila odluka/zakon ili sta vec, ciji je inicijator predsednik robert redford (da, glumac, na kraju stripa se pominje da je najavio kandidovanje) a kojom se potomcima onog masakra sa pocetka (iz 20ih godina) ukida placanje poreza. zato postoje i one masine kojima ostavljas dnk na proveru. nije mi najjasnije, ali mozda je porez ukinut i svim potomcima robova. zato beli demonstranti pitaju da li svi treba da placaju porez. crnkinjina deca zapravo nisu njena vec deca pokojnog joj partnera (to je ona pucnjava sa pocetka druge epizode).

 

Ok, za refordacije sam tako nešto i mislila, ali ovo za decu mi je potpuno izmaklo. Hvala na pojašnjenju.

Link to comment
1 hour ago, Arkadija said:

ovo za decu mi je potpuno izmaklo. Hvala na pojašnjenju.

nema na cemu.

Spoiler

posle te pucnjave, u bolnici joj d.johnson saopstava da joj je partner (izmedju ostalih) ubijen kao i njegova zena a da su deca prezivela. kasnije, kada pricaju o noci u kojoj je obesen d.johnson angela pominje svoju decu a maskirani (looking glass) joj uzvraca "tvoja deca?"

 

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...